Why Horror?

Dellamorte

Brilantne spracovaný dokáč s primeranou dávkou infa, humoru a celkový dojem pôsobil priam familiárně. Je to proste tak. U každého je horror něco iného.Strach je neodelitelnou součástí života. U všech znamená něco jinýho, je všude a (ne)každý si ho rád užije pokud je jen na plátně. Animálně ok anime vsuvky u mňa hodně osviežili celkový dojem. ()

maddy

Why Horror? No ja po tomto dokument I don't know why, respektíve neviem čo ním chcel básnik povedať. Zámer dopátrať sa toho prečo sa niektorí ľudia u hororov radi boja, iní radi pozerajú na plátne na čo najkrvavejšie nechutnosti a pod. je síce zaujímavý, ale skôr než názory pár (prevažne b-éčkových) režisérov typu Eli Roth by si vyžadoval názory vedcov – psychológov. Vo výsledku tak Why Horror omieľa nekonkrétne frázy typu „ľudia sa radi báli odjakživa, prečítajte si staré rozprávky“ a skôr než uceleným pohľadom na horor a záľubu v ňom je pohľadom na osobu dokumentaristu a jeho samotnú záľubu v hororoch. Chýba tu tak pre fanúšika hororu jedna nová, zaujímavá, nečakaná informácia a aj tie horory ktoré sa tu spomenú sú z radu tých najklasickejších klasík, o ktorých dané info priemerný hororový fanúšik počul už sto krát. V závere sa dokument akurát zmôže na všeobecné konštatovanie, že každý sa bojí u niečoho iného alebo každý má rád niečo iné (niečo v tomto znení, presne si to nepamätám), ale to je tak zrejmá informácia akoby vám niekto povedal, že tráva je zelená, ale už sa nijako nezaoberal prečo vlastne, no pritom vám na začiatku sľúbil, že vám to vysvetlí. Na otázku položenú už v názve dokumentu tak dohromady dokument ani nijak neodpovie. To už si rovno môžete povedať: „Prečo horor?“ „No preto lebo!“ a výsledok bude rovnaký. ()