Japonská verze My Fair Lady. Haruko se narodila a vyrostla v prefektuře Kagoshima, ale nyní žije v Kjótu. Aby se stala maiko, musí se naučit kjótský dialekt, zpívat a tančit. (Verca1)

ing.man

Japonská My fair lady? Neřekl bych. I když to podláznění My fair lady a Zpívání v dešti je tam vidět zřetelně. Spíš to vidím jako hudební veselohru se spoustou skvělých hereckých výkonů, proto nemůžu hodnotit méně než 4. Jako film je to pochopitelně slabší, ale ta hudební žánrová neurčitost a kouzelná výprava z Kjótského prostředí mi tuto benevolenci dovolí. Škoda že Mone nená hezčí hlas, ale kdyby tuhle rosi dostala Sakurako(která si zde jednu maličkou roli střihla), zase by mi nesedla jako maiko. (BTW skvělá komička Tomoko Tabata, coby maiko, byla naprosto neuvěřitelná a přesvědčivá.) Opravdu potrhlý film který stojí za shlédnutí, pro mě to bude asi srdcovka. Teď mě omluvte, musím si pustit znovu tu písničku co tam předvedl Takenaka-san. :D ()

• Film v roce 2015 obdržel cenu za „vynikající výkon v hudbě“ od Japonské filmové akademie. (ing.man)