Válečné hry

• slovenský

Vojnové hry

Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 1983, 114 min

Trochu naivní film, který si zahráva s krásnou moralitou. Místy je fakt napínavý... a vůbec - líbilo se mi to! :)(16.7.2010)

Dobrý nápad, trochu horší zpracování, naivita 80. let a velké varování. Jenže komu?(29.10.2007)

Ač naivně působící, stále o něco sympatičtější a s přimhouřením oka i snad uvěřitelnější počin než leckteré současné hollywoodské limonády typu Oka dravce a dalších úžasností. Navíc ve Válečných hrách se nehraje na zvláštní efekty, ale především na atmosféru, a ta je v několika scénách (úvod, závěr) opravdu pozoruhodně povedená.(13.3.2012)

Mladý Matty Broderick se nevědomky chystá vyhodit planetu do vzduchu:) Válečné hry jsou velmi realistickou ukázkou toho, co by se v dnešní době klidně a bez problémů mohlo stát. Když se spojí hry a realita, co je vlastně skutečné? Nebo, co si může hrát na realitu, ač jde jen o hru? A obráceně. Kdo si hraje s kým? Tam, kde lidé stvoří strojům jejich vlastní vědomí a rozhodování, se linie mezi realitou a hrou smazává. Pár pochybných dialogů se v celém příběhu lehce ztratí a hru tak vyrovnávají ty vtipné a napínavý děj. Potěšil Mikey Madsen v malé roličce. "Pane, po důkladném zvážení jsem došel k názoru, že Váš obranný systém je na hovno." :)(21.1.2012)

• dobytek

On v roce 1983 už existoval internet nebo co? Nějak jsem to nepobral a připadalo mi to dost nedomyšlený. Nevim no... Když už nějakej film s mladym Matthew Broderickem, tak teda radši Ferris Bueller´s day off.(13.1.2008)