poster

Tajemství jejich očí

 • USA

  Secret in Their Eyes

 • Slovensko

  Tajomstvo ich očí

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 111 min

Režie:

Billy Ray

Scénář:

Billy Ray, Juan José Campanella (původní scénář), Eduardo Sacheri (původní scénář)

Kamera:

Daniel Moder

Producenti:

Matt Jackson, Mark Johnson

Střih:

Jim Page

Kostýmy:

Shay Cunliffe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venison
  ***

  Čekala jsem syrový, napínavý a vyhrocený thriller a dostala jsem ospalé vyprávění ze zákulisí FBI, které je především postaveno na politikaření.. Julia Roberts hraje zlomenou matku, prosto má pouze na pár scénách, i když závěrečná zápletka je na ní postavena. Nicole Kidman (ne)dodává "Tajemství jejich očí" chladný sex-appel.. Nejlépe si herecky stojí asi Chiwetel Ejiofor, který vlažný scénář bohužel jiskrou naplnit nedokáže. Lehce odfláknuto, i když šťáva se z toho snadno vymačkat dala..(20.6.2016)

 • ceskyhonza
  ***

  Opět musím konstatovat, že by bylo více než dobré a mnohem férovější, těch 5 hvězd zde rozdělit a moci tedy dávat např. 3,5*, což tomuto snímku dávám. Jinak budu stručný. Místy to působí sice trochu utahaně, ale jak se později ukáže, svůj důvod to má, tak vydžte, jako já a budete vlastně odměněni vcelku dobrým scénářem, dobrým herectvím a také poučením a připomenutím, že tam, kde selhává právo a spravedlnost, není nemístné si připomínat slova "Vyššího Principa" - "Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem."(25.6.2016)

 • Fanucci
  **

  Zbytečný, ale hlavně špatný remake. El secreto de sus ojos je geniální kniha a výborný film...Billy Ray se nemusel ztrapňovat...(14.2.2016)

 • Anderton
  ****

  Remake (či správnejšie nová adaptácia knihy?) originálu môžeme chápať ako synekdochu amerického chápania pomsty po jedenástom septembri, kde ani tak nešlo o pravdu, ale nájdenie niekoho, kto by vinníkom byť mohol, alebo ani nemusel. Vitajte vo vojne. Obetný baránok síce nie je obetným baránkom v pravom slova zmysle, pretože je vinný tak či tak. Tento myšlienkový aspekt filmu je myslím upozadený oproti opäť nezmyselnému porovnávaniu, či je lepší originál, ktorý je vždy za lepší považovaný automaticky a aký má preto zmysel nakrúcať novú verziu. Krimi to už bola "iba" dobrá aj v pôvodnej verzii, rovnako milostná línia opäť škrípe, ale herci pomáhajú divákovi sa plynule dostať do mysle postáv a chápať ich motivácie a traumy. Hodnotím trochu vyššie, pretože tvorba Billyho Raya je zaujímavá a kvalitná priamo úmerne svojej nedocenenosti.(29.2.2016)

 • Lord.Jim
  ***

  Originál byl o něco lepší, ale tohle taky nebylo špatný. A hlavně se super obsazením.(29.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace