Válečné hry

• slovenský

Bojové hry

Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 1983, 114 min

Snímek u něhož za mě bezesporu hodnotí nostalgie. V dětství byla videokazeta s tímto filmem u nás jedna z těch ošoupanějších, takže byť snímek nemá až tak výjimečné kvality, tak mu stejně nadstandardní hodnocení dát chtě nechtě musím; to bych jinak pokrytecky lhal sobě sama.(24.1.2007)

klasický teenie film 80.rokov.len škoda že tak hrozne zostarol.ale keď sa pozerám na to čo točí Broderick teraz(vidz.Godzilla) ešte to je veľmi dobrý nadpriemer(9.6.2003)

Velmi reálné v současnosti. A vidět počítače z tehdejší doby rozhodně nezaškodí. BTW Falken byl napsán dle Hawkinga... Jen trochu lituju, že více nebyla propracovaná postava Jennifer /Ally Sheedy/.(15.4.2007)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $79,567,667Tržby Celosvetovo $82,700,000/60%/(8.8.2005)

Zahrát si s počítačem celosvětovou nukleární válku, nevyplácí se podceňovat stroj..(26.9.2015)

• - Príbeh filmu je síce fikcia, no podobnú paniku zažilo velenie NORAD 9.11.1979, kedy došlo počas testov počítačového systému k falošnej signalizácii sovietskeho úderu, a bola skutočne spustená sekvencia odvetného odpálenia nukleárnych rakiet USA na ZSSR. (DJW)

• - V momentě, kdy NORAD vyhlásí stupeň ohrožení 1 a na Aljašku jsou vyslány stroje F-16, objeví se v následném záběrů dvojice letounů F-15. (nowizz)

• - Podle Johna Badhama byla scéna, ve které se džíp neúspěšně pokusí prorazit bránu centrály Severoamerického velitelství protivzdušné obrany a vybourá se, skutečnou nehodou. Následně se jí ale tvůrci rozhodli využít a přidali scény, ve které hrdinové prchají od havarovaného džípu. (sigf07)