poster

vlna vs. břeh

 • český

  Vlna versus břeh

 • vlna vs. breh

 • anglický

  wave vs. shore

Dokumentární

Slovensko / Česko, 2014, 88 min

Režie:

Martin Štrba

Kamera:

Martin Štrba
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LadyPupu
  *****

  Protagonisté Slovenské nové vlny ve své době (80. léta) hlásali, že "na ostrosti nezáleží, důležitá je emoce". Emocí z jejich fotek (i z nich samotných) sálá i po letech víc než dost. Pro milovníky čs. fotografie povinnost, pro laiky úžasně zpracovaný dokument. Čistá radost.(19.2.2016)

 • kla_ra
  **

  Z filmu je stále cítit hravost pro slovenskou novou vlnu typická. Přesto jsou na dokumentu nejzajímavější zase jejich fotky a přidaná hodnota navíc se blíží nule.(3.8.2015)

 • 2-Xtreme
  ****

  Asi najlepší SR/ČR dokument aký som videl. Téma ma dvakrát nezaujímala a v kine som skončil len kvôli voľnému času. Ale to čo som videl na plátne ma doslova dostalo. Hravo a dynamický natočená látka, ktorá ma zrazu zaujala a celý film som si užil ako dlho nič. Takéto filmy by sme mali posielať do sveta. Filmy o ľuďoch, ktorý niečo dokázali a hlavne ovplyvnili nie len druhých, no aj fotorgafovanie samotné. [10. MFF Cinematik 2015](17.9.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Dokument působil od začátku velmi svižně, svěže a hravě (to už od úvodních titulků). A tak i když jsem zainteresované neznal (tedy s výjimkou Martina Štrby), nuda dlouho nebyla a já se zájmem poslouchal. A samozřejmě sledoval prostřihy na jejich zajímavou tvorbu (nebýt laik, možná bych použil i výstižnější přívlastek), vhodně doplněnou výrazným zvukem (se kterým si tvůrci dobře pohráli), popř. hudbou. Nicméně, dokumentu by podle mě bohatě stačila stopáž o délce jedné hodiny, protože po tomto časovém úseku film začal brutálně ztrácet nastolené tempo, doslova mu docházel dech a protagonisté pak spíš už jen dělali blbosti a mluvili v podstatě o ničem (takže na tu nudu nakonec bohužel došlo). Ale rozhodně oceňuju, že jsem dokázal dlouho udržet plnou pozornost u dokumentu, jehož téma mi jinak absolutně nic neříká a nezajímá mě. Za to dávám palec nahoru a slušné 4* navrch.(13.7.2016)

 • Admirall
  ****

  Je úžasné sledovať absolútnu otvorenosť protagonistov a niet divu - spovedali sa predsa súputníkovi a režisérovi filmu, ktorý bol kedysi ich spolužiak. Vytiahol z nich teda celkom cennné zaujímave, niekedy až dojemné myšlienky či situácie. Na druhej strane to, že sa režisér a sociálny herci, ako ich nazýva Nichols v úvode do dokumentárneho filmu, poznajú môže pokaziť dojem a to hlavne tým, že človeku, ktorý počuje o slovenskej novej vlne vo fotografii prvý krát, mená a postavy filmu nemusia nič hovoriť. Ja som teda očakával na úvod nejaké hlbšie oboznámenie sa kto je vlastne kto. Režisér, keďže ich poznal už z čias FAMU, to zrejme nepokladal za dôležité, ale mne to tam chýbalo. Každopádne, film je vizuálne zaujímavý, fotografie sú úžasné a je to točené takým zaujímavým štýlom. Ako dokumentárny debut veľmi dobré!(9.3.2016)

 • - Dokument byl točený na fotoaparát. (Zdroj: Hospodářské noviny). (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace