Fakjů pane učiteli 2

Fakju pán profesor 2

Komedie

Německo, 2015, 115 min

• LIVINGDEAD

Dvojka trapná a nudná!(20.3.2016)

|63%| Shlédnuto v kině. No, na tohle jsem se teda fakt do kina nechystal. xD Ale když jsem byl nakonec ukecán, tak jsem na to šel. První díl jsem neviděl. No, nebylo to tak zlé, jak jsem si zpočátku myslel, že bude. Je to taková německá retardovaná komedie, která především díky dobrým hláškám hlavního hrdiny (učitele) filmu si udržela mou pozornost až do konce. Nějak moc vtipných scén zde není kromě dvou povedených. Spíš je to stavený na těch hláškách, kecech, které mě opravdu bavili, takže jsem se fakt smál. Studenti byly retardi no, ale občas i pobavili. Učitel byl ale nejlepší. Co k tomu dodávat ? Neplánové kino jsem přežil, takže ty 3* dávám s čistým svědomím a ze zvědavosti se někdy asi podívám i na ten první díl.(13.11.2015)

Pro mě osobně tohle pokračování bylo o něco málo horší než jednička, i když to tady podle toho hodnocení zatím nevypadá. Návštěva kina byla super zážitek. Jen bych asi vytkla ten český dabing, který se mi tak úplně nelíbil. Jednička byla lepší v originálním německém znění s titulkama a tak bych to nechala i u dvojky. Ovšem, kdyby to v kině dávali v originále, tak si troufám říct, že by asi plno nebylo. Film měl skvělý spád stejně tak jako u jedničky. Místama se mi ale děj zdál moc střeštěný, ale to nevadí. Jinak hudba byla ve dvojce určitě lepší než v jedničce. 80%.(2.11.2015)

• verbal

Babylón čmoudů, náš západní soused Spolkova republika Syrsko-Turecká, začíná po vzoru žabožroutů vyučovat Evropu k toleranci ke kdejakému parazitickému svinstvu, protože pomalu začíná praskat ve švech. Na rozdíl od poměrně vtipné a vcelku svěží jedničky je dvojka filmu „Sagvan a banda vypatlaných dětí německých socek alias Mrdám tě, cigánský mukle“ jen narychlo splácanou a trapnou Troškijádou za každou cenu, jen aby káplo ještě nějaké to ojro navíc. Na povrchu mentálně zaostalá kokotmédie pro stejně vyspělé publikum, uvnitř hrozivě mentorský multikulti podtext o tom, jak podnětné a kůl je mít v kožichu Zimíra, imáma za učitele a mešitu za barákem, jak velkorysé je zkurveným thajským zlodějům nastavovat druhou tvář a oplácet láskou a dobrosrdečností a jak z partičky vymatlaných asociálních dementů vychovat mávnutím kouzelné Angely kohortu „kulturních“, empatických a prudce inteligentních sluníčkářů s dveřmi na jih dokořán. Pro náctileté debily vskutku velmi nebezpečná podprahová taškařice!(15.3.2016)

• rikitiki

Výlet do Thajska se stal jediným smysluplným důvodem, proč neustále ukazovat svalnatou figuru Elyase M'Bareka polonahou, aby si divačky přišly na své. Takže obnaženého "pana učitele" tam máme požehnaně. O ničem víc už film není, děj se totálně rozpliznul a sledujeme jen nejodfláklejší klišé o soutěži "té naší hodné školy" plné sígrů s privilegovanou střední, kde se pochopitelně ukáže, že ta nebojuje čestně. Scénář je tak chatrný, že si vypomáhá i dlouhými záběry podmalovanými jen hudbou. ___ Nesympatické mi přišlo i, patrně nezáměrné, zobrazení bělošské nadřazenosti, kdy německý turista učí thajského chlapce rybařit v moři, nebo když skupinu thajských sirotků vede blonďatý árijec.(23.4.2016)