Tajemství jejich očí

Tajomstvo ich očí

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 111 min

Billy Ray

Billy Ray, Juan José Campanella (původní scénář), Eduardo Sacheri (původní scénář)

Daniel Moder

Matt Jackson, Mark Johnson

Jim Page

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Shay Cunliffe

Docela dobrý thriller, jehož originál jsem prozatím neviděl, ale pokud bude alespoň o trochu lepší než tento americký remake, tak bych i řekl, že to může být hodně dobré. Myšlenka není špatná, ale rozhřešení se dá tušit, protože se až moc tlačí na herce a ne tolik na příběh. Herecky dobré ale díky nim je to trochu předvídatelné.(6.3.2016)

• maddy

Reklamná kampaň pri Secret In Their Eyes láka na to, že sa v ňom po prvý krát zišli pred kamerami Julia Roberts a Nicole Kidman. A ja pýtam, a čo ako?! Po pozretí filmu je však jasné, že na nič iné sa tu lákať ani nedalo. Je totiž škoda, že sa takéto herecké mená museli zísť práve v takejto až televízne pôsobiacej kriminálke/dráme, v ktorej ani jedna nedostala možnosť nič predviesť. Kidman hrá vyslovene mdlú a zbytočnú postavu bez jedinej zaujímavej scény a Roberts má za celý film jednu silnú scénu (s nájdením dcéry). Inak je Secret In Their Eyes nevýrazný film s nevzrušivou kriminálnou líniou a nefunkčnou drámou, kde aj napriek slušnému námetu vám nie je ľúto ani jednej postavy, respektíve sa o ňu nie je možné výraznejšie zaujímať. Samotný príbeh, ani jeho rozuzlenie by nemuselo byť v rukách lepšieho režiséra (viem si predstaviť napríklad Finchera, ktorý by z toho dokázal urobiť majsterštyk) zlé, ale v tomto podaní to nedokáže ani raz strnúť. Nakoľko ani pôvodný argentínsky film El Secreto De Sus Ojos nepovažujem, aj napriek získanému Oscaru, za žiadne veľdielo, na americký remake som sa celkom tešil. Ten však nakoniec neponúkol nič, akurát teroristickú líniu zbytočne a prvoplánovo napasoval na udalosti z 11. septembra, pretože nič originálnejšie tu nikoho evidentne nenapadlo. CELKOVO: 2* (4/10)(19.2.2016)

• EvilPhoEniX

Stejná blbost jako originál. Sice přijatelnější cásting, ale nuda, zív, otrava. Na spánek však dobrý.(29.2.2016)

Po zhlédnutí jsem stejně spokojená, zároveň vystresovaná přesně tak, jak to má bejt (né-li víc, než po X jiných filmech, který jsou schématově stejný/obdobný), za mě film svůj účel splnil a vážně doufám, že se hodnocení ještě trochu vyšplhá - byla by škoda, aby tenhle svižnej a napínavej snímek, s tak hutnou atmosférou, zapadl do modrý šedi průměru.(14.2.2016)

až kdesi v druhej polovici ma niektoré sekvencie upozorňovali ze som niečo také videl, najprv som chcel "obviňovať" režiséra a scenáristu že je to kradnutý námet ale v závere a v diskusiách a komentároch som zistil ze tento film je "rimejk". Vyber hercov ešte nemusí poznamenať že bude lepší .U mňa to platilo. Pôvodný film bol predsa len troska exotickejší. :((19.3.2016)