poster

vlna vs. břeh

 • český

  Vlna versus břeh

 • vlna vs. breh

 • anglický

  wave vs. shore

Dokumentární

Slovensko / Česko, 2014, 88 min

Režie:

Martin Štrba

Kamera:

Martin Štrba
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Havenohome
  ***

  Podobne ako Šulíkov cyklus o tej filmovej vlne aj tento Štrbov dokument sú skôr take pietnokamaratske spominania. Už sa tesim ked sa na to vrhnu vyskumnici.(13.1.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Dokument působil od začátku velmi svižně, svěže a hravě (to už od úvodních titulků). A tak i když jsem zainteresované neznal (tedy s výjimkou Martina Štrby), nuda dlouho nebyla a já se zájmem poslouchal. A samozřejmě sledoval prostřihy na jejich zajímavou tvorbu (nebýt laik, možná bych použil i výstižnější přívlastek), vhodně doplněnou výrazným zvukem (se kterým si tvůrci dobře pohráli), popř. hudbou. Nicméně, dokumentu by podle mě bohatě stačila stopáž o délce jedné hodiny, protože po tomto časovém úseku film začal brutálně ztrácet nastolené tempo, doslova mu docházel dech a protagonisté pak spíš už jen dělali blbosti a mluvili v podstatě o ničem (takže na tu nudu nakonec bohužel došlo). Ale rozhodně oceňuju, že jsem dokázal dlouho udržet plnou pozornost u dokumentu, jehož téma mi jinak absolutně nic neříká a nezajímá mě. Za to dávám palec nahoru a slušné 4* navrch.(13.7.2016)

 • Slarque
  **

  Kolekce zajímavých fotek, které jsem si neměl čas prohlédnout. Zkrátka film galerii nenahradí. K tomu spousta rozhovorů a historek, které možná dávají smysl těm, co u toho byli. Prostě jako když sledujete cizí home video plné interních narážek, které nechápete. Přidanou hodnotu měly asi tvořit hudba a záběry z vlaku. A já se čím dál víc nudil...(23.9.2015)

 • kla_ra
  **

  Z filmu je stále cítit hravost pro slovenskou novou vlnu typická. Přesto jsou na dokumentu nejzajímavější zase jejich fotky a přidaná hodnota navíc se blíží nule.(3.8.2015)

 • varecha
  *****

  Film mal dnes svoju medzinarodnu premieru v Londyne! https://whatson.bfi.org.uk/lff/Online/default.asp?BOparam::WScontent::loadArticle::permalink=wavevsshore&BOparam::WScontent::loadArticle::context_id=(8.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace