Omoinokoši

• Japonsko 想いのこし (více)

Okada Masaki hraje Gadžiróa, sebestředného muže, který myslí jen na ženy a peníze. Jednoho dne ho srazí auto, ale naštěstí přežije bez trvalých následků, tedy... Gadžiró se snaží najít toho, kdo ho srazil, ale zjišťuje, že řidič i jeho spolujezdci, tři tanečnice u tyče, tuhle srážku nepřežili. Jenomže tihle čtyři lidé jen tak nezmizí, stanou se z nich duchové, které vidí jen Gadžiró. Ti ho požádají, aby jim vyplnil jejich poslední přání, než navěky z toho světa odejdou. Pokud jim přání vyplní, dostane hromadu peněz. Gadžiró se tedy ve jménu peněz rozhodne jim pomoci. (Zíza)

Tsuki

Viděno 5.12.2014 v kině MOVIX, Ario Kameari, Tokio. Co mě na tomto filmu hned od počátku zaujalo: Zaprvé, Okada Masaki působí v této roli úplně jinak, než jak si ho pamatuju z některých starších rolí uhlazených stydlivých kluků (i když tento můj "objev" bude možná způsoben tím, že jsem s tímhle hercem delší dobu žádný film ani seriál neviděla). Zadruhé, líbilo se mi, jak je tenhle film natočen "dospělým" způsobem bez zbytečných cenzur (ke kterým se Japonci často ve filmech uchylují), takže jak nahota, tak polibky jsou zde zachyceny reálně, stejně jako jsme zvyklí u amerických filmů. Nechci ale, aby můj komentář byl zavádějící, protože tohle není žádný romantický film o páru, který se shledal, a nejde v něm ani o sex ani o zamilované drama. Je to čistě a jednoduše moc hezké, dojemné, a chvílemi i hodně úsměvné až vtipné drama a sobeckém mladíkovi, který díky duchům těch, kteří jeho nedbalostí umřeli při dopravní nehodě, zjišťuje, jaké životní hodnoty jsou skutečně důležité. Musím ale dodat, že i když je to opravdu dojemné natolik, že na konci jsem nedokázala potlačit slzy, rozhodně to není z těch filmů, které tlačí na city. Naopak to plyne přirozeně a jsou zde hezky vyvážené ony dramatické a dojemné scény a scény, které jsou naopak humorné. Když už jsme u humoru, dovoluji si prozradit, že v tomhle filmu uvidíte Okadu Masakiho tančit polonahého u tyče :D Vážně jsem se bavila. Zatím nejlepší film, který jsem za poslední dobu viděla v japonském kině. ~(4,3)~ ()