Těch filmů o barevných sportovcích (a nejen sportovcích), kteří se dokázali prosadit navzdory rasové segregaci, už bylo mraky a ještě jich mraky bude a Race je v tom pytli podobně laděných snímků někde veprostřed. Ničím neuráží, ale ani ničím nevyniká. Ovšem ona je otázka, jestli se dá v téhle šablonovité tématice přijít s něčím novým, což je tak trochu paradox, protože Jesse Owens byl vlastně ten první. V první části filmu mě nejvíc bavily pasáže, které se netýkaly přímo Owense. Jednání v zákulisí amerického olympijského výboru, návštěva amerického emisara v Třetí říši a dohadování podmínek, za jakých by američtí atleti přijeli, to bylo fajn. Owensův příběh byl klasickým sportovním klišé, které sice nebylo špatně natočené, ale nijak mě neoslovilo. Samotné olympijské hry se celkem podařily, ačkoliv i tady to místy hodně smrdělo kýčem. Herecky celkem fajn, akorát ani tady se nepodařilo najít toho správného Goebbelse. 60%(24.5.2016)

Sportovni zanry natocene podle skutecnych udalosti si snad temer vzdy udrzi latku pomerne vysoko. Ne jinak je tomu i v tomto filmu. Pravda, bez nekterych scen a dialogu bych se obesel, jako celek to ve finale ale funguje. Zajimave herecke obsazeni. Ctvrtou hvezdicku pridavam za postavu Leni Riefenstahl a vyobrazeni olympijskeho Berlina.(4.9.2016)

V jeden den jsem zhlédl dva letošní filmy věnované olympijským sportovcům. Orel Eddie a zimní olympiáda a nyní Jessy Owens jako atlet letní olympiády. Samotní sporotvci jsou vůči sobě nesrovnatelní, Eddie nadšenec, Jessy opravdový sportovec. Stejně tak nelze srovnávat ty dva filmy. Koukám, že jsem film o Eddiem ještě dost nadhodnotil, ale co už, byly to mé dojmy po jeho zhlédnutí. Zatímco ve fimu s Eddiem se to hodně stavělo na humoru, zábavě a až parodování, tak zde se to staví na příběhu, výpravnosti a tohle se mi líbilo podstatně více. Mělo to mnohem více co říci a bylo to náročnější na zhlédnutí. Navíc se tento film týká olympiády v Berlíně pod vládou Hitlera. Ten příběh a výprava se mi líbil opravdu hodně. Bez servítek ukázána doba, kdy v Americe ještě hodně zle zatápěli jiným než bílým. Bezva bylo, že emoční části, nebyly přehnané, byly prostě jen součástí příběhu, ne něčím co by mělo diváka ovlivnot apak jet dál. To u tohoto filmu je pro mě velmi výrazným plusem. Na rovinu říkám, že letní olympiáda mě nikdy ani z desetiny nebrala tak jako zimní, včetně tamních sportů, ale v tomto podání se mi to líbilo. K tomu sympaticky pojatý hlavní hrdina, moc pěkně zahraný. A doprovodné postavy byly taky fajn, snad jen ten co gral Goebbelse mohl zkusit i něco hrát a nejen se tupě ksichtit.(29.5.2016)

Kanadský název je trochu přesnější, protože zde jde více méně i o tu politiku. .. Ale rozhodně dobrá podívaná o něčem, co je dobré znát. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)(4.8.2016)

Asi bych chtěl ještě upřímnější a syrovější verzi Owensova příběhu. Nicméně Race je kvalitně natočený snímek, který dobře pracuje s napětím. Vyobrazení berlínské olympiády je nejlepší částí filmu.(21.7.2016)