15 min. KUCHAŘ

(pořad)
  • Slovensko 15 minút. kuchár a hostia

Ako rýchlo a ľahko uvariť chutné delikatesy.
Michelinovský kuchár Gabo Kocák, ktorého špeciality ochutnali také hviezdy ako Cameron Diaz, George Michael či Tom Cruise, vás naučí, ako za 15 minút uvariť dve jednoduché a pritom vynikajúce jedlá. Podelí sa s nami o svoje obľúbené recepty, ktoré sú upravené pre bežný život zaneprázdnených rodičov či pracujúcich a vlastne pre každého, kto chce uvariť chutné, zdravé jedlo a nestráviť v kuchyni dlhé hodiny. (TV JOJ)

haffen odpad!

Sú určite aj väčšie kuchárske zvrhlosti. Každopádne tento program je úplne "bezpohlavný", ani ryba ani rak. Snaží sa to napodobňovať úspešného Jamieho. Osobne na tie recepty gule nemám. Prezentovať polievku ako zdravú a fitness, trikrát ju posoliť a ani raz neochutnať. Nakoniec že vraj "karamelizovanie" cukru v oleji a paradajkovej šťave. Tu sa skutočne moc nevarí. Radšej by som sledoval Bohdalku, ktorá za televízny šporák nepatrí, ale aspoň s tým škrečkovským hlasom povie zopár príhod. Pri nej by aspoň bolo isté, že nikoho nevykráda. 0%. ()

ecceHOMMO

Gabo ako moderátor je iný: svojský, obyčajný, ale zároveň nevšedný. Jeho recepty síce nie vždy inšpirujú (keďže v mojom ponímaní sa z nich najesť moc nedá), ale zase nemôžeme čakať zázraky za 15 minút (i keď tie sa občas dejú). Podstatné je, že relácia ako také nepôsobí (najmä vďaka Kocákovi) strojene a kŕčovito, ale naopak uvoľnene s dávkou improvizácie. A to sa mi páči. **/*** ()

klichem odpad!

Pozeraj, pozeraj, vidis... Prva veta ktorou ma tento "svetoznamy" kuchar oslovil z obrazovky bola prekvapujuco v jednotnom cisle, co mi ani naahodou nebolo sympaticke. Kde tie telky stale beru taketo divne ksichty ktore maju michellinov? Vyjadruje sa ako hokejista, ma recovu vadu a sam seba tak chvali az mi je zaňho trapno. A aby to nebolo vsetko moji rodicia ho volaju čuchač lebo vsetko ovoniava. Je to maniak! Neprijemny clovek, okukane recepty. ()

D1705

Recepty sú celkom zaujímavé a je obdivuhodné, že sa to dá za taký krátky čas všetko stihnúť. Len neviem kde zobrali toho kuchára Kocáka. To už v dnešnej dobe môže byť na obrazovke naozaj hocikto. Ak je to pán kuchár, tak je to dobré, ale nemusia sa všetci zbytočne v TV prezentovať. Opakujem sa, ale opäť je tam zloženie jojkárov, teda tých hostí je hrozné. ()

tommmy89 odpad!

Kuchárske relácie mám rád.. Rád sa nechám inšpirovať i keď to prakticky vôbec nevarím, lebo spravidla varia veci, ktoré buďto obsahujú veľa (pre mňa) zbytočných a drahých surovín, alebo mi to nejde na chuť. Poznáte to - najesť sa očami cez obrazovku. Človek odveky zbožnuje jedlo a tiež sa rád naň pozerá. Ale to by bolo k jedlu; čo sa týka tejto relácie musím povedať, že je to smiešne a určite budem súhlasiť s väčšinou ľudí, čo to videli. Asi to opíšem len jedným slovkom - plagiátorstvo ! Jamie Oliver je kuchár s veľkým potenciálom a chuťou ukazovať veci, ktoré miluje a zároveň varí. Má zmysel pre detajl a zároveň jednoduchosť (kreatívne varenie s veľmi zdravým výberom surovín). Snaží sa ľuďom ukázať tú druhú stranu mince, obzvlásť angličanom, ktorý sa stravujú nadmieru nezdravo. Čo ma ale nasiera je naša tuzemská tvorba, ktorá sa snaží okopírovať všetko čo im príde pod ruku počnúc komerčnými stanicami, reality shows, ktoré vznikli za veľkou mlákou a pod. Pár ich vymenujem - tak tu máme hneď prvú 15 min. KUCHÁR alias Jamie Oliver varí doma, Master Chef, Fabulous Cakes alias Najlepšie slovenské torty. Nasrať dámy a páni. Tento šašek varí akurát tak podľa scenáru, čo sa naučil pred tým, než vstúpil do štúdia. Ako kuchár naňom vidím, že sa do toho rozumie možno tak mesiac a to som asi povedal veľa. Všetko, čo ovláda je herectvo a vystupovanie pred kamerou. Na záver by som ale dodal, že ak chcete variť tak ako on, skrátka si zájdite na kurz varenia, napr. na Miletičovu ulicu v Bratislave (firma Chefparade). ODPAD! ()