Bohové (festivalový název)

(festivalový název)

Gods

(festivalový název)

Polsko, 2014, 120 min

Né že by ten film byl pro každého, ale pro mne teda krása...I když mi lékařské téma není moc blízké, tak to, jakým stylem je film natočen, to musím opravdu smekat...Určitě nic pro ty, kterým se dělá nevolno při pohledu na otevřený hrudník a v něm tepající srdce...V osobě Religy vidím ten boj nejen proti tehdejšímu režimu, ale i lidem, kteří zastávali staré smýšlení a báli se jít dopředu, házeli mu klacky pod nohy a často zde funguje taková ta lidská bezmoc (silná scéna s děvčetem na začátku)...Jak se říká: "Kdo nic nezkusí, ten taky nic nezkazí"...Religa má zajímavě vykreslený kontrast, špičkový kardiochirurg a při tom kouří jak fabrika a chlastá jak o život...(26.12.2015)

Úžasné, reálné a plné krve a vtipu!(7.2.2016)

„NECHÁPU, PROČ SE VY, KARDIOCHIRURGOVÉ, POVAŽUJETE ZA BOHY…“ /// Film o počátcích vyřezávání tlukoucího srdce z těla člověka v Polsku. Mám rád náš Skalpel, prosím. Dokázal přiblížit doktora k vobyčejnýmu člověkovi. Tady jde ovšem přímo o budování celý kliniky – navíc v socialistickým hospodářství, takže můžete zavzpomínat, jak fungovala tahle „vyspělá“ společnost. Špetka humoru vyvažuje míru dramatičnosti a životopis prof. Zbigniewa Religy, člověka pohlcenýho touhou porazit přírodu, rozhodně stojí za vidění. Tenhle machr by totiž klidně mohl makat v Knickerbocker Hospital. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám pumpu od Religy. 2.) Ženská mě dostane jedině na hada z arteriální kanyly. 3.) Thx za titule „Kenol“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.6.2015)

Poláci poslední léta předvádí hodně slušný výkony s těmi svými životopisnými dramaty. Nejenom, že Bohové nabídli kvalitní příběh, ale ještě ho tvůrci nabídli se skvělými hereckými výkony, solidním hudebním doprovodem a výborným technickým zpracováním na úrovni vrcholové evropské kinematografie. Klobouk dolů.(25.7.2016)

Bohové jsou především Poláci, protože to co předvádí v posledních letech v oblasti kinemtografie nemá obdobu. Ať to vemeš z tvůrčí stránky, z hlediska námětu, hereckých výkonů nebo režisérského umění všude narázíš na super kvalitu. Je vidět, že Poláci si ze své nedávná historie umí brát nejen ty hořký doušky, ale i ty sladší, protože na Religu jehož úcta k lidskýmu životu neměla hranic můžou být pravém pyšný. Film má v sobě dynamiku, díky který neslezeš očima z plátna ani na jednu sekundu a Tomasz Kot předvádí herecký výkon hodný mistra světa. "Bez odvahy člověk ještě nikdy nic nedokázal"(7.11.2015)