Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Natalie Anderson

Osmnáct soutěžících je rozděleno do dvou týmů Coyopa a Hunahpu. Po celých 39 dní bojují o jídlo a pití. Kdo přechytračí, přehraje či přelstí ostatní, získá titul poslední přeživší a v neposlední řadě vyhraje jeden milion dolarů. Toto je Survivor: San Juan Del Sur. (reich)

Simpoch

Plné spoilerů. Tahle série nebyla zas tak dobrá... Rozhodně byla ubrečená a posledních pár dílů mě dokonce štvala. Dobří hráči se, jak už to v novodobé historii soutěže bývá, vystříleli navzájem a nechali na místě jen jednu perlu mezi bobkama. Nejhorší na tom je, že tímhle způsobem musíte sledovat spratka (což je velmi výstižné označení - díky Reede!) Baylor až do konce. Přísahám, že když jí konečně zhasla pochodeň jásal jsem víc, než když zaklepal bačkorama Joffrey Baratheon. Dražbu jsem postrádal. Obřad s pálením pochodní, plný falešných vzlyků, který se zadržováním zvratků přeskakuji, naštěstí také chyběl. Nakonec, díky moc Nat. Zachránila jsi tuhle sérii a já jí můžu s klidným srdcem dát palec hore. ()

Zeck odpad!

Pozor spoilery!!! Ty ale nijak nezkazí zážitek ze sledování, jelikož sledování čerstvého hovna není zábavné ani bez znalostí jeho složení. Dokonalá úleva, že ta sračka konečně skončila, protože ten zarytý fanoušek schovaný v mé prdeli mi prostě nedovolí ten pořad přestat sledovat, i když mozek řve, ať se na to už vyseru, protože je to čirá nuda přinášející permanentní zklamání, nikoliv potěchu ze stále nového dobrodružství, což dokázaly starší řady až na ojedinělé výjimky permanentně. Vítěz dle očekávání naprosto ubohej, což bylo jasný už od druhé kmenovky po sloučení, kdy vypadli (jediní) dva hráči, kteří jevili snahu od prvního dne a jen si staticky nevezli prdel na někom jiném jako zbytek (a hlavně vítěz), ačkoliv hráčem v pravém slova smyslu nebyl ani jeden. Vítězů tohoto typu: "Vezu si celou dobu prdel, a pak udělám jednu věc ke konci, když zůstanou už jen úplní degeni, mezi kterými jsem jednookým králem" v posledních řadách nebezpečně přibývá (Natalie S19, Sophie S23, Cochran S26, Natalie S29) a maximálně to degraduje celou soutěž včetně předchozích vítězů, kteří se museli potýkat s mnohonásobně většími soupeři a taky museli pro svoje vítězství udělat mnohonásobně víc, než se zbavit na třetí pokus hráče a evidentního vítěze řady, kterého tam nikdo nechtěl. Ta řada neměla žádné hráče (pouze tři lidi, kteří se o to pokoušeli) a konceptem byla snad nejhorší v historii. Telenovela na ostrově, které sekundovaly absolutně nudné soutěže (které jsem poprvé v historii úplně všechny přeskakoval), sterilní okolí Nikaragui, která začíná přebírat štafetu po upolské pláži na Samoe, naprosto nezajímaví hráči a zároveň naprostí kreténi, kteří si třeba sežerou všechno žrádlo během pár dní, načež pak hladoví, ale u toho se nezapomenou vyznat, jací že to jsou ohromní fanoušci starších řad. Ten pořad už nemá s bývalým Survivorem společného nic, jen název, a ty současné parodie na hráče Survivora nemají s bývalými hráči společného už absolutně nic. I hra těch lidí je tak nesmírně primitivní (protože i oni začínají být nesmírně primitivní), že jsem opět uhádl 2/3 finálové trojky dvě epizody po sloučení a hlavně konečného vítěze, jen podle toho, jak se tam všichni chovají a jak se mnou manipuluje CBS (koho se mi snaží skrze tendenční edit vecpat jako skvělého hráče/favorita - pozdějšího vítěze každé řady). Normálně bych se za tak ryzí odhad pochválil, ale není to mým ryzím odhadem, ale klesající kvalitou celého pořadu, od castu počínaje, přes Probsta a jeho vměšování se do hry a postprodukcí konče, která logicky nemá s čím pracovat. Tahle řada bude první, kterou si ani nezálohuju (i One World si místo na mém externím disku našel), protože nemám jediný důvod si tu řadu někdy v budoucnu znovu pustit, není v ní absolutně nic, včetně osobností, napětí, zábavy a žánru, je tam jedno velký vysraný hovno na diváky a pak protekční píča na konci, která to vyhraje, a tím to končí. Příští řada se doufám povede (když už jsou potvrzené 31. a 32. a ještě k tomu All Stars - automatický propadák), nevěřím tomu ale ani za mák. Mimochodem, s vítězem jsem vrchovatě spokojený, vítěz by stál za hovno ať by to byl kdokoliv, ale tohle nechutné protekční indické duo díky vítězství jedné z nich už nebude kurvit svojí účastí další All Stars řadu TAR, který je v současnosti mnohonásobně kvalitnější (ač jde paradoxně taky hodně dolů) než Survivor a pokud bych si měl sám za sebe vybrat, který z těch pořadů chci při životě udržet déle, bude to jednoznačně TAR, který Survivoru vždy čuměl na prdel. Obhajitelný odpad! (10%). () (méně) (více)

Lenka_J

První série, u které neustále váhám nad hodnocením. Na jednu stranu byl pro mě letošní cast jeden z nejhorších vůbec, k tomu se přidal nezáživný Exile Island, celý ne moc povedený koncept Blood vs. Water, velký počet nezajímavých soutěží a taky odměn... Na stranu druhou pár hráčů bylo rozhodně zajímavých, v jednom případě zazněla jedna z nejlepších řečí na závěrečné radě, ale hlavně skvělý vítěz/ka, díky kterému byly poslední díly o několik tříd vyšší než ty počáteční a který se zařadil mezi mé nejoblíbenější hráče s nejlépe promyšlenou a následně i provedenou hrou. Takže celkově se stále přikláním k třem hvězdičkám, protože některé díly byly skutečně až moc nezáživné, ale za vítěze a za poslední díly bych jednu nebo klidně i dvě hvězdičky přidala. ()

Dan9K

Tahle řada selhala zejména na špatném castingu, kde si fanoušci museli vybírat mezi oblíbence ty, kterých by si v jiných sezónách sotva všimli. Jedinými dalšími sériemi, ve kterých jsem neměl ani náznakem spřízněnou duši, se kterou bych mohl souznít, nebo ji zkrátka od srdce fandit, bylo Thajsko. Další problém je tématika blood vs. water, která je pro mě nejhorším možným speciálem, co snad může být. Díky špatným a nezábavným soutěžícím a díky benevolentnímu přístupu ze strany produkce, jde pak o pěkně nudnou sérii, pro mě rozhodně nejhorší ze všech. Zábavnosti série dle mého ublížilo také brzké vypadnutí nejvýraznější a nejkontroveznější postavy, která jediná měla v mých očích potenciál na zábavnou show, byť herně stála za prd. Soutěže byly většinou o tom samém, ale oceňuji, že bylo pár nových. Prostředí nudné, chci vnitrozemí! Vítěz z té bídy ještě jakž takž. Ale i tak jsem se na to díval rád, to ne že bych ten pořad nějak hateoval, chci další série! :-) oblíbenci: nikdo. Jednoocí mezi slepými: Jeremy, Josh. Osobní slabost: Baylor, Keith. Neoblíbenci: Missy, Julie, Drew, Alec, Val a Wes ()

juta

Spoiler v komentu! Po dlouhé době jsem si pustil další sérii, popravdě jsem měl velký strach z Blood vs. Water, protože mě minulá krev vs. voda moc nebavila a trvalo mi dlouho, než jsem to dokoukal. Co se ale stalo? Neskutečné se stalo skutečností! Tohle je jedna z top sérií, dovoluju si tvrdit, že je v mých TOP 3! Díky čemu? Hlavně díky neskonale krutým zvratům, podrazům a riskováním. Stejně tak díky tomu, že tu všechno vycházelo podle mých představ, i když se tu šlo podél takových cestiček, že jsem si říkal, že to ani není možný. Ty pocity, které jsem prožíval po vyhlášení toho kdo vypadnul mluví za vše. Navíc vyhrál můj oblíbený hráč, který vyhrál naprosto zaslouženě za to co ve hře dokázal. Prostě bezvadný. Oblíbení hráči: Natalie, Jeremy. Neoblíbení: Alec, Drew ()

• Natalie a Nadya Andersonovi se spolu dříve dvakrát zúčastnili reality show Amazing Race: O milion kolem světa (od r. 2001). Závodili dokonce i ve hvězdné sérii a jsou tak první soutěžící v Survivoru z této show. (Zix.)
  • Soutěžící znovu strávili ve hře 39,5 dne, a to kvůli tzv. dni 0, kdy rodinný příslušníci strávili před startem soutěže půlku dne spolu. Poprvé tomu tak bylo v Kdo přežije: Krev není voda (2013). (Zix.)
  • První série, ve které hrají dvojčata – Natalie a Nadya Andersonovi. (Zix.)