Muž, který poznal nekonečno

The Man Who Knew Infinity

Velká Británie, 2015, 114 min

• Fr

,,VÝSLEDKY HARDYHO A RAMANUJANOVI PĚTILETÉ SPOLUPRÁCE INŠPIROVALI A OVLIVNILI GENERACE MATEMATIKŮ...“ /// Kterak se vopálenej kluk vodjel do Anglie nakazit tuberou a přitom stihl zanechat nesmazatelnou matematickou stopu v heuristických aspektech teorie čísel nebo sumačních formulích pro matematické konstanty jako π. Životopis, kterej mě teda nenadchnul. Neslanej, nemastnej (v podstatě v něm SKORO nikdo neumře…), prostě matematickej. Furt tady dokazujou něco, vo čem nemám ani šajnu a to způsobem, kterej snad není vhodnej ani pro Indy. A jelikož těm věcem nerozumí nikdo, je z toho taková óda na (hnědo bílý) přátelství. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Man Who Knew Infinity : A Life of the Genius Ramanujan“, kterou v roce 1991 napsal Robert Kanigel, neznám. 2.) Pár mejch knížek se válí ve Wrenově knihovně. 3.) Thx za titule „soundtrackz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.10.2016)

Mne osobne sa páčilo, akým spôsobom bol vyrozprávaný tento príbeh. Páčila sa mi výprava, kostýmy, hudba a samozrejme aj herecké výkony. Dev Patel je od filmu k filmu väčší chlap a Jeremy bol, je a bude skvelý.(13.1.2017)

Trocha bez šťavy a npadu, ale dá sa.(21.11.2016)

Podobné filmy mě prostě baví. Jasně, té matematiky zde nakonec tolik není, ale ono to ani nevadí. Tohle je příběh, který je silný sám o sobě jako příběh člověka, který nedostal tolik času, kolik by mohl. Co by asi dokázal, kdyby dostal víc času a mohl dál počítat a dokazovat? Dev a Jeremy byli klasicky skvělí.(6.10.2016)

"Sme len prieskumníci nekonečna ženúci sa za absolútnou dokonalosťou. My tie vzorce nevynachádzame, ony už existujú a čakajú len na tých najbystrejších, ako je Rámánudžan, aby ich hľadali a dokázali..."(11.1.2017)