poster

vlna vs. břeh

 • český

  Vlna versus břeh

 • vlna vs. breh

 • anglický

  wave vs. shore

Dokumentární

Slovensko / Česko, 2014, 88 min

Režie:

Martin Štrba

Kamera:

Martin Štrba
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kla_ra
  **

  Z filmu je stále cítit hravost pro slovenskou novou vlnu typická. Přesto jsou na dokumentu nejzajímavější zase jejich fotky a přidaná hodnota navíc se blíží nule.(3.8.2015)

 • Dosou
  ****

  Pro nezasvěceného určitě méně pochopitelné Balábie tak za dvě hvězdy. Pro toho, kdo se ocitl alespoň na chvostu této komety, báječné vzpomínání za hvězd víc. V těch posraných OSMdesátkách, kdy Češi i Moravané propadali patologicko nihilistickým skepsím se z čista a jasna objevila skupina naprosto neřízených a nezřízených Slováků, která šířla tak odporný optimismus, humor a groteskní obraz naší oplakávané existence, až nás všechny srala. Ale s odstupem let si všichni plácáme po ramenou, že jsme u toho byli. Takže za milou vzpomínku a za to, že to všechno mělo smysl, nemohu jinak, než si ty čtyři hvězdy nadělit.(23.9.2015)

 • varecha
  *****

  Film mal dnes svoju medzinarodnu premieru v Londyne! https://whatson.bfi.org.uk/lff/Online/default.asp?BOparam::WScontent::loadArticle::permalink=wavevsshore&BOparam::WScontent::loadArticle::context_id=(8.10.2015)

 • LadyPupu
  *****

  Protagonisté Slovenské nové vlny ve své době (80. léta) hlásali, že "na ostrosti nezáleží, důležitá je emoce". Emocí z jejich fotek (i z nich samotných) sálá i po letech víc než dost. Pro milovníky čs. fotografie povinnost, pro laiky úžasně zpracovaný dokument. Čistá radost.(19.2.2016)

 • Slarque
  **

  Kolekce zajímavých fotek, které jsem si neměl čas prohlédnout. Zkrátka film galerii nenahradí. K tomu spousta rozhovorů a historek, které možná dávají smysl těm, co u toho byli. Prostě jako když sledujete cizí home video plné interních narážek, které nechápete. Přidanou hodnotu měly asi tvořit hudba a záběry z vlaku. A já se čím dál víc nudil...(23.9.2015)

 • - Dokument byl točený na fotoaparát. (Zdroj: Hospodářské noviny). (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace