Mužská záležitost

Dead Certain

(neoficiální název)

Thriller

Francie, 1981, 90 min

Reziser Nicolas Ribowski natocil jeden z najlepsich francuzskych filmov. Akcia ziadna, tempo je prvu polku filmu neskutocne pomale a Trintignant a Claude Brasseur nie su sympataci, ale potom v druhej polke filmu sa tempo rozbehne a odzneju nadherne dialogy a k tomu plus doslova perfektna rezia. Dal by som 5 hviezd, ale prva polka si to proste nezasluzi. 86 %(8.2.2015)

Tenhle film ma tu pravou pro me uhrancivou atmosferu prelomu 70.tych a 80.tych let.Herci v dvou hlavnich rolich jsou vynikajici stejne jako cele toto hlavne psychologicke drama.(22.2.2007)

Klasická francouzská krminálka, která se u nás vysílala ještě za totality a už tehdy byla výborně střižená, zejména pak to cyklistické prostředí si pamatuje skoro každý. Vlastní příběh vypovídá o velmi pečlivě promyšleném a dlouho připravovaném zločinu, kdy je zastřelena manželka jednoho z cyklistů. Vyšetřování se ujímá další z cyklistů, policejní komisař Claude Brasseur, který přísahá, že vraha najde. Děj pak po mírném přešlapování na místě začne nabírat zcela jiné obrátky... Existuje dokonalý zločin?(5.1.2008)

Klasická parádička v oblasti kriminálek, jakou zvládali ve své době jen Francouzi. A k tomu skvělý původní český dabing. No, co víc si přát?(30.1.2012)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.8.1985, réžia českého znenia = (ÚPF) (17.2.2011)(17.2.2011)