Ztráta paměti

I Inside, The

Strata pamäti

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 2004, 87 min

Michael Cooney (scénář, divadelní hra)

Martin Langer

Nicholas Pike

Chris Blunden

Scénografie:

Allan Starski

Strhující, napínavé, zajímavě vymyšlené. První půlka bez diskuze za pět hvězd. Pomalé rozkrývání záhad minulosti, proplouvání 2ma časovými rovinami, to všechno udržuje diváka napjatého co se stane dál, jak to vlastně celé bylo atd. Pak to ale bohužel začne trochu upadat, a stává se to celkem předvídatelnou záležitostí s nevýrazným koncem (ten mě naštval). Velkou pochvalu zaslouží Ryan Phillipe, jeho výkon byl opravdu excelentní. /viděno v TV: 80% a 4*/(1.8.2010)

Docela zajímavý thriller, který si zahrává s pozorností diváka, že přemýšlíte, ve které linii toho děje se zrovna hrdina nachází. Výborný výkon Ryana Phillippa :-)(18.4.2005)

CITÁT - Výborně, doktore, fakt jste ho uklidnil......... Simon (Ryan Phillipe) to nemá lehké. Má ztrátu paměti a zároveň si vzpomíná na dva časové údaje vzdálené od sebe dva roky. Co se mu zdá, co je realita, co je vize, co vzpomínka a co je jen přání ? To zatím nikdo neví, natož Simon. CITÁT - Mám pocit, že dost často pykáme za to, co se stalo........... Simon začne brát své vize (stále netuší, která je ta pravá) vážně a začne se snažit měnit vzniklé situace. Povedený mix ze snímků Osudový dotyk a Svěrací kazajka. CITÁT - Ještě máme na vybranou.........(27.5.2012)

Scenárovo je to všetko na celkom slušnej úrovni a vďaka malej stopáži aj celkom rýchle a nerozvláčnené. Celá skladačka sa pomerne dobre začne, zauzlí a aj záver je celkom schopný. Herci tiež neurazia diváka. Čudujete sa preto prečo len za tri hviezdičky? Film je totiž absolútne bez štipky napätia a nervov, ktoré robia filmy zaujímavými. A je to škoda, hlavne pri filme s takýmto potenciálom. 65%.(10.12.2006)

Zajímavý film, chvílema jsem se v ději trochu ztrácela, ale jinak se mi to líbilo. Ryan Phillipe jako vždy super.(13.2.2007)