Válečné hry

• slovenský

Bojové hry

Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 1983, 114 min

Postapo premisa s hackovanim o nezm jsem kdysi snil a nedokazal dotahnout do konce. Jinak spis mravouka pro decka, ale kdyz jsem to videl prvne docela mne to dostalo. Jeden z dilu Futuramy tento film volne kopiruje a to vic nez dobre ;]](7.6.2006)

• dobytek

On v roce 1983 už existoval internet nebo co? Nějak jsem to nepobral a připadalo mi to dost nedomyšlený. Nevim no... Když už nějakej film s mladym Matthew Broderickem, tak teda radši Ferris Bueller´s day off.(13.1.2008)

V mladi to byl pro me dechberouci a mrazivy film, dnes uz bohuzel jen prumerna zabava na jedno odpoledne o jednom hackerovi v puberte, ktery si chce zahrat online hru a nakonec malem rozpouta treti svetovou...(7.9.2003)

Snímek u něhož za mě bezesporu hodnotí nostalgie. V dětství byla videokazeta s tímto filmem u nás jedna z těch ošoupanějších, takže byť snímek nemá až tak výjimečné kvality, tak mu stejně nadstandardní hodnocení dát chtě nechtě musím; to bych jinak pokrytecky lhal sobě sama.(24.1.2007)

Dobrý nápad, trochu horší zpracování, naivita 80. let a velké varování. Jenže komu?(29.10.2007)

• - Jméno Joshua zesnulého syna Stephena Falkena (a kódové označení jeho stroje) se už objevilo v podobně laděném snímku Ďábelské sémě (1977), kde byl Joshua počítačově řízeným robotickým ramenem. (sigf07)

• - Počítač, který byl použit k nabourání se do sítě Severoamerického velitelství protivzdušné obrany, byl naprogramován tak, aby se na obrazovce zobrazovaly správné kódy bez ohledu na to, jaké klávesy budou zmáčknuty. (Kroup4)

• - Dvojitá osmipalcová disketová jednotka v Davidově pokoji je IMSAI FDC-2, monitor je 17 palcový Electrohome, klávesnice IMSAI IKB-1, 1200 baudový modem (ležící na monitoru) je Cermetek 212A, přelepený štítkem s názvem "IMSAI". (sigf07)