Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

USA, 2016, 127 min

Budoucí filmová klasika!!! Damien Chazelle je pro mě zjevením posledních let, takto už se filmy dnes netočí. Měla jsem pocit, že sleduji film ze zlatého věku Hollywoodu a přitom k tomu stačil docela obyčejný scénář. Dokonalá ukázka toho, že i z obyčejného scénáře jde udělat cosi nadpozemského, pokud se točí s citem a láskou. Někdo přede mnou použil spojení filmová magie, to je přesně to, co La La Land vystihuje. Je to ten typ filmu, po kterém se budete chtít znovu zamilovat (nemluvím teď jen o lásce k muži, či ženě) a zasnít, všem snílkům ostatně Damien skládá velkou poklonu. O chemii mezi Ryanem Goslingem a Emmou Stone by se dalo vyučovat na filmových školách, není vůbec troufalé říct, že Emma zde podala nejlepší výkon své dosavadní kariéry. Závěrečná desetiminutovka mě dokonale rozdrtila a bylo to něco, v čem se každý z nás může najít, jelikož Damien vypráví o docela obyčejných věcech, ale právě ty jsou pro nás v konečném důsledku přece nejdůležitější. Pro mě absolutně dokonalý film, který si v kině minimálně jednou zopakuji. 100%(1.1.2017)

Damien Chazelle rozhodně má nakoukané filmové postupy a vizuální finesy starých hollywoodských muzikálů - odpovídá jim koncepce tanečních čísel, hudba a vlastně i hlavní snílkovské postavy jazzového muzikanta Sebastiana a herečky Mii. Extra dobrý muzikál to ovšem není. Kromě dvou hlavních melodií (a hlavně "City of stars" vám asi stejně jako mě bude v hlavě znít dlouho) hudba nedokáže chytit a hudební čísla často nerozvíjí příběh ani zpívající postavu. Opravdu dobrý muzikál je těžké zrežírovat a ne každý režisér může vymyslet a ukočírovat podobná hudební čísla jako Luhrmann v Moulin Rouge. Chazelle navíc vytvořil sympatický pár, ale problematické je, že Sebastian se (vyjma špatného úvodu) projeví jako ideální přítel a kvůli Mie udělá řadu ústupků, ale Mia není dobrá přítelkyni ani pro Sebastiana, ani pro svého předchozího přítele. SPOILER Co se týče konce, tak je milé, že Chazelle netrval na tom, že náš pár zůstane spolu, a studio ho k tomu nenutilo. Ve výsledku se tak film řídí moudrem, že člověk má jít za svým snem, ale není to zadarmo. Jak ke konci ukáže idealizovaná sekvence jejich vztahu v Miině hlavě, Sebastian by si svůj sen nikdy nesplnil, kdyby spolu zůstali. Ano, kdyby Chazelle chtěl, mohl napsat ultra happy end, ve kterém ústřední pár zůstane spolu a přitom si trpělivě splní sny, ale pokud chtěl hořkosladký konec, je dobře, že se vykašlal na přání diváckých srdíček.(5.1.2017)

Spíše taková hra na muzikál, na můj vkus příliš umělá a za srdce nechytající. Dobrá hudba, ano, zručně zrežírovaná taneční čísla, správně kýčovitá výprava a kouzelná Emma Stone... Jenže nebýt (zaplaťpámbu působivého) finále, nezbavil bych se za celé dvě hodiny pocitu, že se tady někdo pouze efektně předvádí, plní si sen natočit něco, co bude vypadat jako to, co už se netočí, a tak nějak při tom zapomíná na diváka.(17.1.2017)

Přesto, že muzikál nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry (vlastně vůbec), La la land dokáže skutečně zaujmout a i líbit se. Chvíli jsem si na to nemohla zvyknout, ale celkově to má své kouzlo.(6.1.2017)

Pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo do La La Laaand. V lednovejch kinech je La La Land, peckovej film, kde ctí to nej. Nemaj tam patos a sentiment, La La Land najdi a s holkou ho dej. Pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo...(17.1.2017)

• - Ryanu Goslingovi nabídli roli ve filmu Kráska a zvíře (2017), ale odmítl ji, aby místo toho mohl natočit postavu Sebastiana v La La Land.  Emma Watson se naopak role ve filmu La La Land vzdala, aby ztvárnila Belle v Krásce a zvířeti. (zajda404)

• - Původně měli hlavní dvojici hrát Miles Teller a Emma Watson. Emma Watson film opustila kvůli roli Belle v Beauty and the Beast (2017) a Miles Teller se dozvěděl po telefonu od svého agenta, že s ním režisér Damien Chazelle už dále nepočítá, jelikož se podle něj do role nehodí. (Michi88)

• - Režisér Damien Chazelle a hudební skladatel Justin Hurwitz jsou bývalí spolužáci z Harvardské univerzity. (Retik)