Výborná Jennifer Lawrence v nevýraznej trpkej komédii o malomeštiačke, ktorá sa s patentom na vlastnovymyslený mop o úspech pokúša. Dopredu to poháňa predovšetkým vedomie diváka, že je ten mop dnes už súčasťou skoro každej domácnosti. Bláznivé rodinné vzťahy, popové šlágre, príjemná poetická zimná atmosféra a málo (a zvláštne) využitý Bradley Cooper. Na Davida O. Russella scenáristicky prekvapivo nevybrúsené.(24.12.2015)

• Wacoslav1

Ha vida! Copak to tady máme? Film o vynálezkyni revolučního mopu?! Výborně! Příští rok se možná dočkáme pecky o vynálezci revolučního hajzlpapíru, kdo ví fantazii se meze nekladou. Je to velmi oduševnělé a výjimečně emancipované? Každopádně! Oskara pro to??? No jistě!!!25%(5.1.2016)

J. Lawrence moc nemusím, režisér taky nic moc, no JOY si mě zvláštním způsobem získala. 9/10(30.12.2015)

Možná to bylo tím, že jsem do toho šla s malým očekáváním, ale na Joy bylo něco co mě dostalo a nejen, že jsem byla příjemně překvapená, ještě se mi ten film dost líbil. Začátek byl takový dost podivný a praštěný, že jsem jen třeštila oči na obrazovku a nebyla jsem schopná pochopit o čem to vlastně má být, jakmile se ale přehoupla první půl hodinka a už se tam začal řešit ten vynález, film začal být o (něco) normálnější a dával víc smyslu. Ani na okamžik jsem se nenudila. 4*(14.2.2016)

Ženský Kmotr ve stylu soap opery a hlavně další z průbojných emancipačních filmů letoška.(24.12.2015)