Rozpočet $22miliónovTržby USA $29,358,775Tržby Celosvetovo $47,053,028Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ obsadenie luxus ale dej nezáživný a ako celok takmer do prázdna, keby tam nebolo pár slušných úsekov kde to trošku hýrilo, vďaka pestrofarebnej choreografii (bar, aquabeli) tak neviem neviem, u Coenovcov to je dosť ťažké málokedy svojím štýlom upútajú /videl v kine: 40%/(10.3.2016)

Uznávám, že se Coeni nechávají unést a neberou moc ohledy na spád nebo (ne)zájem diváka o všechny možný radostný retro nuance, ale pokud jste na jedný lodi, budete žrát každou minutu a je to pro vás jedině dobře. Je to jak humorná herecká exhibice, tak super sbírka filmů ve filmu, tak podobně kouzelná oslava klasickýho filmu jako nedávný Scorseseho HUGO nebo Hazanaviciuse ARTIST. Plus mínus 60% je dost ostuda, skvělá komedie.(5.3.2016)

• mrkt

Budeme dělat, že se to nestalo.(13.3.2016)

Inu provizorně, musím nad tím kontemplovat. Ačkoliv momentů, kdy jsem se nekontrolovaně chechtala na hlas, bylo docela dost, tak mám dojem, že v mém mínění bude film s časem jenom klesat a klesat. Vtírá se mi pocit, jako by mi něco zásadního, co bych měla ke správnému docenění vědět, unikalo. Je pravda, že některé momenty, zejména tedy ruskou linku (a ačkoliv bych nevěřila, že to někdy řeknu, tak i Scarlett Johansson), jsem zřejmě od základu nepochopila. Ve svém celkovém vyznění mi film přišel nezaostřený, nesjednocený a také předvídatelný. Předvídatelný v pointách, které přinesl, a neuspokojivý v tom, kolik věcí se rozhodl do vyústění nezahrnout. Jako nejhodnotnější/nejbystřejší scénu bych popsala diskusi s duchovními a jako nejslibnější postavu (která to také s pointou asi nejvíc odskákala) mladého kovboje.(29.2.2016)

Nejslabší Coeny bych stále hledal jinde, ale Ave, Caesar! smrdí nevyužitým potenciálem ze všech jejich podprahových kousků zdaleka nejvíce. Film s natolik vypilovanými detaily, skvělými herci a flexibilní výpravou, kterou jen podtrhuje nějaký Roger Deakins, by si zkrátka zasloužil ucelenější příběhovou kostru, lépe rozvedený ústřední motiv a rozhodně údernější humor, který je sice mistrně kompenzován mocným ironickým nádechem v každém záběru i dialogu, ale vzhledem k tomu, že má jít v prvé i poslední řadě o komedii, opravdu vtipných chvil na těch dlouhých sto minut moc není. Bratři se snaží parodovat příliš věcí najednou a občas vzniká unylý mišmaš, který se jen těžko hýbe kupředu a nad vodou ho drží skutečně jen všechny přítomné herecké hvězdy - samozřejmě energický Clooney, ale ze všech nejvíc fantastický Josh Brolin, jehož titěrná mimika a sebevědomá elegance opět prozrazují, že z něj vyrostla hollywoodská star první velikosti...(26.5.2016)