Jeffrey Dean Morgan hraje hlavní roli Vaughna - krupiéra v kasinu, kterému štěstí zrovna nepřeje. V zoufalé snaze sehnat peníze na operaci své nemocné dcery se Vaughn spolčí s kolegou z práce, aby kasino vykradli. Loupež se ale zvrtne a Vaughn i jeho parťák jsou nuceni unést městský autobus a pokusit se o téměř nemožný útěk. Robert De Niro ztvárňuje Papeže, nelítostného a zvráceného majitele kasina, který se nezastaví před ničím, jen aby získal své peníze zpět. (HBO Europe)

Lacike

Prijemne becko s devätdesiatkovou atmosferou ake sa dnes uz netocia. Prvou slabinou tohto filmu je originalita. Tej sa tu nedockate. Je to vykradacka Nebezpecnej rychlosti umiesana s Heist zapletkou. Dockame sa aj nejakych tych sokujucich zvratov, ktore su ale podané dost predvidatelne a k tomu aj nejakeho citoveho vydierania, ktore na mna prilis nefungovalo. Druhou slabinou su akcne sceny. Su solidne, potesia poctivym oldschool pristupom, takze sa nekona digitalny bordel aky je dnes v mode ale obcas sa dockame slusneho kaskaderskeho kusku a pri prestrelkach dostatok krvi. Solidny standard, ale nic uchvatne sa nekona. Na druhej strane je to natocene prehladne, co je pokrok oproti poslednemu reziserovmu filmu. Z hercov kazdy odviedol svoj standard. Akurat ak sa vdaka niektorym akterom tesite na bitky, tak v tomto filme ich nehladajte. Vysledkom je prijemne becko so sviznym tempom, ktore nevyzera podfinancovane ako je dnes zvykom u Seagaloviek a dalsich DTV filmoch. Najskôr preto, ze to malo ist normalne do kin, ale nejaky hnusny krtko v Lionsgate to znova hodil v dobrej kvalite na net. Neverim, ze by to v kinach zarobilo nejake velke prachy, ale do budúcna by mali toho krtka v Lionsgate vypatrat, aby to neodniesli aj trzby Expendables 4. 6/10. ()

Shakers

Konečne jednoduchý akčný film, ktorý ma aj čo ponúknuť. Neviem či ty Béčkari za písacím stolom rátali s takýmto vydareným castingom, ale ten všetko zachraňuje. Jeffrey Dean Morgan prchá pred De Nirom v štýle Nebezpečnej rýchlosti (čo nevidím ako mínus) a celkom slušne im sekunduje fešanda Gina, či drsňák Bautista. Slušná jednohúbka s dobrou atmosférou, nejakým tým napätím, prekvapením a vydareným koncom. 80% - 4* ()

Fiftis

Toto bolo naozaj výborné. Občas sa mi stane, že akčná popcornovka na jeden večer príjemne prekvapí. Dramatický thriller nakrútený v štýle 90.rokov, z ktorých námetovo aj čerpal. Vlastne je to taká filmová spomienka a pocta k rôznym snímkam. Heist je zmes akčného trháku 90.rokov Nebezpečnej rýchlosti a casinových prepadnutí. De Niro po dlhej dobe hrá slizského záporáka. Svete div sa, plusom je ďalej celá rada filmových klišé, aby divák bol nakoniec naozaj prekvapený z príbehu o lúpeži. S podobnými typmi snímok nemám najmenší problém, viem totiž čo si púšťam a preto potom neanalyzujem scenár. Veľmi zaujímavý film o lúpeži a následnom unesení mestského autobusu. Film je jednoducho taká akčná pohodovka so zmyslu-plným príbehom. ()

herr_carter

58 % po 259.hodnocení? A není to málo, Antone Pavloviči??? Kromě bývalého wrestlera pana Bautisty, který se prostě jinak než wrestler,nebo řezník, už asi živit nemůže, má film jenom samá světlá místa - od samotného naplánování krádeže, přes únik autobusem plným rukojmích (během této session se navíc stane pár naprosto nečekaných zvratů) až po závěrečné zúčtování. Film nabízí akci, dobré herecké výkony (až teda na již zmiňovanou telecí držku) a i překvapivé momenty, pro mě rozhodně příjemné překvapení a vřelé doporučení těm, kteří to budou číst................moje hodnocení = 8 z 10. ()

verbal odpad!

Drazí, dosud psychicky vyrovnaní žáci prvních stupňů základních škol! Dnešní Okénko nové a lepší filmové publicistiky strýčka verbala věnujeme roztomilému slovíčku výjeb. Jeho etymologie se odvíjí od zpodstatnění plnovýznamového slovesa „vyjebat“. Základní význam je vám dozajista již dávno zřejmý, nicméně přenesený patrně nikoliv. Ten totiž může v některých větných vazbách nabývat sémantické konstrukce „jebáním někoho podvést či zmást“. Smysl „podvést či zmást“ vám určitě opět ráda vysvětlí vaše afektovaná pančelka, a vy si z dnešní lekce zapamatujte hlavně to, že s někým vyjebávat je velmi neslušné, ba až amorální. *** Rád bych rozpoutal vášnivou polemiku o tom, kdo je tady vlastně slaboduchý pičus. Ano, i já se těšil na kulantně osazené a slibně vypadající videjko, kterým nepohrdl ani De Nirovic Bobík, ale co je moc, to je, kurva, hodně! Od startu to odsejpalo vcelku svižně, Bobík zase vede kasíno a taťka Vinčestr je charismatický sympaťák, takže nijak zvlášť nevadilo, že to má výpravu argentinské telenovely a hází to po vás v podstatě jen další mix tisíckrát provařených, sračkoidních klišé. Z pocitu průměrné a vcelku příjemné kokotinky mě však dokonale vyléčil finální, ten jakože „sofistikovaný výjeb“, jehož pregnantní aristotelovská logika v kontextu s viděným dějem mě naprosto posadila do květináče a pohnojila mi kořeny. Za celou moji kariéru patologického čumila se mi snad ještě nestalo, že bych na áčkově obsazený film zůstal v němém úžasu tumpachově zírat jako otorhinolaryngolog do análu. Notypyčo!!! Tedy pardon, nechal jsem se trochu emočně unést, samozřejmě jsem chtěl říct „Světe, div se!“. Musel jsem to zastavit, vrátit zpět a ohmatat si temeno, abych se přesvědčil, jestli se mi někdo náhodou nesnaží přetáhnout přes hlavu šprcku v domnění, že jsem kokot, jestli mi něco nedopatřením neuniklo, anebo se opravdu jen dívám na ten nejhnisavější výron scenáristické bezradnosti a debility evrmejd, a to hovado, spolu s partičkou místních čtyřhvězdičkářů, z nichž některé mám dokonce v topce, to opravdu myslelo vážně! A s hrůzou na tomto místě musím konstatovat, že snažil, neuteklo a myslelo, a právě jsem byl svědkem něčeho, co by na prestižním Festivalu retardovaného diváka v kalifornském Los Imbeciles s přehledem získalo hlavní cenu Zlatého downa v kategorii Nejdementnější filmový zvrat(ek) a závěr všech dob, který třeba tadyhle ZlémuFÉniXovi „vrazil do palice sekeru“, až mu z toho vytekla mícha. Stále jsem nesmírně vyděšený, že něco takového někdo vypustil do seriózní distribuce, a pro dobro Roberta a všech mentálů někde v koutku duše od kola optimisticky doufám, že na internety nedopatřením unikla nějaká syrová verze, u níž si během postprodukce jen nějaký zhulený vtipálek vystřihoval do celuloidu dečky. Já si tedy rozhodně nebyl jistý, jestli se mám smát nebo brečet, či si mám jen tak s mongoloidním výrazem cucat palec. ()

• Číslo autobusu na jeho střeše stále cestuje. Jednou je vpředu, pak je vpředu a zároveň uprostřed atd. Navíc se mění i typ autobusu, což se dá poznat podle vzduchotechniky na střeše (hrb ve středové části střechy). (Endrju)