Devátý život Louise Draxe

Deviaty život Louisa Draxa

• Irsko

Thriller

Kanada / Velká Británie / USA, 2016, 108 min

Zvláštní film. Rozhodně to neni předvídatelný jak zdejší parta chytráků tvrdí, neni třeba si zde honit svoje ego. Film vás k závěrečný pointě směruje sám postupem času a až na konci se ohlídnete a řeknete si JOOO JASNÝ ačkoliv jste do tý doby věděli hovno. Můj hlavní problém je to že titulní postava tady má velmi málo prostoru a je skoro až nepodstatná, čekal jsem něco víc ve stylu Lovely Bones ale tohle téma je zde jen lehce naťuknutý v pár minutách. Většinu času je tak na scéně pan Šedivej Odstín kterej ovšem tak dobrej herec neni. Sympatická postava Olivera Platta je zde taky trochu nevyužitá. Aaron Paul zde ovšem má asi nejdojemnější scénu svojí kariéry a ten závěr je opravdu na slzičku. Celej film vlastně moc šťastně nevyzní, pokud se na to ale koukáte pohledem dospělýho člověka. Možná že právě to byl záměr.(26.1.2017)

Jo - je to v podstatě předělané Pevné pouto... Ano, Dornan není srovna Shakespearovský herec... A ten "šokují zvrat" jsem odhalil už cca v půlce filmu. Navíc to na mě působilo tak, že Aja se celou dobu natáčení vlastně nedokázal rozhodnout, jaký žánr vlastně chce točit. Přesto přese všechno se mi 9.život líbil a nenudil jsem se ani na minutu i přes tu předvídatelnost. Kvůli atmosféře a hravosti jsem odpustil i pár nelogičností (zdejší policie by nevyšetřila ani krádež pastelek ve školce - natož vraždu) a užíval si tenhle mysteriozní mišmaš až do konce.(27.10.2016)

• Arsenal83

Naozaj film bez šťavy, kde sa tej thrillerovej zložky odhalenej na konci možno publikum ani nedočká. Prestane to totiž dovtedy pozerať, dej sa dosť vlečie. Hlavnou myšlienkou je asi tvrdenie, že aj za krásou sa môže skrývať zlo. Sľubované prekvapenie na konci je však dosť predvídateľné. Na Sarah Gadon sa dobre pozerá, ale spolu s Dornanom jej to až tak nejde, nefunguje to.(10.4.2017)

Hmm...predvídateľné, miestami nelogické, no predsa pre mňa niečim zaujímavé. Louis je tak pútavo zvláštne decko, to ma dosť bavilo. Jamie je kus chlapa, no herecky mi to z jeho strany prišlo stráášne slabučké.(15.2.2017)

Zajímavý mix psychologického thrilleru a fantasy.(15.2.2017)

The 9th Life of Louis Drax ako by som len tento film zhodnotila...Neponúkol nič prevratné, skôr to miestami vyzeralo na fantasy. Ale musím uznať, že herecké obsadenie sa s prázdnotou deja popasoval úctyhodne. Herečka Sarah Gadon, celkom prekvapila v dobrom slovazmysle. Chválim postavu Louise, pretože sa mi páčil jeho podzrezaný jazyk. Nakoniec charizmatický Jamie Dornan ten zachránil situáciu a vďaka nemu má film od mňa 3*(8.3.2017)

Aju je na tyhle filmy škoda na druhou stranu se nejedná o špatný film. Když se nad tím člověk zamyslí pointu zjistí cca po půlhodině (3 postavy jedna je v komatu druhá nezvěstná, která zbývá). Doladit nedostatky (policie například vůbec nevyslechne matku a ani ji nepodezírá od začátku je jako podezřelý otec každý chlap je hajzl a násilník, ale na to, aby jí udělaly děcka jí dobří byli jedna osoba je v jeskyni 2 týdny a nedělá pro svoji záchranu nic jen si tam chcípá). Knihu jsem nečetl Alternativy: http://www.csfd.cz/film/360075-zlo-nikdy-nespi/komentare/ http://www.csfd.cz/film/230524-pevne-pouto/komentare/(22.10.2016)

..pokus o všetko v jednom ale má to takú svoju mágiu ktorá mi sadla.(18.2.2017)

1 2 následující >>