Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Nesnáším muzikály. Ne, teď vážně. Nejsem zrovna jejich fanda a jen kvůli tomuto faktu nikdy netuším, co mám od nich očekávat. Snažím se mít otevřenou mysl, "jo, bude se tam asi tančit a zpívat, jasný, příběh bude takový jednoduchoučký, jasný, barvičky, ok, to dávám". Hodnocení byla nadmíru dobrá, Chazelle jako nový fenomén, očekávání byla. A zpočátku je vskutku naplňovala. Hned první choreografie v dopravní zacpě mě rázně odzbrojila a lebedil jsem si, jak bylo kouzelně naloženo s jinak noční můrou každého řidiče. I další ryze muzikálová sekvence v bytě hlavní hrdinky je kouzelná..v tu chvíli snímek nemilosrdně shcyzofrenicky přepne na seriozní, nezpívající, netančící, nemuzikálně dramatickou notu, ale zapomene si uvědomit, že i příběh by zasloužil hlubší scénaristické zamýšlení než doposud nastolené jednodušno. Bezefektní střídání ročních období, zvláštně kapitalistická hádka, vypařivší vtip a absence silnější chemie hlavního dua nemá šanci vytvořit jakékoliv kouzlo, které by přivábilo mé city natož vyronilo aspoň pár slz. Sem tam se stále zjeví drobnější choreografie nebo posmutnělý zpěv na nástrahami života, ale to vše na můj vkus až na moc průměrné úrovni na to, jak si zpočátku film nastavil laťku. A to je málo. Pospolitě snímek drží krásné barvy, neskutečně dokonalá kamera, která vždy ví, co chcete vidět a hodně ladný výkon Emmy Stone jinak ne moc sympatické postavy. La La Landu v ten moment konečně docvakne, že už je to až moc natahované, předhodí nám svůj druhý vrchol v podobě snové sekvence a klapka. A ten si to bohužel u mě úplně nevyžehlil. Ne, dílo je to velmi povedené, v mnoha aspektech perfektní a doporučuji, o nějaký oscar bych se nebál (kamera, režie, Emma), ale o revoluční počin se nejedná. Na to je tu slabý scénář, málo kouzla, málo písniček (natož jakákoliv zapamatováníhodná), málo muzikálu. [ČSFD předpremiéra, Kino Lucerna, 4.1.2017](5.1.2017)

Pln očekávání pořádného filmového zážitku jsem skočil do kina hned první den, kdy se to u nás ve městě promítalo a... vezměme to popořadě. První třetina filmu je muzikálová. I když nejsem fanda filmů, kde lidi z ničeho nic najednou začnou hopsat a zpívat, musím uznat, že cit pro skloubení barev, radosti z pohybu a zpěvu Chazelle má. Muzikálově tedy na výbornou, pro mě však nuda (to je ale věc vkusu). Druhá třetina je poměr muzikálovosti k tuctové romanci 0 ku 100. Tady jsem měl opravdu problém udržet pozornost. Řeší se tu vztah a nemá to žádnou šťávu (vzpomínáte na Notebook?). Zachraňuje to však třetina poslední, která je naprosto výborná, korunovaná výtečným koncem. Historický zápis do filmových análů to tedy není, radost z filmu však bude mít většinový podíl publika. Ale vidět to podruhé také nemusím.(12.1.2017)

/Scala 14. 1. 2017(15.1.2017)

Ta polozrada před koncem zavinila mé nejvyšší možné ohodnocení, ale pozice My Fair Lady zůstala i nadále neotřesena. A to navzdory písničkám, které budu poslouchat do omrzení, nápaditým muzikálovým vystoupením, které se občas dokonce obešly bez zpěvného doprovodu, a velice sympatické dvojici, které jsem přál splnění jejich snů. Snad bude mít Damien Chazelle i nadále šťastnou ruku ve své filmové tvorbě. (Třebíč, kino Pasáž)(24.3.2017)

• ad

Totéž co u Whiplash, nesnesitelnost sledovani zaručují především totálně nesympatické postavy... a když nemáte postavy, zbyde vám křečovitá kýčovitá snaha o efekt a trapně prvoplánová a průhledná snaha dojmout diváka... Na mě tohle prostě neplatí... Kromě kalkulu ten film nic nenabízí.(17.1.2017)

Bál jsem se, že se tam bude pořád zpívat a takové filmy mě těžko přesvědčí. Na začátku jsem si říkal, že to přece jen přehlédnu, protože to skvěle hrajou. Ovšem na konci jsem už jen tupě zíral a po dlouhé době souhlasím, tohle si oscary zaslouží na všech frontách. ... MKUH(16.2.2017)

• chelseaman22

Výborná hudba skloubená s brilantní choreografií zcela evidentně úspěch nezaručí. La La Land postrádá interesantní zápletku a zejména nudí, což neocenila ani má přítelkyně, jež se závěrečnými titulky prohlásila "že prej to byla hrozná nuda". A byla přátele, byla. 37%(17.2.2017)

Velmi důstojná pocta muzikálovým legendám a Hollywoodu jako celku. Ve finále dokonce překvapí jemnou úvahou na téma "Jak málo někdy stačí k tomu, aby se štěstí otočilo ve váš prospěch". Podbízivý vizuál vás vtáhne do jednotlivých pěveckých a tanečních čísel a je tam vše, co od muzikálu čekáte - včetně pojížďek, barevných kostýmů i retro-like stylizace. Ta mi osobně hodně sedla, protože 70's a 80's mám obecně rád, nejen co se filmu týče. Působivé je i opakující se divadelní aranžmá. Světelné sloupy zabírající úhel pohledu hlavních aktérů v davu, divadelní ručně malované kulisy měst a tak dále. A k tomu vše precizně sladěno s dějem. Tady si někdo evidentně hodně vyhrál a je to znát.(5.1.2017)

Věřím že tohle není pro každého. Ani nemůže být. Někdo na romanticko-komediální muzikály prostě není. Mě to vůbec nevadí a nemělo by nikomu. Je mi to fuk, protože já čekal hodně a dostal jsem ještě víc. Emmu Stone jsem bral jen jako slavnou herečku, ale ne tak dobrou. Kamera si všímala její mimiky a udělala na mě obrovský dojem, takže se na ní musím zaměřit dál. Ryan je prostě Ryan, on hrát umí a talent má i když někdy v jistých filmech o tom pochybuju jak když ti nůž rozřeže půlku střev a ty stejně myslíš že přežiješ. Každopádně to dvojci slušelo a patří k sobě jako šprcka na ptáka. La La Land je rozhodně nejlepší film (2016-2017) a nevyvrátí mi to ani moje ztracená láska. Vtipné je, že je jako "hlavnější" postava brána i Simmonsova maličkost :) no kdo viděl ví a kdo neviděl uvidí. Na závěr svého dlouhého monolugu musím zmínit mladého Chatelle, taky jste si všimli co film to je v červených číslech ? Ano natáčí jen muzikály, má je asi hodně rád, ale taky to umí. Rozhodně 5*(5.1.2017)

Znáte ten pocit, kdy odcházíte z kina a chce se vám tančit..? Vlastně se to nestává až tak často, ale když už to přijde, víte naprosto jistě, že jste viděli něco jedinečného. Pro takovéhle filmy já prostě žiju! Husí kůže už od prvních tónů a epické choreografie na dálnici (natočené snad na jeden zátah), následuje pohádková jízda, která vás zcela pohltí a vy se jen modlíte, aby nikdy neskončila. Doufám, že Damien Chazelle bude i nadále točit takové skvosty a pokračovat ve své misi uchovat jazz naživu, protože jeho neotřelé nápady jsou přesně to, co filmový svět (a vlastně i ten hudební) teď potřebuje. Mohla bych tu rozhazovat superlativa celý den - jak to bylo úžasné, geniální, kouzelné, ale všechno už bylo řečeno. Kdybych měla popsat La La Land pouze jedním slovem (a vypůjčím si ho s dovolením z anglického slovníku): dreamy! Už teď se nemůžu dočkat, až na to půjdu znova... Here's to the fools who dream, crazy as they may seem!(9.1.2017)

Pro mě trochu zklamání a body nahoru tahá až druhá půlka.(18.1.2017)

La La Land je jako marcipánová růžička. Je to strašně sladké, je to děsný kýč, ale toužíte po ní, když ji vidíte na třípatrovém svatebním dortu s cukrovou polevou silnou jak noha od stolu a spoustou krému, posypanou stříbrným cukrem… má to prostě moc všeho a nic z toho, ale je to NĚCO. Chápu, že pro někoho může být těžké, přiznat si, že by taky chtěl tančit na mléčné dráze (nebo aspoň v parku), zpívat v dešti (nebo aspoň ne falešně), kráčet po snech (nebo aspoň courat továrnou na sny), plácat nesmysly („celý svět je ve tvé ložnici“), a že někdo to považuje za klinický příznak nechcivůbecvědětčeho. Taky připouštím, že Ryan Gosling mi připomíná Jana Révaie (to není kompliment, pánové) a Emma Stone je poměrně nehezká (a já až moc hodná). A už jsem viděla lepší muzikály. To hlavní ale je, že v i dnešní době může vzniknout něco takového.(26.1.2017)

Co se Ryana Goslinga a Emmy Stone týče, nemůžu si stěžovat. První polovina skvělá - vtipná (střety Sebastiana a Miy), svižná, romanticky zajímavá. Závěrečná část se ale dost zdlouhavě vleče, dokonce jsem se v ní ztratil (přemítání toho co by bylo kdyby..). Ve shrnutí je to barevné, je to zajímavé, krásně choreograficky provedené. Ale asi jsem čekal trochu jiný konec, za který prostě těch 5* dát osobně nemůžu. Pěkný a kvalitní muzikál, ale být to film založený na dialozích, kde by kdesi v dálce byl slyšet ten skvělý jazz, asi by mě to oslovilo víc.(27.1.2017)

Jako ne, ale asi nakonec jo. Připadá mi, že vždycky jednou za čas si všichni papaláši z Hollywoodu mezi sebou vykouzlí nějaký "zázrak", který naprosto vybočuje svým rozpočtem, žánrem a stylem zpracování. Neříkám že to není dobře, ono je fajn sem tam vyzdvihnout něco originálního a dát tomu nějaký punc jakože "hej čumte, netočíme jen komiksáky, dokážeme natočit i něco retro kvalitního." A o to právě jde. Před šesti lety jsme tu měly Artista, teď tu máme La La Land. Ano, v dnešní době se tenhle film vymyká mainstreamu, ale c'mon, vždyť to je muzikál jako každý jiný z dřívějších dekád - naivní, romantický, kýčovitý, přezpívaný, přehraný. Takže ano, splňuje to, co by jako muzikál splnit měl. Pro mě je tady velké plus hlavně fakt, že jazz (hlavně jazz v muzikálu) já můžu, tudíž přes všechny ty hejty jsem si to nakonec (obzvláště druhou polovinu) užil. Snad jen trochu těch hluchých míst mohlo být méně, aby měl děj svižnější tempo. Jo za mě ok, přesto si stále myslím, že je tohle jedno velké klišé sakramentsky přeceňované. 14 nominací na plešouna? lol.(29.1.2017)

Chichester 28.1.2017 - Ale jo, to je po letech film u kterýho by mi nevadilo, kdyby Oskara vyhrál. Líbil se mi, všechny ty barvičky, hudba, tance. Bavil mě, několikrát jsem se musel smát. Myslím na to i po dokoukání, s chutí se poslechnu písničky. Emma a Ryan jsou sympatickej pár a společně jim to šlape skvěle. Jen častěji podobné filmy, svět pak bude lepším místem...(29.1.2017)

• Lacike

Bez pretacania som vydrzal 5 minut a s pretacanim asi 20. Nie, muzikaly stale nie su nic pre mna.(22.2.2017)

La La Land je vlastně takovej vychcanej student, který se svého učitele při zkoušení snaží zaujmout svým vystupováním a rádoby inteligentním přednesem, aby mohl zakrýt určité vážnější nedostatky, kterými indisponuje. A chápu tu diváckou adoraci: Hudba je překrásná (stahuju soundtrack), krásně se tam zpívá a tancuje, všude je to samej hezoun nebo fešanda. Ještě k tomu jsou v hlavních rolích dva nesmírně atraktivní herci. Ryan Gosling, po kterém se každá ženská může uslintat, a roztomile okatá Emma Stone. Neberte mě špatně, oba herce mám rád, Gosling je podle mého opravdu šarmantní sympaťák, nicméně film tak trochu spoléhá na onen fakt, že když divákovi naservíruje tunu krásných lidí s líbivou hudbou a efektní "romantickou" podívanou, přehlídne či odpustí mnohem vážnější problémy, které film má. Když totiž nahlédnu přes tuhle barevnou pásku přes oči, zjišťuji, že se jedná vlastně o dost mdlý a ne moc zajímavý film. Ještě k tomu s kýčem, který zde však škodí. První třetina supr, ale pak to jde kvalitou hodně dolů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem v době sledování měl na hovno náladu, přičemž kontraproduktivně mě takovéhle filmy ještě víc naserou, nicméně jsem rozhodně rád, že toho Oscara nedostal, to by bylo prostě absurdní. Sorry jako. Průměrné 3*(26.4.2017)

La La Land je o lásce. O lásce k hudbě. O lásce k filmu. O lásce k herectví. O lásce s velkým "L", té občasně pomíjivé a zrádné. Po nervydrásající poctě hudbě v podobě Whiplash je La La Land poctou filmu, jako takovému. Hrátky s médiem a ozvěny dávné filmové minulosti jsou už jen třešínkou. Pokud Damien Chazelle nesleví ani u třetího filmu, máme tu horkého favorita na další autorskou jistotu. Fantazie!(5.1.2017)

Obyčajný príbeh v neobyčajnom balení, ktorého každé ročné obdobie pocitovo pohltí a nechá zabudnúť na všetky ostatné, akoby ani neexistovali - ak vás zastihne v správnej (= romantickej) chvíli. Ako môže takýto film zaujať niekoho, v kom jazz nevzbudzuje nič emocionálne, žáner muzikálu fakt nemusí a o klasickom Hollywoode vie starú belu ? Jedine tak, že ho osloví intelelktuálne v prípade jazzu a filmárskej virtuozity (fantastickou kamerou snímané dlhé pohyblivé scény bez strihu museli byť sakramentsky náročné) a emocionálne vo všetkom ostatnom, vrátane faktu, že ani toho muzikálu tam napokon zas tak veľa nebolo. Hoci to na začiatku vyzerá na dlhometrážnu variáciu reklamy na Coca-Colu a spevom sa rozhodne nešetrí, postupom času je stále jasnejšie, že sa to na muzikál iba tak hrá a každou chvíľou je z toho lepší a lepší romantický príbeh, kde sa núka mnohé k oduševneniu. Napríklad nadšenie a láska k umeniu, mimoriadne tvorivé prekračovanie hraníc viacerých realít, charizmatické herectvo postáv, ktoré vás samy osebe nijako nedojímajú, či vždy vďačnú tému rozporu medzi túžbou po úspechu a odvahou ísť si svojou vlastnou cestou za každú cenu. Ale najdôležitejší je správny moment! Hoci vzťah medzi postavami je vybudovaný len tak ledabolo (ale však nevzniká tak plno veľkých lások, nech už s akýmkoľvek koncom ?) a súboj medzi nasledovaním svojich snov a ich obetovaním veľkej láske nie je práve najoriginálnejší, keď vás LA LA LAND zastihne práve v tej fáze života, ktorú majú hrdinovia na Jeseň aj s totožným sľubom vernosti, netušiac, čo prinesie ďalšia zima, máte zamiesené na poctivé citové odpálenie. Zasiahnutí citmi, ktoré zrkadlia vaše rozpoloženie na filmovom plátne, ľahko zabudnete na nudu zo spevavého začiatku, zvlášť keď vidíte, ako dôstojne sa s tým hrdinovia vysporiadali, jedným krásnym gestom prijali fatálnu nemožnosť všetko vybalansovať, ísť súčasne viacerými cestami, zvládnuť všetky protiklady, nástrahy a pasce života... Nerozmýšľajme preto nad tým, ako by sa cítilii, keby popritom svoj americký sen ako drvivá väčšina obyčajných, nefilmových nehrdinov nedosiahli, zostanúc len chudákmi, ktorým všetko pretieklo medzi prstami a radšej sa radujme z toho, že príde nová Jar, nová láska, nový muzikál...(5.1.2017)

Film věrně pasuje atmosféru let minulých na současnost a hravé muzikálové scény potěší jak oko tak sluch... ale jakási plytkost a neosudovost vztahu hlavních protagonistů film odsouvá do prúměru... co ho naopak pozdvihuje je Emma Stone... nemyslím si že by to něja kvěrně ukazovalo osud lidí co se snaží v Houlivůdu prosadit, leč jako pohádka to není špatné...(24.1.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 19 27 36