Mužská záležitost

Dead Certain

(neoficiální název)

Thriller

Francie, 1981, 90 min

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.8.1985, réžia českého znenia = (ÚPF) (17.2.2011)(17.2.2011)

Klasická francouzská krminálka, která se u nás vysílala ještě za totality a už tehdy byla výborně střižená, zejména pak to cyklistické prostředí si pamatuje skoro každý. Vlastní příběh vypovídá o velmi pečlivě promyšleném a dlouho připravovaném zločinu, kdy je zastřelena manželka jednoho z cyklistů. Vyšetřování se ujímá další z cyklistů, policejní komisař Claude Brasseur, který přísahá, že vraha najde. Děj pak po mírném přešlapování na místě začne nabírat zcela jiné obrátky... Existuje dokonalý zločin?(5.1.2008)

Trintignant vs.Brasseur . :-)(1.1.2010)

Hergot, proč ti Francouzi už takové filmy netočí? Dva skvělí herci v napínavé krimi, v níž až do konce zůstává napětí, a to nejen ze samotné stavby příběhu, ale i z jeho psychologické propracovanosti.(20.11.2011)

Herci nie sú žiadny krasavci,žiadne pekné ženy v popredí,žiadny sex,žiadna akcia stredajúca akciu,tempo skôr pomalšie a napriek tomu je to super.Postupne film naberá na obratkach a chystá sa špurt ako v cyklistike.Je to skôr film psychologický čo ja moc nemusím a i tak mňa dostal.K tomu gerniálny český dabing zo starej školy -Mrvička vs Cupák .Parádička rokov 8O-tych.(3.2.2014)