Devátý život Louise Draxe

Deviaty život Louisa Draxa

• Irsko

Thriller

Kanada / Velká Británie / USA, 2016, 108 min

Více se mi Aja zamlouval v živelnějším zpracování před desítky lety, kdy nám servíroval Hills Have Eyes či High Tension, ale poslední dobou jako by vyměknul. Sice servíruje nápadité žánrovky, ústřední nápad mi příjde zajímavý a rozhodně by byl ještě zajímavější kdyby chlapec neležel celý film v kómatu. Jamie Dornan je snaživý. Dalo se na to koukat. 60%(27.1.2017)

• J*A*S*M

Dost mě štve, že se francouzský hororový řezník Alex Aja, na jehož filmy jsme se před deseti lety třásli jako nadržené stepní kozy, úchýlil k točení filmů, na jejichž samotnou existenci v době mezi kino premiérou a vydáním na BluRay zcela zapomenu. Louise Drax mě prostě nijak moc nelákal a nemastný, neslaný film to nakonec vskutku je. I když se zde Aja o něco zajímavého snaží, jde mu to o poznání hůř, než když nechával masakrovat americkou rodinku zdegenerovanými hornickými kanibaly. Největší průser je, že rozuzlení je jasné zhruba ve třicáté minutě, ale scénář jej jako překvapivý twist předkládá zhruba v minutě sté.(28.1.2017)

Toto je troška komplikované. Pravdupovediac nemám chuť pozrieť si tento film druhý raz (hoci by to nemuselo byť od veci, nakoľko by som vzhľadom na finálne twisty lepšie porozumel niektorým menej zrozumiteľným pasážam predtým), ale musím uznať, že je to natoľko „iné“ a originálne (a dobre napísané, nakrútené, zahraté a oplývajúce veľmi zvláštnou atmosférou), že všetko pod 60% (vrátane) mi pripadá nefér. P.S. – Scenár (podľa knihy) napísal syn Anthonyho Minghellu Max, ktorý si zahral v predchádzajúcom Ajaovom filme Rohy. Max snímku zároveň produkoval.(16.3.2017)

Vystraší, překvapí, zaujme, ale ve výsledku prostě tenhle ambiciózní kus úplně nefunguje. Přitom kousky Alexandre Ajy vždy docela s nadšením očekávám a říkám si, kam se ten chlapík, jenž kdysi ve vyprahlé pustině nechal zmutované potomky horníků útočit na jednu rodinku, zase posunul. Už minule měla jeho spolupráce s rozčertěným Danielem Radcliffem solidní drive i ambice. Tentokrát představuje chlapce, který tak nějak přežil už osm smrtelných nehod. Podeváté ovšem upadne do kómatu, čímž rozjede kolotoč dumání, mysteriózna, slz, fantazií, flashbacků a zvláštních emocí. Hlavně krkolomně mísí žánry, občas mu schází dynamika, jindy napětí. Po technické stránce si dal Aja hodně záležet, nejvíc tak zřejmě naráží se scénářem. Uvidíme příště, přál bych si tříchodové menu ve složení: méně ambicí, větší koule a hodně krve.(17.2.2017)

• Xmilden

Nejslabší snímek, kdysi vyhlášeného francouzského řezníka. Nemůžu uvěřit, že by měl teďka točit takovéhle filmy. 90 minut čeká divák na šokující odhalení, ale režisér mu už neporadí, čím by se měl ten samý divák zabavit, aby tu nudu nějak přežil. Dornan bude nakonec možná i dobrej herec, ale určitě by si měl pečlivěji volit filmy a zkusit příště raději nějakého člena elitní jednotky. Tyhle úlohy ochránců pofidérních žen se budou těžko odpouštět. 45%(1.3.2017)

Sledovalo se to v podstatě tak nějak samo.. Chci tím říct, že příběh mě brzy vtáhl a byť jsem očekával, kde bude zakopaný pes, stejně to celé dobře fungovalo. Film kombinuje nejen prvky thrilleru, ale svým způsobem přesahuje i do psychologicky laděných počinů.(1.3.2017)

Na začátku mi řeknou, že doktor Pascal se něčím zabývá a je v tom fakt dobrej. A až na konci ho napadne, že by to něco mohl použít i na Louise...? Podobnou pitomost ve vyprávění příběhu jsem dlouho neviděl. Dál mě mrzí větší nevyužití Sáry (o to bych se býval rád postaral já) a Draxe. O zajímavost jeho postavy ležící v prázdným špitálu se zas měli postarat pánové s tužkou v ruce. Takhle totiž jakoby v kómatu nebyl ani tak ten malý kluk, jako spíš celý film.(5.11.2016)

Že je to předvídatelné? Tady mi to vůbec nevadilo, protože polovinu času se rozčilujete nad tím otravným nepodarkem, co ne a ne umřít, pak vklouznete do jeho komatozních představ, se kterými si tvůrci pěkně vyhráli, no a pak... pak si dáme Deli. Pistáciovou nebo čokoládovou? Jamie Dornan nebo Aaron Paul? V obchodě vám muka volby bryskně rozsekne francouzská hůl nějakého důchodce, ale v kině? Protože nechci vyzradit absolutně nic, tak jen napíšu, že závěrečné loučení dvou osob bylo to nejhezčí a nejdojemnější, co jsem za poslední dobu viděla.(5.11.2016)

Zprvu až komedií, rodinnou vztahovkou, záhy dramatem, fantasy, až se to nakonec dostane k thrilleru. Třebaže překvapí jak moc "burtonovsky" se film ze začátku jeví, každou další minutou zájem diváka uvadá a z kómatu se dostane až při hypnóze. Nelze upřít snahu, ale tady Aja vcelku ujel. Nedaří se mu budovat správnou snovou atmosféru a vůbec neví jak režijně uchopit tak žánrově rozmanitej spletenec. Obsazení je navíc strašně suchý, bez charakteru a příběh - byť s potenciálem - je scenáristicky utopenej ne úplně talentovanym hercem, kterej až doposud nic nenapsal. Příště by to chtělo potlačit ambice a zkusit něco tématicky jednoduššího. Od dvou hvězd to zachraňuje moc pěknej, ale trestuhodně nevyužitej soundtrack.(27.1.2017)

Trošku rozporuplný film, který vypráví o chlapci, kterému se stávají nehody a ocitá se v komatu po "nehodě". Příběh kombinuje snad x žánrů, děj plyne z počátku pomalým tempem a příběh není nijak zvlášť zajímavý. Mladý hrdina je spratek, který by si zasloužil pár facek u každého flashbacku a je vyloženě otravný. Film se snaží navodit mystery, spletitou a napínavou zápletku, což se příliš nedaří, díky utahané zápletce a odhadu, jak to skončí. Nakonec to celé je hloupoučké, překombinované a i když závěr dokáže přitvrzovat atmosférou, tak díky předvídavosti se míjí účinkem. Tvůrci se snažili z filmu udělat až moc cool záležitost,......5/10(27.10.2016)

Zajímavý film s odhadnutelnými ústředními postavami, ve kterém mi přišel dost na hlavu konec, který to poněkud zabíjel. Směsice žánrům všech možných, umě zpracovaná, že se divák nenudí a musí přemýšlet „Co se to stalo“, pak „Jak se to stalo“ a netrvá to ani dlouho a protože ví či tuší kdo a jak, tak „Proč se to stalo“, no a pak konec nedává msysl, pokud nejsou některé postavy úplně vymaštěné. O Aidenovi možná ještě uslyšíme.(26.10.2016)

S Louisom mám jeden zásadnejší problém. Keď na konci všetko vyjde na povrch a postavy dostávajú zo seba emócie, tak sa na mňa nijak obzvlášť nepreniesli. Napriek tomu, že réžia je v poriadku, scenár tiež a herci sa už viac ani snažiť nemohli. Možno film nemal prejsť do takej melodramatickej roviny, akou sa nakoniec vybral a mal ostať, respektívne byť ešte mystickejším. Na pointu som vopred neprišiel, scenár je napísaný chytro a informácie dávkuje v presne vypočítanom čase. Napriek tomu ma ale celý tento puzzle výmysel výraznejšie nešokoval a neprinútil ma svojou doslovnosťou nad ním dlhšie premýšľať, ako sa to napríklad podarilo podobne ladenému Stay. Nespoilerujem, ten má úplne odlišnú pointu, ale poetika je podobná.(21.10.2016)

Poměrně zajímavá kombinace žánrů a atmosfér, se kterými v rámci jednoho filmu Alexandre Aja pracuje. Docela chápu, že ne všem tahle podívaná sedne, nicméně i přes značné nedostatky nemůžu říct, že bych byl z filmu zklamán. Devátý život Louise Draxe je totiž natolik podivný a zvláštní, že jsem si ho užil a ani na moment se nenudil. [65%](24.10.2016)

Alexandre Aja je moc dobrý režisér na to, aby natočil úplnou ptákovinu. Technicky má filmy skvěle zvládnuté, ale nemůžu si pomoct, tady to bylo žánrově tak nějak překombinované. Jako kdyby chtěl napodobit filmy Guillerma del Tora, ale neměl jeho hravost. Hra s postavami ale dovede překvapit i díky výběru herců.(1.2.2017)

• silentname

Mám taký zlý pocit, že som sa išiel pozrieť na úplne iný film, než som očakával. Chcel som mať trošku mysteriózny thriller, z ktorého nakoniec vznikla neskutočná melodráma s romantickým podtónom a krimi zápletkou, ktorú tu absolútne nikto nepotreboval. Netrvalo mi dlho, aby som pochopil, čo sa asi reálne stalo, postavy v tomto filme majú proste svoju rolu a všetko čo si myslíme, že sa vo filme stane sa skutočne aj udeje. Je to neskutočne monotónne, nudné a neprináša to nič. Na začiatku som si povedal, že asi tu nebudeme mať thriller ale nejakú temnejšiu rozprávku. Reálne tu ale nie je ani to. Dialógy mi pílili uši a absolútne som to nedokázal brať seriózne. Možno trošku s výnimkou postavy Aarona Paula. Ostatní tu reprezentujú všetky stereotypy, na ktoré si spomeniem a nič ma na filme absolútne nebavilo. Mal som pocit, že to ani nebolo pre ľudí, ktorí majú radi thrillery, ale skôr melodramatické blbosti, kde sa človek sústredí na úplne iné veci než je príbeh a postavy. Štve ma to. Toto je zatiaľ najhorší tohtoročný film, na ktorý som si kúpil lístok a odsedel si ho v kine dúfajúc, že dostanem pozitívny zážitok. Ale ide to kompletne mimo všetkého. Okrem toho to ani nie je dobre poskladané. V tej halde flashbackov a presunov do Louisovej hlavy a súčasnosti... je to nesktuočne komplikované, neprehľadné, furt sa dozvieme len malé kúsky a keď už človek pozná koncept, vieme, kde nakoniec skončíme. Musím povedať, že aj nuda vo filme The Girl On The Train mala viac prekvapení a silných momentov, než toto. Ak sa vám film páčil, super. Ale ja rozhodne fanúšikom nebudem. Pre mňa je toto obrovské sklamanie a veľká dávka nervov a frustrácie. Je mi ľúto peňazí, ktoré do tohto projektu išli. Neviem aká je kniha, ale film je pre mňa absolútna tragédia. Jediné čo dokážem na tomto filme pochváliť je vzťah medzi otcom a synom a detský herecký výkon. Chalan má podľa mňa nábeh na slušnú kariéru, len nech si v budúcnosti vyberie film s oveľa lepším scénarom Hodnotenie: D(22.10.2016)

• M.i.k.e

film který by chtěl být zajímavý a mohl by být zajímavý,jen by to musel dělat jiným způsobem.Minimálně takovým,který udrží divákovu pozornost a nebude ho uspávat 3/4 stopáže.Je asi jedno,jestli je to průhledné nebo ne,protože ani solidní pointa nedokáže zachránit fakt,že 95 minut z celkové stopáže je to prostě nuda.Aja má určitě na víc...40%(17.2.2017)

Samotnej problém filmu není námět, herecký výkony nebo něco takovýho. Ale zejména fakt, že na vyřešení zápletky (tzn. že vrahem je zahradník) potřebujete sotva třetinu filmu. Prostě, kdo už pár thrillerů a kriminálek viděl, tak na to jednoduše přijde. A tím pádem už tam může stát cokoliv a nechá vás to naprosto chladným. No jo, tak zase někdy příště. Krom toho ta mystery vsuvka je trochu zbytečná, ale budiž. Víceméně mě tam potěšila pouze přítomnost A. Paula, jinak jsou to hodně vydřený 3*.(27.3.2017)

Kdybych musel něco o tom říct, tak to, že není ideální na to chodit v deset večer jako já😄✌🏻️ Tenhle film bude po vás chtít intenzivní pozornost a ta mi chyběla. Asi na to budu muset znovu🙌🏻 Jinak, nedá se říct, že je to "skvělý" film, ale rozhodně patří mezi ty nejzajímavější, které jsem zatím z roku 2016 viděl. Zajímavý, bizardní, hluboký, k zamyšlení, výjmečný,... to jsou výrazy, kterými bych tento film popsal. Trochu mi to připomenulo další film, na který se tenhle rok těší (A Monster Calls), ale doufám, že ten bude po všech stránkách úžasný. Ne pouze zajímavý a bizardní, jako Louis Drax(24.10.2016)

Neříkám, že jsem to ani ne od půlky nečekala, ale i tak se mi to líbilo a jsem uchvácena____Někdy se to vyvine docela legračně. Ne legračně typu ha, ha, ale neočekávaně legračně.(21.2.2017)

Spousta lidé by řekla "Ty voleeee, ten "Adža" točí teďka samý hovna, na to se nedá koukat. Kam se poděli, ty horory, který ani nebyly strašidelný a pro skutečný hororový fanoušky to byly úplná hovna?". Víte kam tím mířím? Horns je pro mě stále film, který byl až neuvěřitelně trhlý, ale já stále na ten film vzpomínám s neuvěřitelnou nostalgií a celkově jako na jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Aja nám zde dokazuje, že režisér není člověk, co poslouchá příkazy scenáristů nebo producentů. Už jenom protože Horns i tento film psali jiní lidé a to samé platí v podstatě o produkci. A i přesto všechno bych řekl, že oba tyto filmy jsou na sebe nějak napojený. Ta charakteristická kamera je prostě pozná a jedno kdo za ní stojí. Prostě je stejná. Když jsem viděl, že Aja zase vydává film, zpozorněl jsem, a když už jsem jenom viděl ten název, žánrové rozložení a přibližný popis toho o čem bude příběh, věděl jsem, že tohle je zase film, co mě dostane. Problémem bylo, že jsem ho nestihl v kině a z nějakého důvodu jsem na něj zapomněl. A pak najednou po asi skoro neuvěřitelným půl roce se k tomu opět dostávám. A skoro přesně dva roky poté, co jsem poprvé a (bohužel zatím) naposledy viděl Horns. No a výsledek je vlastně stejný. Oba filmy mají stejně pokládaný příběh. Mají stejné zvláštní momenty, které si pohrávají se zvráceností. A to celé dává dohromady pro mě šokující a skvělou podívanou. Film jsem si mohl užít mnohem víc, ale to ne ani kvůli tomu, že by ten film natočili blbě, ale protože někdo nebyl schopen udělat korekci titulků. Z nějakého důvodu je tenhle film pro mě topovka. Neuvěřitelná podívaná, co si zaslouží vyzdvihnout. A hlavně se jedná o super herecké doplnění. Dornan nezklamal, ale alespoň jednou si tu košili prostě sundal. Doplňuje zde krásná Gadon, charismatický Paul, který nehraje tak moc jak bych chtěl, pan Platt, který to celé doplňuje, a také málo známá, ale sympatická a krásná Parker. Co víc si pomalu přát? Největší trhlinou ve filmu je to moje jistá averze vůči hlavní postavě samotné, jelikož na mě dělá dojem blbého a sobeckýho kida. I tak... tohle si ještě s láskou pustím několikrát.(18.3.2017)

Zvláštní film. Rozhodně to neni předvídatelný jak zdejší parta chytráků tvrdí, neni třeba si zde honit svoje ego. Film vás k závěrečný pointě směruje sám postupem času a až na konci se ohlídnete a řeknete si JOOO JASNÝ ačkoliv jste do tý doby věděli hovno. Můj hlavní problém je to že titulní postava tady má velmi málo prostoru a je skoro až nepodstatná, čekal jsem něco víc ve stylu Lovely Bones ale tohle téma je zde jen lehce naťuknutý v pár minutách. Většinu času je tak na scéně pan Šedivej Odstín kterej ovšem tak dobrej herec neni. Sympatická postava Olivera Platta je zde taky trochu nevyužitá. Aaron Paul zde ovšem má asi nejdojemnější scénu svojí kariéry a ten závěr je opravdu na slzičku. Celej film vlastně moc šťastně nevyzní, pokud se na to ale koukáte pohledem dospělýho člověka. Možná že právě to byl záměr.(26.1.2017)

<< předchozí 1 2