La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

Scalpelexis

Nesnáším muzikály. Ne, teď vážně. Nejsem zrovna jejich fanda a jen kvůli tomuto faktu nikdy netuším, co mám od nich očekávat. Snažím se mít otevřenou mysl, "jo, bude se tam asi tančit a zpívat, jasný, příběh bude takový jednoduchoučký, jasný, barvičky, ok, to dávám". Hodnocení byla nadmíru dobrá, Chazelle jako nový fenomén, očekávání byla. A zpočátku je vskutku naplňovala. Hned první choreografie v dopravní zacpě mě rázně odzbrojila a lebedil jsem si, jak bylo kouzelně naloženo s jinak noční můrou každého řidiče. I další ryze muzikálová sekvence v bytě hlavní hrdinky je kouzelná..v tu chvíli snímek nemilosrdně shcyzofrenicky přepne na seriozní, nezpívající, netančící, nemuzikálně dramatickou notu, ale zapomene si uvědomit, že i příběh by zasloužil hlubší scénaristické zamýšlení než doposud nastolené jednodušno. Bezefektní střídání ročních období, zvláštně kapitalistická hádka, vypařivší vtip a absence silnější chemie hlavního dua nemá šanci vytvořit jakékoliv kouzlo, které by přivábilo mé city natož vyronilo aspoň pár slz. Sem tam se stále zjeví drobnější choreografie nebo posmutnělý zpěv na nástrahami života, ale to vše na můj vkus až na moc průměrné úrovni na to, jak si zpočátku film nastavil laťku. A to je málo. Pospolitě snímek drží krásné barvy, neskutečně dokonalá kamera, která vždy ví, co chcete vidět a hodně ladný výkon Emmy Stone jinak ne moc sympatické postavy. La La Landu v ten moment konečně docvakne, že už je to až moc natahované, předhodí nám svůj druhý vrchol v podobě snové sekvence a klapka. A ten si to bohužel u mě úplně nevyžehlil. Ne, dílo je to velmi povedené, v mnoha aspektech perfektní a doporučuji, o nějaký oscar bych se nebál (kamera, režie, Emma), ale o revoluční počin se nejedná. Na to je tu slabý scénář, málo kouzla, málo písniček (natož jakákoliv zapamatováníhodná), málo muzikálu. [ČSFD předpremiéra, Kino Lucerna, 4.1.2017] ()

classic

Film - L 3, som najprv videl v kine, a to začiatkom januára, práve keď obdržal neuveriteľných 7 Zlatých Glóbusov !!! V tomto týždni som zaznamenal ďalší REKORD, keď získava monumentálnych 14 nominácii na Oscara, pre 89. ročník, odvysielaný vo februári tohto roku. Strašne veľa ruchu, kvôli tomuto filmu ? Áno, je to nespochybniteľná pravda, len otázka je taká, či si to vôbec celé zaslúži, či to náhodou nie je akosi nadhodnotené ? Mením úvod mojej recenzie, pretože som si to pozrel, po druhýkrát, s tým, že sa na túto vec celkom dobre pozerá, ale nie som až tak omráčený, akoby som chcel byť, a ani 3. , či 10. pozretím, svoj názor nezmením ? Skôr nie, ako áno. Odteraz je pôvodná R-E-C-E-N-Z-I-A, s dodatočnými textovými úpravami... - Z filmového muzikálu, v rytme moderného jazzu, sa odvíja príbeh, s dvomi hlavnými postavami, z ženského protipólu, sa snaží postava Mia Dolan, vybudovať kariéru herečky v Mekke Filmu, z mužského protipólu, sa pre zmenu postava Sebastiana Wildera, snaží uspieť v brandži, ktorá už nemá takú váhu, ako pred rokmi, jazzovým pianistom by rád bol, s vlastným klubom... Tieto dve postavy, na seba náhodou natrafia, keď Sebastiana vyhodia na Vianoce z nočného klubu, kam čírou náhodou zakotvila Mia. Takouto „náhodou” na seba narazia, ešte niekoľkokrát. Neskôr sa dajú do kopy, a predierajú sa svojimi životnými situáciami, keď Ona behá po hereckých castingoch, On sa musí prispôsobovať človeku, ktorým jednak pohŕda, ten Sebovi ponúkne prácu, ale musí hrať tak, ako si to vyžaduje doba, čo sa páči mladým... Dejovo je film prispôsobený ročným obdobiam, je predvídateľné, že obidvaja sa stanú úspešnými, ale nepoviem, ako, to si musí každý pozrieť v kine, alebo potom na nosičoch Blu - ray, či o pár rokov v TV ! S postavami som sa MOC nestotožnil, väčšinou ma nudili, boli dosť vykonštruované, ako samotný film sám ! Muzikál, v ktorom som si neobľúbil ani jedno číslo, tak to je veľmi, ale veľmi zlá VIZITKA !!! Samotný úvod na diaľnici, je dynamický a rázny, so zaujímavým tanečným a speváckym číslom, ale to je asi tak všetko ? Režisér a scenárista, v jednej osobe, Damien Chazelle, musí byť hlúpy až naivný, že si myslí, že hlavná ženská postava Mia Dolan, rozpráva o klasikách, ako Leopardia žena, Casablanca, či Povestný muž, doma ma nalepené plagáty Ingrid Bergman, so Sebastianom sa vyberú na Rebela bez príčiny, nachádzajú sa v rovnakých miestach, ako James Dean, či ukazujú filmové štúdio, kde sa nakrúcala legendárna romantika Casablanca, a tým chce, akože povedať, že vzdáva poctu starému Hollywoodu ? Akýsi HOLD ? To snáď ani nemyslí vážne ? Mňa NEOPIJE rožkom, možno takých, ktorí sú dutí, ktorí nemajú ani páru o tom, čo sa rieši, o akých filmoch sa vo filme rozprávalo, tak o tom nemalo šajnu, asi viacero jedincov ? Som si istý ! Toto nestačí na to, aby som bol ohúrený, tzv. opulentným muzikálom, na ktorý sa iba hrá, a nie je ním. Režisér si mal vziať príklad od Minnelliho, Fosseho, Wisea, napozerať do úmoru klasické muzikáli, ako Američan v Paríži, či aj Spievanie v daždi, alebo ešte Čarodejníka z krajiny Oz, zasadiť dej do minulosti, a výsledok by bol oveľa lepší, ako toto, nie príliš dobré filmové dielo, ktoré má nudné postavy. Technické zložky, ako kamera, je vskutku parádna, ale iba v niektorých momentoch. Výprava a kostýmy, ktoré do tohto žánru patria, ma takmer vôbec nezaujali. V hudbe, je veľká záruka kvality, ale sa v nej stále opakuje jeden a ten istý hudobný motív, na myslí mám pieseň : City of Stars. Podľa mňa, toto nie je až tak kvalitný film, ako väčšinou všetci vravia. Dá sa naň, bez problémov pozerať, ale po záverečných titulkoch, si človek povie, že to nie je nič - EXTRA strhujúce... Takmer vôbec sa tu nič nedeje. Žiadny výrazný ZLOM v deji. Strih po 5. rokoch, dáva na zreteľ, že sa všetko pekne kompletne zmenilo, a to takmer na záver. Ale treba si všimnúť, že ak by sa pôvodne so seba zamilovali, v tom nočnom klube, že Ona sa mu prihovorila, On len okolo nej drzo prešiel, tak je jasné, že by sa ich životy odvíjali inak, ako to znázorňuje pekné filmové finále...Stone bola lepšia v Birdmanovi !!! , Gosling, dúfam, že bude trochu viac živší v Blade Runnerovi 2049 ? Emma má pekné veľké oči, ale to nestačí... Stone s Goslingom, sú zaujímavo zohratá dvojica, s predošlými skúsenosťami. Som strašne zvedavý, koľko tých zlatých plešivcov vo februári na odovzdávaní, nakoniec premení ? () (méně) (více)

mat.ilda

Úvod natolik děsivý, že jsem se lekla, zdali jsem se nějakým nedopatřením nevyškrábala ze stroje času a neocejtila se na podivné retro-periferii, kde právě probíhá generálka výstupu spolku muzikálových ochotníků... Tak ne, ke sledování se mi zde nabízel oscarový nominát ve všemožných kategoriích a hit loňské sezóny, ve skutečnosti plytká odrhovačka, kde za poslech (nikoli za zapamatování) stály jen jazzové úseky, kde herci neuměle napodobovali béčkové hvězdy padesátých let a to celé v tak hloupě usekaných scénách, až by si jeden myslel, že sleduje dlouhatááánský teaser z hrubého sestřihu. Ukázalo se, že i snímek sám je jen sen, který se však vůbec neměl zhmotnit... nebo alespoň ne v tomto století. Vlastně, výjimečně souhlasím s verbalovým popisem děje i obsazení, ačkoli nechápu, proč nás v něm seznamuje se svým chorobopisem, možná by nebylo od věci překliknout na zdraví.cz a svěřit se tam... mno, já jsem poměrně zdráva, budu tedy s hodnocením poněkud velkorysejší. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 1.2.2017) La La Land jsem si nemohl nechat v kině ujít už jen kvůli tomu povyku, který vznikl okolo tohoto snímku sbírajícím jednu cenu za druhou na všemožných filmových festivalech či udělení filmových cen. Musím uznat, že z technického hlediska jde o velice kvalitně odvedenou a řemeslnou práci - např. hned na začátku mě uzemnila scéna bez jakéhokoli střihu s perfektní choreografií, nebo i ostatní hudebně-taneční sekvence. Co se herců týká, tak ta chemie mezi nimi byla, což si vlastně vyzkoušeli již dříve v Bláznivé zatracené lásce. Rovněž musím pochválit netradiční hollywoodský konec. Zkrátka všemi barvami laděný a vizuálně podmanivý snímek, kterému jsem sice neudělil plný počet, nicméně i tak si zaslouží diváckou pozornost. Ale všeho s mírou! P. S. Docela by mě namíchlo, kdyby si La La Land odnesl z udílení Oscarů více jak jedenáct sošek. To jen tak na závěr! ()

jojinecko

4,5*/5 Damien Chazelle je talent, to je jasné. Aj to je pravda, že od čias bájneho ML tu nebol lepší, farbistejší, romantickejší a kreatívnejší muzikál. Tomuto filmu sa dajú vytknúť snáď len detaily, a tým jedným no najpodstatnejším je Emma Stone. Je síce tvárna, no niekedy prehráva. To taký Ryan Gosling si sám všetko odtancoval, odohral, odspieval spôsobom par excellance. Posledná romanticko smutno-nostalgická scéna je parádnym highlightom a pre mňa dôvodom na takmer absolútne hodnotenie.Film, ktorému úspech prajem!... BTW: náhodou som pozrel aj titulky do konca a pri jednej piesni stoji: "performed by Slovak Radio Orchestra" (SIC!!!!!:)))))))))) ()

mcb

Kinematografická slast nejen pro milovníky klasických muzikálů. Pocta Hollywoodu prostřednictvím naivního romantického příběhu, který se střetává s tvrdou realitou. Dekonstrukce a rekonstrukce zároveň. ()

Flego

La La Land je obrazovo vyzretým muzikálom akoby vystrihnutý z 50-tych rokov minulého storočia. Má fajnových hercov, pekné pesničky, čo je pri tomto žánri nevyhnutné, a vnútornú silu s krásou. Hovorí o splnených snoch a ceste za nimi a dodá príjemné potešenie nielen milovníkom starých filmov a jazzu. ()

BMW12

Já nemám rád muzikály, je to po hororu asi můj nejneoblíbenější žánr. Ale tohle se povedlo, tohle byl opravdu kvalitně natočený muzikál, dost možná asi zatím nejlepší, jaký jsem kdy viděl. Největší pochvalu musím udělit za ty scény natočené na jeden záběr, to bylo luxusní, ale taky to muselo být mega náročné natočit a i ti herci si zapamatovat tu choreografii. Líbila se mi hudba, hlavně ta hlavní melodie filmu je úžasná. A celkově musím říci, že jde o jeden z vůbec nejpovedenějších soundtracků. Příběh sám o sobě byl také povedený a dost se mi líbil Ryan Gosling. Jen škoda toho konce, už už to vypadalo, že budeme mít krásný, nádherný konec, ale pak přišel tvrdý návrat do reality. Edit: Musím říci, že po zhlédnutí tohoto filmu jsem si celou noc pouštěl ten soundtrack a přemýšlel nad tím filmem, že se mi líbily i takové maličkosti jako to neustálé troubení v autě Ryana Goslinga, když čekal na Emmu Stone. Prostě tento film je v rámci muzikálů špička a já mohu konstatovat pouze jediné: Fantástico! Bravisímo! ()

Jinny

Damien Chazelle rozhodně má nakoukané filmové postupy a vizuální finesy starých hollywoodských muzikálů - odpovídá jim koncepce tanečních čísel, hudba a vlastně i hlavní snílkovské postavy jazzového muzikanta Sebastiana a herečky Mii. Extra dobrý muzikál to ovšem není. Kromě dvou hlavních melodií (a hlavně "City of stars" vám asi stejně jako mě bude v hlavě znít dlouho) hudba nedokáže chytit a hudební čísla často nerozvíjí příběh ani zpívající postavu. Opravdu dobrý muzikál je těžké zrežírovat a ne každý režisér může vymyslet a ukočírovat podobná hudební čísla jako Luhrmann v Moulin Rouge. Chazelle navíc vytvořil sympatický pár, ale problematické je, že Sebastian se (vyjma špatného úvodu) projeví jako ideální přítel a kvůli Mie udělá řadu ústupků, ale Mia není dobrá přítelkyni ani pro Sebastiana, ani pro svého předchozího přítele. SPOILER Co se týče konce, tak je milé, že Chazelle netrval na tom, že náš pár zůstane spolu, a studio ho k tomu nenutilo. Ve výsledku se tak film řídí moudrem, že člověk má jít za svým snem, ale není to zadarmo. Jak ke konci ukáže idealizovaná sekvence jejich vztahu v Miině hlavě, Sebastian by si svůj sen nikdy nesplnil, kdyby spolu zůstali. Ano, kdyby Chazelle chtěl, mohl napsat ultra happy end, ve kterém ústřední pár zůstane spolu a přitom si trpělivě splní sny, ale pokud chtěl hořkosladký konec, je dobře, že se vykašlal na přání diváckých srdíček. ()

poz3n

Velké nadšení i trocha zklamání. První polovina je famózní, přesně taková, jak jsem si celý La La Land ve svých idealistických snech potají představoval. Kýčovitá pocta slavným muzikálům v té nejkrásnější podobě. Když se ale v polovině dá náš pár dohromady, říkal jsem si, co vlastně teď tvůrci chtějí dělat? Vždyť už vlastně příběh došel do konce. Chazelle se rozhodl jít určitým způsobem proti pravidlům muzikálů a ve druhé polovině filmu téměř mění žánr. Minimum muzikálových čísel a vztahovka, které ale najednou chyběla určitá motivace postav a především dynamika. Dynamika, která je pro Chazella evidentně tím esenciálním stavebním prvkem. Poslední minuty hodně napravují a nakopávají vše téměř zas do závratných výšin, nicméně pocit určitého zklamání z druhé poloviny filmu ve mě nevymazaly. Moc pěkný zážitek, který ale mohl být nezapomenutelným. 7/10 ()

hrona

Poslední dobou jsem nějak na měkko z romantických bijáků. Nevím, jestli stárnu, bo se možná točí lepší náměty, které nemíchají tento žánr s tuctovými komediálními gagy, ale je to zkrátka fakt. La La Land je jednoznačně pohlazením, nejen v oblasti vizuální a herecké. Ryan s Emmou jsou prostě skvělí, křehkost a vcítění se do rolí u obou herců je dokonalé. Jedná se ovšem také o velice kvalitní hudební počin. Vynikající provedení na poli hudebním, ostatně co jiného čekat od tvůrců Whiplashe, Rozhodně zde zaplesá hudební cítění každého, kdo jen trošku přičichl k tak užasnému hudebnímu žánru jakým je jazz. Jedním slovem prostě parádička. ()

rikitiki

Je tenhle film živou vodou pro skomírající žánr? Podle mě ne, vydal se totiž záměrně slepou uličkou. Je spíš poctou starým muzikálům, než že by hledal vlastní cestu. Je retro, přestože retro není. Hraje se klasický jazz, stepuje se, šaty jsou sice jakože současné, ale mají nádech nostalgie, hrdina se opírá o sloup pouliční lampy, čímž připomíná jeden z nejikoničtějších muzikálových výstupů… A tématem je láska a úspěch – tedy klasická témata starých muzikálů. Jistě, rozuzlení je jiné, než bývalo dříve zvykem. Snímek není tak opulentní, jako muzikály v minulosti, sází na civilnost, ale přesto se neodehrává v současnosti, spíš v jakémsi bezčasí, do kterého jsou ponořeni hrdinové se svými problémy a touhami, zatímco vnější svět jakoby někdy ani nevnímali. Podle mě zůstal film na rozcestí – chtěl připomenout minulost, což se mu povedlo, ale nedokázal zobrazit současnost.___ Popravdě, dravost a radost, stejně jako propojení starého s novým, jsem cítila jen v úvodní písničce v nekonečné dopravní zácpě. Ke konci filmu jsem měla pocit, že autoři netuší, jak to rozseknout, proto přidali konců hned několik. ____ MÓDNÍ OKÉNKO na závěr: Ryanovi Goslingovi klasické obleky neskutečně sluší. A Emma Stone je étericky půvabná ve výrazně jednobarevných šatech. ()

honajz

Možná tak za výtvarnou snahu si to nějaké oceněné zaslouží, ale jinak je to prvoplánové až hanba, s hraním si na odkazy na původní a daleko lepší filmy a muzikály. Časem je však ten přebarvičkovaný styl únavný, stejně jako kolovrátkově znějící písně a tance, jichž je prostě mnoho. Soustředit se to více na příběh by ale znamenalo, že film bude mít jen zhruba hodinu. A že by vyplynulo, jak hloupý ten příběh vlastně je, včetně sice sladkobolného konce, ale konce, k němuž nevedou žádná vodítka. Ti dva jsou vyprofilováni až tak pohádkově, že jim ty jejich postavy prostě nevěříte, a když dojde na nějaký zásadnější dialog, třeba ten pod hvězdárnou, je neumělý a čiší z něj nedotaženost a scenáristovo zoufalství, jak své postavy nuceně dotlačit tak, kam chce on, a ne, kam by chtěly jít ony. Taky nežádám, aby muzikály měly happy endy, ale tohle přece jen jen není ani pojetím ani prostředím West Side Story, takže mi to zde přijde zbytečné, takové zakončení. Ve scenáristice se učí, že postavy mají překonat krizi, zvláště v rámci žánru romantického žánru, ale pak si k sobě najdou cestičku znovu a jejich vztah je posílen. Ok, tady se rozhodli toto pravidlo žánru zbourat, proč ne?, ale sorry, nefunguje to a bije se to s celým dosavadním pojetím filmu. Kdyby tam alespoň byy nějaké šedivé scény z reálného šedivého života, a ty se střídaly s touhle barvičkovou nádherou jejich fantazií, pak by to mělo jisté ospravedlnění, ale takhle ne. Nu a Emma Stone mi zde přišla příliš odulá a poněkud více trpící Basedowovou nemocí, než aby mi přišla sexy. Jdu se podívat na Mary Poppins - má to kouzlo, příběh, humor, nadhled, písničky, jež si pamatujete po letech, a herečku, do které se každý mladík hned zamiluje. ()

anais

Líbilo se mi to moc. A líbí se mi to stále, i když jsem si prošel určitou krizí nečekaným zjištěním, že film je tak trochu nepřiznaný remake Scorseseho zapomenutého New York New York. Možná spíš než remake si Chazelle řekl, jak celý princip vylepšit a zahladit to, co Scorsesemu tehdy nefungovalo. Ale je to tam, a nikde se o tom nepíše. Mám pocit, že si to nikdo ani neuvědomil... Přitom těch ztyčných prvků je až až... ()

Thomick

Postesklo se mi po Půlnoci v Paříži. La La Land ve mně sice melancholika úplně neprobudil, zato chutí trsat mě teda nabil fest. Oscarová kamera i střih; oproti Whiplashi podstatně oduševnělejší dílo se sympatičtějšíma charakterama. ()

hansel97

Snový výlet do Los Angeles, který možná není nejvíce inovativní, když přijde na dějovou linku, ale míří na emoce, které v divákovi budí mnohem větším způsobem než například Chicago a jiní předchůdci. Nádherná promyšlená čísla, výborné hlavní duo. Fantastický kousek o vášni pro umění i další lidi. ()

HellFire

Jedna úžasná písnička a skvělé zpracování, to mi zůstane v hlavě. Po stránce romantické mi připadalo, že z 10% film fungoval, 90 % bylo prázdných. Damien přesto zůstává mým oblíbeným režisérem a těším se na jeho další filmy. ()

Janek

Fialová a růžová. Tak nějak si nemohu vzpomenout, kdy naposled mě v kině rozbil film (a mockrát to nebylo, napočítal bych na prstech jedné ruky). Jsem hrozně moc rád, že ještě někdo dokáže fouknout svěží vítr, byť prostřednictvím naprosto banálního příběhu, který je ale podpořen takovým zápalem a takovou láskou k hudbě a filmu... Whiplash byl pro mě zjevením, La la land jen potvrzuje, že tenhle Damien Chazelle to má sakra v sobě a už teď je pro mě velikánem. Justin Hurwitz má na tom všem lví podíl, protože ta hudba je geniální a může s přehledem zápasit s těmi nejklasičtějšími muzikály. Je to sice komornější, než třeba West side story nebo Chicago, ani to není tak živelné jako Moulin Rouge, nemá to top choreografické prvky, jako třeba Zpívání v dešti, ani tu dospělost/zkušenost ala All that jazz. Ale má to ohromnou duši, která by mě utáhla i na vařený nudli. A duše dnešnímu "strojovému" Hollywoodu chybí. Damien Chazelle si splnil sen, a to je z toho hrozně moc znát. Bez konkurence, film roku! 100% ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary