Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

• meteleskublesku

něco mi při těch gejzírech nadšení a pochval uniká? asi jo...(16.2.2017)

Hodně jsem nad tím přemýšlel. Je to hezké, je to barevné, je to hravé, je to opravdu velmi dobře natočeno a Ryan Gosling je slušný herecký chameleon (v pozitivním smyslu, popral se s muzikálovou rolí velmi dobře), ale 2/3 filmu jsem se bohužel legitimně nudil a stále nemohu přijít na to proč, když to má všechny předpoklady být to dobré ... ač nerad, za mě jen 3,5* .(17.2.2017)

"Here's to the ones who dream, foolish as they may seem".(18.2.2017)

Nesnáším muzikály nebo romantické filmy a už vůbec nemusím romantické muzikály. Akorát nám ukazují šťastné konce, které se prostě ve skutečném světě nesplní. Jenže tento film si vás stejně pomaličku získá. Příběh nebyl špatný a výkon Ryana Goslinga i Emmy Stone byl velmi procítěný. Líbily se mi dlouhé záběry, protože v dnešních filmech se bere všechno narychlo a záběry nestojí za nic... La La Land byl velmi dobře zpracovaný. Vyvolá ve vás hřejivý pocit radosti a melodii "City of Stars" si bohužel budete brouzdat stále dokola. Takže pokuď tato rizika chcete podstoupit můžete se na film těšit(23.2.2017)

• aliki78

Bohužel mně se to nelíbilo. Přišlo mi to divně natočené a fakt nudný příběh. Jediná hudba byla občas pěkná, ale vidět to podruhé nemusím.(24.2.2017)

• PavkaHu

Zklamání(26.2.2017)

...videné v kine (muzikál je AJ o hudbe...a nemať kvalitný a hlasný zvuk, tak NEKUKAJTE vôbec!!)...nuž nebyť iného muzikálu na tento by som asi nešiel, ale keďže mám manželku tak prečo jej neurobiť radosť...presvedčili ma vysoké hodnotenia, tak som bol zvedavý na jeho účinok na mňa...nuž príbeh nebol príliš presladený na romatický film a RG ma presvedčil, Emma Stone len o málo menej...vytknúť by sa dal príliš pomalý začiatok (úvodná scéna) a čakal som katastrofu (v štýle Pomády), ale "priebeh filmu" sa nám "opravil" a začalo to naberať na zaujímavosti...čím ďalej tým to epšie fungovalo...premostenia príbehu a podobne...záver bol najprv WAauuu a potom waAUUU...zatiaľ 80% vs. Moulin Rouge 84%...s týmto rozdielom súhlasím...MOULIN ROUGE je o čosi lepší (aj veľkolepejší, ale v romantikom filme to nehrá rolu) aj kvôli hlasu Ewan-a McGregor-a...po LA LA LAND som si opäť pustil aj MOULIN ROUGE...(26.2.2017)

Tak nevím, proč mne to dostalo - chvilku jsem si lámal hlavu kravinama ala "WTF" a "Další š-š-š", ale až ty vazby na stará čísla v muzikálech a filmech to podtrhla a sečetla - nemluvě o tom, jaké má kdo sny a kdo je schopen za nimi dál jít... a nebo se k nim po čase vrátit. Je to dobré vidět minimálně dvakrát :-)(26.2.2017)

Na uvod som si myslela, ze som sa ocitla na zlom filme (lebo ludia zacali tancovat na americkej dialnici - ako toto by uz malo byt realisticke?) Ale musim povedat, ze hudba, tanec a pozitivna energia tohoto filmu ma vtiahla a aj mna skeptika na chvilu zaviala do sveta hudby a tanca. Ocenujem najma fantasticky vykon hlavneho hrdinu Ryana Goslinga. Jeho lahkost pri tanci a pekna farba hlasu ma ocarili. Emma Stone - ktora je inak v inych filmoch vyborna, bola podla mna v tomto filme trchu strnula - spev len priemerny a tiez tanec taky kostrbaty. Ale celkove ma tento film pozitivne naladil a ked som kracala z kina aj ja som mala chut si to odtancovat domov... P.S. Viem, ze Emma Stone vyhrala Oscara za tuto ulohu ale moj nazor na jej vykon v tomto filme sa nezmenil a v mojich ociach je vitazka Oscara tento rok ina.... (Meryl Streep)(27.2.2017)

Hm. Mám rada muzikály, no hneď v úvode som si myslela, že tejto napodobenine spravím útrum. Počkala som, zaujímalo ma, prečo tento film dostal také nespočetné množstvo nominácii a pomerne dosť bohatú radu ocenení. Tak no nebolo to zlé, len to stále pripomínalo čas od času nejaký iný muzikál. Potom zas henten a neskôr tam ten. Herecké obsadenie celkom fajn, Emma si pocty oprávnene zaslúžila (aj keď ten spev, ja neviem, ach...ale speváčka nie je, je to predsa len herečka). Dej je milý, romantický, tancovačky fajn, dobre sa na to pozeralo, koniec síce pozitívny, ale nič pre beznádejných romantikov. Song "City of stars" je veľkým plusom, zapamätateľný prvok filmu a tak isto pozitívne ohlasy dávam aj prekrásnej jazzovej hudbe a atmosfére. Nice, cute and that´s all...(28.2.2017)

• Zuzina

Film plný tance, hudby, barev, romantiky, zklamání.... Dobrá hudba, pěkná taneční čísla, pokulhávající děj.... Dvě hodiny v kině u toho filmu daly zabrat. Nechápu nominace i výsledky Oscarů. Zklamání, nuda.(28.2.2017)

Když jsem byl v listopadu na jazykovém kursu angličtiny v Santa Monice, billboardy na film byly vylepené úplně všude. Film je vlastně o tom, že když dosáhneš všechno po čem toužíš, nemusí to znamenat, že budeš šťastný. Tím, že film neskončil klasickým hyppyendem, tak tě donutil k přemýšlení. Měli bychom se radovat z toho, co žijeme teď. Důležitá není tolik kariéra či hmotné věci, ale vztah dvou lidí. Vzkaz filmu je klasický a nijak inovativní....láska je prostě nade vše! Když jsem na film šel, děsil jsem se, že to bude klasický muzikál, kde se bude jen halekat, a kde se bude trilkovat i když zrovna se člověku chce na velkou. To naštěstí ve filmu není, není to muzikál, je to naštěstí muzikální film. Hudba a tanec je o emoci, tyto umělecké prostředky jen umocňují celý milostný příběh. Vedlejší roli ve filmu hraje samotné město Los Angeles. Lavičku nad městem, kde oba hrdinové tančí při chůzi z párty ke svým automobilům, sice na této vyhlídce nenajdete, ani ke Griffitově observatoři nezajedete autem až úplně před vchod, přesto tahle místa LA stojí turistovi za návštěvu. Tohle je film pro romantické duše. Pokud ve své filmografii preferuješ Vepřinec, Salo aneb 120 dní Sodomy nebo Mechanický pomeranč, doma posloucháš CD Amon Areth, Belfagor nebo něco podobného, tak opravdu na tento film nechoď.(1.3.2017)

iste ako vela ludi som sa k tomuto odholal len kvoli tým nominaciam ..za mna gosling lepsi ako Stone aspon sa mne viac paci . hudba vyborna ta ma bavila z celeho filmu najviac no zas na druhej strane ma neskutocne otravovali tie tanecne scenz boze uplne na nervy ...dnes som ziskal odpor k figure z rozpazenymi rukami a prekrizenymi nohami ...(2.3.2017)

The best picture for the shortest time ever(3.3.2017)

Opravdu výborně zpracovaný film :-). Skvělá výprava, výborné kamerové triky, chytlavé písničky a vynikající herecké výkony Emmy Stone a Ryana Goslinga. Podle mého názoru (a vnímání) dnes nevychází tolik kvalitních muzikálů a tento je opravdu na vysoké úrovni. Z filmu jsem odešel maximálně spokojený a nadšený a mohu doporučit všem, kteří mají rádi muzikály.(3.3.2017)

Do kina jsem šel na film roku a ten jsem také dostal. Ač nejsem muzikálový nadšenec, musím říct, že tohle se opravdu povedlo a to po všech stránkách. Skvělá muzika, choreografie, příběh, herecké obsazení a navíc jsou scény naprosto famózně vizuálně sladěné. Závěrečná scéna je tak neskutečně silná, že nevěřím, že by se našel někdo, ve kterém nezanechala stopu. Za mě film roku 2016(4.3.2017)

Filme nemá žiadne chytľavé melódie. Aj na hlavnú, nazvime to melódiu človek zabudne do hodiny od videnia filmu. Celkovo je to slabšia kópia filmu : We Are Your Friends, ktorý vyšiel vlani. Príbehovo neprináša nič zaujímavé ani len emočne neoslní. Celkovo kúpený oskary a prehnaná publikácia tohoto veľmi priemerného filmu bola zbytočná, mali sa radšej zamyslieť nad scenárom a spraviť poriadnu hudbu do filmu. Lepší jazz je aj v seriály Luke Cage.... Jednoznačné sklamanie roka.(4.3.2017)

• space weaver

Obrovské zklamání a jeden z pocitově nejdelších filmů, co jsem viděl. Bláhově jsem předpokládal, že mě La La Land bude bavit tak jako Moulin Rouge..... opravdu bláhově. Nuda, nuda, nuda. Kino jsem neopustil z respektu k přátelům.(5.3.2017)

Jako spousta dalších jsem do La La Landu šel spíše kvůli své drahé polovičce. Nakonec jsem s kina odcházel s úžasem. Celý film stojí na ústřední dvojici, která, hlavně ze strany Emmy Stone, táhne celou stopáž s přehledem. Gosling je klasicky charismatický, ale vedle právě Emmy, kouzelné hudby a velmi působivého barvitého vizuálu působí je téměř zaměnitelný. Po technické stránce není filmu co vytknout, respekt si zaslouží hlavně Damien Chazelle, všechny ty dlouhé záběry jsou velmi působivé. Scénář v průběhu filmu občas klopýtá a působí v rámci romantických muzikálů lehce formulaicky, hlavně proto stojí úspěch filmu na ramenou závěrečné scény, která využije všech silných momentů filmu a diváka jimi naprosto zlomí. Po opuštění sálu tak nezbývá než přemýšlet, přemítat a nejlépe se na film podívat ještě jednou. "It is drama and it is conflict and it is very, very exciting."(7.3.2017)

Už podle úvodní scény je vidět, o jak kvalitní film se jedná. Kamera je naprosto úžasná a scény bez střihu mě prostě dostaly a nemohla jsem od plátna odtrhnout oči. Někdo tu psal, že to nemá žádnou zapamatovatelnou melodii. No tak mně utkvěly v hlavě rovnou 3 písničky, který si střídavě pobrukuju už 5 dní a nemůžu je dostat z hlavy. Vlastně musím přemýšlet neustále nad celým filmem. Už dlouho jsem nic tak mimořádného neviděla. Jsem moc ráda, že jsem si to mohla vychutnat v klidu v kině.(7.3.2017)