poster

Koza

 • Slovensko

  Koza

  (Slovensko)
 • anglický

  Goat

Drama / Road movie

Slovensko / Česko, 2015, 75 min

Kamera:

Martin Kollár
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Suverénní kamera, ale jako celek rozpačité. Kozovo herectví je bohužel na úrovni, kdy s postavou nelze skoro nic dělat, jen s ní pasivně manipulovat. Romský boxer tak jednoznačně působí politováníhodný objekt, kterým smýká přítelkyně, pochybný manažer, alkoholický trenér a také režisér. Muší váha se ve všech ohledech snaží zůstat stát, ale padá vždycky v prvním kole. Otázkou je, zda tenhle zvláštní depresivní hybrid dokumentu a sociálního dramatu není tak trochu jednostranný a pasé. Koza mě ani na minimální ploše nezaangažoval, nepřesvědčil, nikam se mnou nepohnul. Přitom je s ním ve většině ohledů všechno v pořádku. Ale jako film prostě působí prázdně. Nejlepším momentem zůstává šťavnaté cameo slepičího majstra Franka, který jako jediný dodá vyprávění dynamiku. Všechno ostatní ve filmu je letargické - ale nepříliš podnětným způsobem. #kviff(6.7.2015)

 • Malarkey
  ****

  Koza má něco do sebe. Potřebuje vydělat prachy, je bejvalej boxer a myslí si, že bez fyzičky a svalů dokáže sem tam nějaký to euro nasbírat. Režisér dokumentárním způsobem vypráví film o skutečných postavách, což je originální samo o sobě. Také je díky tomu v celém filmu cítit velký kus realističnosti. Plus musím pochválit i kvality kameramana, který z obyčejné cesty na západ udělal neobyčejnou cestu za sebepoznáním se slípkou v krabici.(17.5.2016)

 • Anderton
  ***

  V rámci sk produkcie, snažiacej sa priblížiť svetovým trendom nesporne pozoruhodná záležitosť. V rámci toho sveta jeden z mnohých festivalových kúskov. Ústredné duo si s drámou nevystačí, musí zákonite oplývať humorom, inak mentalita nedovolí. Atlantu 96 som sledoval, našu Kozu si ale nepamätám, ostal v tieni Martikána a Michaela Johnsona.(31.7.2015)

 • Slarque
  ****

  Dokumentaristé vnesli do slovenského hraného filmu opravdovost, kterou mu v Čechách můžeme jen závidět. Příběh skutečného slovenského boxera se sice točil podle vymyšleného scénáře, ale o to tu nejde. Boxer a jeho manažer jsou smutnou dvojicí, kde netrénovaný a podvyživeně působící Koza opakovaně dostává na hubu, ale opět se zvedá, aby vydělal trochu peněz, protože nic jiného neumí. A ten jeho manažer naštěstí také není jen jednoduše načrtnutou klišovitou figurkou, ale je nejednoznačnější. Režisér si je dobře vědom hereckých limitů svých představitelů a dovede s nimi dobře pracovat. A nevím si vůbec nevšímá romské identity hlavních protagonistů, což je česko-slovenském prostoru věc nevídaná.(14.5.2016)

 • Vessper
  **

  Takové lepší 2*. Kdo čeká akci, tak se nedočká, to by ale nemuselo být na škodu, kdyby skoro všechny záběry nebyly tak zbytečně dlouhé. Velmi prostý boxer Koza se snaží, ale prostě mu to nejde. Ani v ringu, ani před kamerou. Zhlédnuto na Kviff 2015.(9.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace