• novoten

Za Caesarem stojí parádní nápad na poctu, který se zvrhl špatným směrem. Zápletce s komunisty, ve které ze sebe Clooney (u Coenů už tradičně) dělá ňoumu, se ani při veškeré snaze nejde zasmát. Nejsmutnější na tom všem ale je, že právě zlatému věku kinematografie, kterému se film snaží vyjadřovat lásku, dělá až parodicky fascinovaným pohledem v důsledku medvědí službu.(1.3.2016)

Zoufale nesoustredene, fragmentovane, tapajici. Jednotlive sekvence parodujici hollywoodske filmy 50. let jsou sice jedinecne (zejmena Tatum jakozto stepujici namornik), ale co na tom, kdyz to jako celek vubec nedrzi pohromade a neni tu ani zdaleka dost materialu na celovecerni film. Chvilemi to vypada, ze se to vsechno sjednoti a nabere to nejake tempo, pak ovsem nasleduje zpomaleni, odbocka, a vsechno se rozmelni. A co proboha dela Jonah Hill na plakatu? Slabe 3*.(11.2.2016)

Inu provizorně, musím nad tím kontemplovat. Ačkoliv momentů, kdy jsem se nekontrolovaně chechtala na hlas, bylo docela dost, tak mám dojem, že v mém mínění bude film s časem jenom klesat a klesat. Vtírá se mi pocit, jako by mi něco zásadního, co bych měla ke správnému docenění vědět, unikalo. Je pravda, že některé momenty, zejména tedy ruskou linku (a ačkoliv bych nevěřila, že to někdy řeknu, tak i Scarlett Johansson), jsem zřejmě od základu nepochopila. Ve svém celkovém vyznění mi film přišel nezaostřený, nesjednocený a také předvídatelný. Předvídatelný v pointách, které přinesl, a neuspokojivý v tom, kolik věcí se rozhodl do vyústění nezahrnout. Jako nejhodnotnější/nejbystřejší scénu bych popsala diskusi s duchovními a jako nejslibnější postavu (která to také s pointou asi nejvíc odskákala) mladého kovboje.(29.2.2016)

Je to vlastně další celovečerní židovská anekdota od bratří Coenů, tentokrát na téma víry v leccos (v boha, stranu, sebe, Hollywood...) a toho, čím vším a hlavně proč ji lze popírat až popřít. Ovšem na rozdíl (třeba) od Seriózního muže bych řekl, že to je anekdota mnohem přístupnější, v níž se vtipy suché tak, že se z nich málem práší, střídají s těmi, jež vyvolávají neuvěřitelné výbuchy smíchu. Líbilo se mi to moc a ta dobová atmosféra vydatně podpořená krásnou Deakinsovou kamerou i Burwellovou snadno rozpoznatelnou hudbou byla přímo kouzelná. "Hobie Doyle? Vy jste také komunista?"(8.3.2016)

Něco podobného už jsem jednou viděla a tohle mě tedy moc neoslnilo. Až příliš různých nezáživných příběhů najednou a ani jeden pořádně. Nic moc.(4.6.2016)