Jednoho krásného dne se Alexandre (Jean Rochefort), který má velmi dobrou pozici na malém městě, začíná vážně obávat o svou kariéru. Jeho manželka Marie-Louise (Annie Girardot) se začíná velmi intenzivně zajímat o podivné revoluční myšlenky. Alexnadre ji raději opouští a žení se s jinou ženou. Uběhne deset let a bývalí manželé se opět setkají. Plamen vzájemné vášně vzplane novou silou. (Snorlax)

Pierre

Zvrácený příběh, přetažený za vlasy s prapodivnou psychologií postav. Vůbec jsem netušil, co má provedení filmu reflektovat. Místy jsem totiž vůbec nechápal co se děje, protože dění na obrazovce párkrát naprosto nekorespondovalo s předchozím děním. Na palici už je jen začátek a následný časovavý skok. Vypravění zkrátka nemá žádnou stavbu. Smutně je i to, že ani Anička s Rochefortem nedokázali zabránit tomu, že postavy nepůsobí zajímavě a já obecně jsem vůbec nevěděl, co si o nich mám myslet. A nepřišel jsem na to ani díky patosovitému závěru. Z filmu si tedy odnáším jen jednu otázku. Co tím chtěl básník říci? Nelíbilo se mi to, ale netřeba dávat nízké hodnocení šedým a distribuci ignorovaným filmům, které v této Republice vidělo tak maximálně 40 lidí. Takže zaokrohluji na dvě. ()

PAGE

Skvělý film, s geniální Annie Girardotovou, o tom, co všechno se může stát, když si nevěří ani blízcí lidé. ()