Karlos80

"I, Familiari delle vittime non saranno avvertiti" a.k.a. "Crime Boss" a český "Šéf mafie", je docela slušný mafiánský film, natočený ve stínu slavnějších mezinárodních bratříčků. Film sice nedosahuje kvalit těch nejlepších z té nejoutlejší špičky žánru, ale přesto se ve filmu našlo několik zajímavých, dost drsných a syrových pasáží (perfektní chladnokrevná vyvraždovací scéna), které fandu tohoto žánru jistě potěšili, ale přeci jen toho všecho, včetně akce je tu přeci jen znatelně méně, než v jiných filmech z té doby. Dobrý scénář, ale bohužel banálnější příběh, i když v samotném žánru v podstatě nejde o nic novátorského (celá zápletka je tu dost předvídatelná) jen škoda docela velké a zbytečné rozvleklosti, a hluchých a nudných pasáží, tím film přeci jen dost trpěl. Ale závěrečné finále bylo docela vzrušující a srdcervoucí:-) Celkově jde ale i tak o docela příjemnou záležitost, odehrávající se v různých světových destilacích, s hezkou hudební složkou (De Massi), velký důraz je tu klade i na samotný výklad charakterů-zejména pak u hlavních protagonistů, viz. zkušený žánrový herec Sabato (3 eurocrimi ze 14, jeho dlouhý úsměv v baru, poté než zabije člověka je památný) a Savalas (poněkud staromódní šéf mafie Don Vincenzo) v hlavních rolích, ale i zbytek obsazení není špatný, vynikne i okouzlující samice Paola Tedesco (ve filmu dospívající neteř Kmotra). Režisér De Martino natočil celkem 5 kriminálek (tato je ta poslední, co mi dlouho unikala) a v mém pomyslném žebříčku ji řadím na druhé místo, za "Il consigliori", které následovalo hned poté. ()

Martin741

Odpoved rezisera Alberta de Martina na kultoveho Kmotra sa fakt nepodarila. Vzdy som vedel, ze natrafim aj na tieto lacne kopirky kultovych filmov   : 45 % ()