Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreau

Galadriel14

Lost Soul jsem si pustila se záměrem podívat se na dokument, ale netušila jsem, že ve skutečnosti jde o dokonalou symbolickou tragédii nebo možná cestu Richarda Stanleyho k osvícení. Ke shlédnutí doporučuji obzvlášť aspirujícím filmařům ze stejného důvodu, z jakého se medici účastní v rámci svých studií pitev. Jestli vás od vašich tvůrčích snů neodradí tahle ujetost, máte z větší části vyhráno. Ale upřímně, protože největší zvířata nejsou mutanti Dr. Moreaua, ale svině ve filmových studiích, stejně bude pro vás nejvýhodnější životní cesta všechno zabalit a odstěhovat se na svůj vlastní ostrov v tropech. ()

movie

Perfektní dokument o tom, jak souhra nešťastných rozhodnutí, studiových panáků, Vala Kilmera a Marlona Branda zničila fascinující vizi Richarda Stanleyho a došlo ke vzniku legendárně špatného snímku OSTROV DR. MOREAU. Richard Stanley mohl patřit mezi tvůrce, kteří definovali současnou, nebo alespoň devadesátkovou sci-fi, namísto toho se z něj stal orel sestřelý v rozletu. ()

JamesSi

Dokument o tom, jak se natáčení velkorozpočtové holllywoodské adaptace knihy H.G. Wellse změnila v souboj egoistů, kteří se snažili vyjebat s natáčecí skupinou. Island of Dr. Moreau začal jako snový projekt artového režiséra Richarda Stanleyho, ale byl nakonec nahrazen Johnem Frankenheimrem, který byl přeci jen pro studio více zvladatelný a klasičtější režisér. Avšak namísto, aby film zvládnul projekt a herecké obsazenstvo mu přerostlo přes hlavu. Jestli chcete vidět dokument o pomalé jízdě do hlubin šílenství - Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreau je tu pro vás. 4/5 protože grafické zpracování dokumentu by mohlo býti lepší. ()

corpsy

Možno to bolo vo hviezdach, možno naozaj zhoda náhod, blbý rok, kto vie. Ale ťažko mi súdiť, čo by bolo lepšie pre kinematografiu, či aj napriek diváckemu a kritickému prepadu v kinách vzniknuté dielo od Johna Frankenheimera, ktorá si svoje miesto opečiatkovala tak či tak, alebo iba na papieri zostatá Stanleyho verzia? ()

tXtX

Veľmi zaujímavý zhluk informácii o tom, ako vznikal jeden z najkontroverznejších hollywoodskych filmov histórie. Nováčik Richard Stanley mal na dosah životný sen, nakrútiť film podľa knihy, ktorú miloval už ako chlapec. Bohužiaľ, súhra nepríjemných okolností mala za následok pád na samotné dno. Ťažko povedať, v akých kvalitách by sa pohybovala jeho verzia, keby sa nestalo to, čo sa stalo.. Víziu a nápady mal pekné, no uchopiť a manažovať projekt takýchto rozmerov nie je žiadna malina. Tu sa nebavíme o ultra nízkorozpočtovkách typu HARDWARE, ktoré predtým Stanley točil. Bavíme sa tu o hollywoodskom projekte za desiatky miliónov, v ktorom budú figurovať stovky ľudí.. a na toto musí mať jednoducho človek skúsenosti. Richard bol "čudák"a silný introvert.. odmietal chodiť na schôdzky so štúdiom, odmietal komunikovať, nechcel byť na dôležitých meetingoch a pod. Úspešný mega trhák sa jednoducho nedá natočiť, ak sa človek kompletne od všetkých izoluje a odmieta komunikovať s ľuďmi, ktorí mu na jeho sen poskytli 40 miliónov dolárov a vložili doň maximálnu dôveru. Aj Hollywood má isté pravidlá, ktoré treba rešpektovať. Stroskotanie jeho verzie by som IBA na Kilmera, Branda a štúdio nezvaľoval. Celé to mohlo dopadnúť diametrálne odlišne, keby aj on mal trošku iný prístup.. jednoducho každý ma na tom svoj vlastný podiel. Každopádne škoda, že to celé muselo zájsť až sem. A aj keď by som si jeho verziu veľmi rád pozrel, s tou, ktorá vyšla na svetlo sveta ja osobne nemám problém. Film považujem za dobrý a úprimne ho mám naozaj rád.. aj keď som asi jeden z milióna.. ()