Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

POMO

Výborný námet a casting. Ale môj výsledný dojem z filmu neodpovedá jeho ukecanosti a prílišnej dĺžke. Zase jeden slabší Woody Allen, ktorý nie je ani tak zábavný, ani tak "umelecky pri srdci hrejivý", ako jeho najlepšie kúsky. ()

kleopatra

Woody, Woody........nepotěšil jsi mě, takže ani já tě nepotěším, já vím, že každý film nemůže být Annie Hall, ale film o filmování, kde režisér chodí bezmála po čtyřech a nikdo si nevšimne, že je slepej? To je i na mě, tvojí věrnou fanynku, moc. ()

Galadriel

Tohle je můj první Allen. Asi to (podle zdejších komentářů) nebyla nejlepší volba pro začátek (ale to není moje chyba). Příběh má nápad, některé hodně dobré chvilky, ale taky některé hodně trapné a nudné momenty a navíc naprosto předvídatelný konec (což mi sice někdy nevadí, ale přesně v tomhle případu ano). Takže dávám 3 hvězdy a jdu shánět něco staršího od Woodyho. ()

Matty

"Pošli H. J. Osmentovi květiny k té ceně za celoživotní přínos." Průměrně výživný mistrův příspěvek do diskuze "Co je to vlastně umění?". Celá část před oslepnutím mi přišla podstatně vtipnější než to, co následovalo. 70% Zajímavé komentáře: betelgeuse, Radko, Honzzaq, Jordan ()

Tosim

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS. ()

gouryella

Allenovi filmy nemám příliš v lásce ovšem tímto mě naprosto dostal. Na jedné straně výborně napsaná a zahraná komedie a na straně druhé netrdiční pohled do zákulisí Hollywoodu (: ()

DaViD´82

Vynikající nápad a dobří herci. Ovšem vzhledem k průběhu je to strašlivě utahané. Semtam se objeví dobrá scéna či nápad, ale jako celek to těžce zaostává za potenciálem, který tak atraktivní námět poskytuje. Škoda... ()

Superpero

Ale jo mě se to líbilo. Některé dialogy sice nemají údernost starších allenových filmů ovšem jiné jsou zase brilantní. Akorát linie s Woodyho synem mi tam přišla zbytečně "vecpaná." Velice se mi herecky líbila Téa Leoni. ()

Shadwell

Ještě než vysmolil Woody Allen „modré filmy“, zrealizoval pokračování Stardust Memories. Zatímco v Stardust Memories tematizoval sebevědomého auteura, zde ukazuje stejného tvůrce v područí velkých producentských zvířat. Woody zkrátka cítil podobně jako Altman (Hráč) nebo Wilder (Sunset Blvd.) potřebu si drcnout do hollywoodského systému. Ale paroduje pouze development (přípravu) a postprodukci (distribuci) filmu, samotné natáčení podobně jako Truffaut v Americké noci nijak nekritizuje, protože pro každého režiséra je natáčení to nejlepší, a koneckonců jak říkával francouzský velikán: „Filmování je nadřazeno skutečnému životu, a dokonce výsledné kvalitě díla.“ Proto Woody těsně před natáčením oslepne a přesune film z roviny reflexe producentů do sebereflexe. ____ Woody Allen je vypravěčem vně fiktivní svět filmu, když píše scénář a režíruje, a zároveň uvnitř fiktivního světa, když vyprávění směruje k jiným postavám a k divákovi skrz vlastní postavu Waxmana. Perfektní vedení herců, nebo perfektně hrající herci? Nevím, ale dialogy jsou často o hádkách, dokazujíc neurotickou rozpolcenost Allena. A titulkové sekvence, kde jsou herci řazeni „in alfabetal order“, přestože je jasné, že Allen bude první, jen dosvědčují nedostatek oponentury z venčí. Dopřejte prosím někdo Woodymu místo neustálého pochlebování špetky asertivního zhodnocení. ()

Rob Roy

Další Woodyho film, kterej není špatnej, ale spíš jen tak proletí hlavou. Pár geniálních bonmotů ( ostatně skoro jako vždy ), hodně ukecané, jazz. Ale jen tohle mi už ke spokojenosti stačit nemůže. Chybí tomu srdce. ()

B!shop

No vim, ze se nejedna o buhvi co, ale ja mam tenhle film zkratka rad, ackoliv je krapet pritazenej za vlasy. Precejen, ze by si toho nikdo nevsim, ze je reziser slepej? Pochybuju. Ale jinak je samotnej pribeh v pohode, mozna se moh krapet vic resit vztah mezi Woodym a jeho bejvalkou, takle to bylo obcas takovy stereotypni, jak se Woody furt nekde motal. Jinak Tea Leoni je tady fakt fajn a Woody podava svuj standart, nic uchvatnyho, ale ani nic spatnyho. Akorat mozna mohlo bejt ve filmu bud vic foru a nebo mela bejt kratsi stopaz, ale jinak se jedna o slusnou nenudici zabavu. ()

Oskar

Samotný nápad na film o režisérovi, který oslepne, ale tají to před štábem, je vynikající, ale obával jsem se, že Woody Allen to pojme nějak sociálně-kriticky nebo jako metaforu a bude po legraci. Naštěstí jsem se mýlil a Hollywood v koncích není jen výborná komedie, ale zároveň film, v němž Woody Allen sám sebe (jakož i jiné osobnosti s filmem spojené) docela ostře paroduje. Asi tak polovina gagů a slovních vtipů je sice určena pro zasvěcené, ale předpokládám, že jiní ani mezi uživateli tohoto webu nejsou, takže si myslím, že se vám to bude líbit stejně jako mně. 80% ()

EdaS

Já si nemohu pomoct, ale smál jsem se opravdu hodně. Minimálně tolik, jako u Darebáčků. Opravdu podařená komedie s prvotřídním hereckým ansámblem. ()

xxmartinxx

Woodyho rozpravy na téma "umění" byly zajímavé, když v nich samých nějaké umění bylo. Tohle už je jen banální (mrzí mě, jak často to slovo u Allenovy pozdní tvorby musím používat) komedie, která sice docela uběhne a čas u ní strávený nebolí, člověku ale nic nedá. ()

Sarkastic

„A co divácká věková skupina?“ – „No, film se bude líbit dospělým, i teenagerům, mládeži, dětem, dospívajícím, taky batolatům a novorozencům…“ U tohoto snímku jde především o to, jestli jste ochotni přijmout tu nadsázku, tedy fakt, že v je v komedii (!) možné, aby slepý režisér dokázal za pomocí utajení a několika pomocníků natočit film, či nikoliv. Pokud ne, raději se na Hollywood v koncích vůbec nedívejte. Ti, co to přijmou, si užijí nadprůměrnou komedii, která sice nepatří mezi Woodyho nejlepší kousky, ale humor rozhodně nepostrádá, stejně tak situační komiku a několik solidních hlášek. Navíc je tam snad akorát ta linie se synem. Z mé strany to budou slabší 4*. „Ale tvůrčího hypochondra nechci.“ –„Ty záchvaty byly pravé!“ – „I ten mor? Alergie na kyslík? Klíněnka? Ta napadá jen kaštany!“ ()

Lynn

Za film tři hvězdičky (přece jenom Woody Allen umí i líp) + jedna hvězdička z ten parádní vtip s Haley Joel Osmentem. ()

genetique

S Woodyho filmami prichádza vždy nejaký atypický nápad, ktorý sa oplatí vidieť a hlavne pozrieť sa ako si s nim majster poradí. Tu sa stretávame s ďalším woodyovky nadhľadových príbehom, ktorý však nepatrne padá do klišovitého rozmeru. Filmy o filmoch prakticky vždy majú čím zaujať, pretože je ich málo. Ale tento k nim akosi nepatrí. Alebo teda patrí, ale nevyčnieva. Ale aj tak ešte nebol film, ktorý by sa mi od neho vyslovene nepáčil. 65%. ()

betelgeuse

Lubitschova noční můra aneb komedie plná omylů. (1) Prvním idiotským omylem je metráž, která komedii beze stopy reálných emocí, resp. košatějšího příběhu (90 minut = maximum) natahuje ke dvěma hodinám. (2) Přímo zločinem proti lidskosti je strukturování klíčové zápletky (slepý režisér na place), kdy veškeré stavební body struktury komického “podvodu” (konfrontace podvodníka a podváděných, gradace nástrah a možných prozrazení, prozrazení) Allen trestuhodně ignoruje, event. odbývá. (3) Evidentně nadsazenému námětu by prospělo mnohem více situačního humoru; místo toho Allen zahlcuje děj nepointovanými dialogy. (4) Allenovo komické glosování (variace neurotika na "jednovětky" Groucha Marxe) všeho a všech se stalo nepříjemně mechanickým, asi jako otravný tik. (5) Zahořklost vůči Hollywoodu (mj. četné narážky na plastické operace, trapný a zlý konec) a povýšenost nad příběhem a jeho postavami jsou stěží receptem na dobrou komedii. (6) Allenova tendence dovádět své filmy i přestárlé hrdiny automaticky k romantickým happy-endům naprosto koliduje se životní pravděpodobností a (zejména) vnitřní logikou příběhu Čili ve výsledku ukázka naprostého rozkladu komediografa. ()