Zbytečně dlouhý, ale překvapivě zábavný pohled na divoký život na první pohled obyčejné ženy, její neobyčejné rodiny a hlavně její neskutečné cílevědomosti.(19.7.2016)

Vytře s ním hravě celou kuchyň, při ždímání na něj nemusí sahat, bavlněnou hlavici pak jednoduše šoupne do pračky, která se postará o zbytek. Proč o tom točit celovečerní film? Každý rok se musí v oscarovém (Zlaté glóby, ceny BAFTA) osudí objevit alespoň jeden film, jehož zařazení je přinejmenším nepochopitelné. I v nejrůznějších filmových databázích se pak po prvotním nadšení nejvěrnějších stáhne do průměrných čísel (viz. Špinavý trik). Joy dopadne stejně. Nechtěla strávit svůj život sledováním televize a skrýváním se před světem jako její matka. Její příběh určitě zajímavé úlomky má, ale filmové zpracování není ani pohodové, ani suverénní, nestrhne ani herecky (třeba jako v případě Terapie láskou). Emočně je to (u Davida O. Russella znovu) velmi nestálé, dramaticky povrchní, komediálně nijaké. Vedlejší postavy jsou až nemístně přestřelené, vztahy mezi nimi nejsou komplexní, jak by si možná tvůrci přáli. Pro Jennifer Lawrence měl být tenhle životopis v Russellově podání další slibnou šancí. Sic sází na lehkou vyprávěcí notu, ke mně se té lehkosti ale moc nedostalo. Vesměs zklamání. Ač jsem to čekal. Lawrence tradičně fajn.(30.12.2015)

Není to žádná zásadní hitparáda, ale i tak mne Joy přijde podhodnocená. Slušná porce humoru (vynikající úryvky z telenovely), skvělá Jennifer Lawrence a zajímavý příběh... 80%(12.1.2016)

Jennifer Lawrence byla skvělá, ale bohužel film jako celek tak nějak postrádal šťávu.... proto jsem s hodnocením na vážkách, ale nakonec jsou to 4 hvězdy s odřenýma ušima. To však především díky Jennifer a díky tématu filmu, které mi sedlo. Film o tom, že by člověk měl jít za tím, čemu věří, a nezvdávat se, i když nastanou těžké chvíle a dílčí neuspěchy. ~(3,5)~(8.1.2016)

• Wacoslav1

Ha vida! Copak to tady máme? Film o vynálezkyni revolučního mopu?! Výborně! Příští rok se možná dočkáme pecky o vynálezci revolučního hajzlpapíru, kdo ví fantazii se meze nekladou. Je to velmi oduševnělé a výjimečně emancipované? Každopádně! Oskara pro to??? No jistě!!!25%(5.1.2016)