Komisařka Lola odešla po nešťastném úmrtí svého podřízeného při výkonu služby do předčasného důchodu. Když je ale v její čtvrti zavražděna dívka, zapojí se do vyšetřování. K vraždě stejným způsobem došlo už před deseti lety, a vrah nebyl odhalen... V jedné pařížské čtvrti je v bytě nalezeno tělo mladé ženy. Zavražděná žena se jmenovala Vanessa Ringerová. Ten samý den byla také dost razantním způsobem přepadena a vyloupena směnárna. Oba případy vyšetřuje komisař Grousset a poručík Barthélemy. Během výslechu svědků a podezřelých se začíná pomalu rozplétat složitý případ. Hlavním podezřelým je Maxime Duchamp, majitel restaurace, který se nacházel v době vraždy poblíž bytu Vanessy. Maximovi totiž před několika lety brutálně zavraždili manželku a její smrt dosud nebyla vyřešena. Hlavní spojitost mezi oběma vraždami vidí Grousset v malé panence bez nohou, která byla nalezena na místě činu u Vanessy. Maximova manželka totiž byla zavražděna uřezáním nohou. Do případu se vloží bývalá komisařka Lola Jostová, která odešla do předčasného důchodu. Nepřenesla totiž přes srdce, že její parťák zahynul během akce, kterou vedla. Jako soukromý detektiv začne Lola s mladou a temperamentní dívkou Ingrid vyšetřovat záhadné úmrtí na vlastní pěst. Obě totiž věří, že Maxime je nevinný. Stopy vedou do kabaretního divadla rodiny Kantorů, kde Vanessa pracovala. Lolu překvapí, že o Vanesse všichni mluví jako o anděli. Mladý Patrik Kantor dokonce prohlásí, že Vanessa byla jeho nejlepší kamarádkou. Další stopy vedou do místního rumunského ghetta, kde Vanessa pracovala jako sociální pracovnice a velmi si zde oblíbila malého chlapce jménem Constantin. Lola a Ingrid opět slyší, že Vanessa pro mnohé představovala anděla. Lola s Ingrid dále zjistí možné propojení mezi vrahy Vanessy a přepadením směnárny, které mohl mít na svědomí Farid, bratr Khadiji, která je současnou přítelkyni Maxima. (TV Prima)

noelcoward73

Na film jsem narazil náhodou při procházení televizního programu. Zaujala mě synopse, tak jsem byl zvědav na výsledek. Potěšilo mě, že v žánru krimi bylo celkem dost komediálních prvků. Velkou zásluhu na úspěchu (aspoň dle mého názoru se jedná o velmi povedený film) má samozřejmě ústřední dvojice v podání Muriel Robin a Fatou N'Diaye. Námět a následné zpracování byl velmi dobrý. ()