Tajemství jejich očí

Tajomstvo ich očí

Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 111 min

Billy Ray

Billy Ray, Juan José Campanella (původní scénář), Eduardo Sacheri (původní scénář)

Daniel Moder

Matt Jackson, Mark Johnson

Jim Page

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Shay Cunliffe

Škoda, velká škoda. Bohužel to teď není chyba příběhu, ale samotného štábu. Takhle zprasený scénář jsem už dlouho neviděla. Člověk chvílemi vůbec netuší, která bije, jestli se nachází v minulosti, v přítomnosti, v nějaké bláznivé vizi... Moc se nepředvedli ani maskéři, uběhlo 13 let a jediný rozdíl mezi Jess za mlada a Jess v přítomnosti se dá vysledovat v prvním záběru na aktuální Jess, zbytek záběrů divák může maximálně tak odhadnout. Byla jsem ztracená, rozzlobená a otrávená, od přímého pádu do hnoje však film tak nějak zachránila pointa. 47%(13.4.2016)

• honajz

Ty bláho - dvě hodiny koukám na Julii Roberts, která se změnila v Mickey Mouse, na chlapa, který 13 let miluje jednu babu a ona jeho, a on ji nedokáže pozvat na rande, a na případ, který je víc o trestu než o vině, takže ten konec je očekávatelný. Zvláště když zjistíme, že film jen klame tělem a dvě časové roviny jsou zde jen aby zmátly pozornost a příběh vypadal víc cool. Ta zápletka, vlastně ani ne zápletka, ta malá zašmodrchanina, na dvouhodinový film nestačí, tož je nutno diváka neustále otupovat - pomalým tempem vyprávění, zbytečnými náznaky, jež nikam nevedou, zkrátka, jen aby si divák nevšiml té povrchnosti, těch nepropracovaných charakterů, strachu říct víc o fungování kriminálního oddělení... A s těma očima jsem to taky nějak nepochopil. Vlastně postavy se nikam nevyvinuly, a ten konec - jen se pokývalo hlavou, jo jo, a hotovo. Přišlo mi to i herecky chvílemi zbytečně hysterické a přepjaté.(28.3.2016)

originál neznám,takže tohle nakonec bylo poměrně příjemné překvapení.Rozjezd hodně pozvolný,ale na druhou stranu dokázali tvůrci udržet divákovu pozornost.Potom co se rozjede pak jde o oldschoolovou detektivku/thriller,který jako kdyby utekl z 90.let.Závěrečný zvrat pak překvapil a potěšil...70%(8.3.2016)

• dyfur

...bol som na tomto v kine,sľubný začiatok ,čakal som ako sa to rozbehne ...ako skončí....po hodine som vedel všetko...nie preto,že som tak extra inteligentný,ale preto,že som to vlastne už videl ...inokedy,inak.............. POZRITE SI http://www.csfd.cz/film/266045-tajemstvi-jejich-oci/prehled/?collectionForm=1 ....... a zistíte kde soudruzi z USA udělali chybu....pre tých natvrdlých: je to po 6-tich rokoch nanovo natočený pôvodný argentínsky film....scénaristická impotencia v Holywoode pokračuje.....(12.2.2016)

Příběh se odehrává v době nedlouho po útocích z 11. září, ale je to vlastně úplně jedno, protože klima ve společnosti příběhu nijak nepomáhá. Solidní námět, nakonec ale rutinní příběh, dost mizerné tempo vyprávění i nedostatečně působivé rozuzlení. Dva protiterorističtí agenti hlídají jednu losangeleskou mešitu, a když se u ní objeví tělo znásilněné a zavražděné dívky, jedou na místo. Jenže mezi odpadky najde agentka-matka svou dceru. Zhroutí se jí svět, tragédie obrátí naruby životy i jejích kolegů. Po letech má každý svá tajemství, svá traumata, jenže tvůrci s nimi zacházejí prachbídně. Chaotické poskakování z přítomnosti do minulosti příliš nevychází, zlomená matka Julia Roberts ani chladná kariéristka Nicole Kidman překvapivě nestrhnou. Potěší snad jen Chiwetel Ejiofor, ani on však nedokáže zacelit autorskou nemohoucnost. Způsob, jakým Kidman přiměla podezřelého k přiznání, byl přinejmenším úsměvný a mluví, myslím, za vše. Nepříjemně tuctová a hodně unavená detektivka!!(25.2.2016)