Fakjů pane učiteli 2

Suck Me Shakespeer 2

Fakju pán profesor 2

Komedie

Německo, 2015, 115 min

Oproti jedničce pád dolů, ale na tom není nic neobvyklého. Dobré momenty se jistojistě najdou, trapnější situace ovšem nejsou výjimkou a příběhově to také není nic moc. Průměrná komedie. 60%(4.11.2016)

Další nářez. Ne tolik, jako byl první nářez, ale i zde to stačí na plné hodnocení. Některé scény opravdu k popukání. Delší stopáž mi zde vůbec nevadí. Naopak, alespoň se sem zakomponovalo více humoru. Kdyby byla trojka, vůbec bych se nezlobil.(1.12.2015)

Nečakal som, že sklamanie na poli sequelov mi tento rok pripravia práve nemeckí filmári. Suck me Shakespeer alebo Fack Ju Gohtë bola pred dvomi rokmi osviežujúca komédia, ktorá síce nijako nevynikala po scenáristickej stránke, ale dokázala priniesť príjemný humor a hrubozrnnejšiu komédiu v závere hravo pretaviť do good-feeling pohodovky, po ktorej skončení ostal príjemný úsmev na tvári. Dvojka sa snaží viac menej o to isté, akurát sa tu ide v typickom štýle amerických komédií, kde v pokračovaní musí byť všetkého viac, všetko musí byť väčšie (a tak sa z prostredia jednej školy cestuje rovno na pláže do Thajska), viac in-your-face, no výsledku to je akurát tak omnoho menej vtipné a nič čo platilo pre prvý film pokračovanie nezvláda. Už to v podstate nemá žiaden nápad, vývin, akurát sa príbehovo varí z vody, umelo sa to celé naťahuje a niekde v polovici som mal pocit, že postavy sa po tej thajskej lokalite iba voľne pohybujú, niečo neustále melú, prípadne si točia video na YouTube, bez nejakého konceptu a pred záverom tomu chcel niekto v rýchlosti naskrutkovať aj nejaký príbeh, aby ten film pôsobil aspoň na oko kompaktne. Žiadne vypointované pasáže, zapamätateľné hlášky, iba typické nasilu alebo narýchlo spichnuté pokračovanie. Síce je vidieť, že herci sa pri natáčaní poriadne vyblbli a aj Elyas M'Barek v úlohe učiteľa je stále neskutočný sympaťak, no čo z toho, keď tentoraz to bola skôr zábava pre hercov na thajskej pláži, než pre diváka. CELKOVO: 2,5* (5/10)(14.4.2016)

"Mám strach, že provedeš nějakou hloupost a já budu muset jednou za měsíc docházet za sexem na návštěvní celu." Zeki a hloupost? To snad ne, paní Schnabelstedtová. Zeki přece jenom představuje záporný příklad, aby jeho studenti lépe chápali pravidla. Tohle je zkrátka zábava pro ty, kteří vědí, že Rujána je ve Španělsku, indiáni věřili v Buddhu, Goethe napsal Fouse, marihuana se nejlépe zalévá benzínem a řeka teče jedním směrem pouze v Německu. Já se u toho sice bavil o opicí házený kokos méně než u prvního dílu, ale pořád to stálo za to. Taky si uvědomuju, že z hlediska tolik oblíbené multikulti propagace jsem své hodnocení poněkud přestřelil. A to asi tak o čtyři hvězdy, ale já se prostě bavil. Fuck you very much.(25.4.2016)

• FTP

Sračka.. herci, kteří by možná uměli hrát, ale jejich úkolem je dělat ze sebe idioty, kteří pobaví publikum u-15. Hláška filmu: "To bylo tsunami i na Labi, nebo co ty s tim máš společného?"(31.10.2015)

• - Po skončení závěrečných titulků je možné sledovat nevydařené scény. (Cheeker)

• - Když Zeki (Elyas M'Barek) se svými žáky a místními sirotky na výletu v Thajsku navštíví McDive jedí jídla v baleních s německými nápisy, přestože se jedná o thajskou pobočku McDonald's. (hansel97)

• - Natáčelo se v Mnichově a Berlíně v Německu, v Bangkoku a dalších  místech v Thajsku. (Cheeker)