Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

• dopitak

Kdyby Mirce dopředu řekli, že Michálek se něčím strašně zedral, a možná to nebylo hulení, mohla si soudružka Spáčilová ušetřit pero a inkoust a nesnažit se napsat recenzi, protože ve veškerém respektu k ní, to nejde. Michálek, ten Michálek, který natočil skvosty porevoluční kinematografie jako Zapomenuté světlo a Je třeba zabít Sekala (obojí oskarová úroveň), se teď bůhví proč vrhnul na rádoby komedii. Hlavně, že si kluci a holky udělali výlet k moři. Všichni tři hoši z kapely jsou na pěst, Hádek nejmíň. A všichni tři jsou normálně skvělí herci. Romanovi Holému by někdo měl říct, že ta hudba bylo strašná, a asi nikdy jsem kromě produkce Loyda Schimandla nic horšího v "českém" filmu neslyšel. Ten, kdo psal repliky pro Prachaře, by zasloužil zalejt do betonu. Ano, takhle nějak může filosofovat feťák a ožrala, ale sakra natáčet o tom celovečerní film není žádoucí.(13.2.2017)

• Pethushka

Kluci se snažili, ale to je tak všechno. Z ukázek se může zdát, že půjde o čistou komedii, kde o vtipné hlášky nebude nouze. Všechno je ale jinak. Naprosto všechny vtipy byly využity do upoutávky. Zbytek filmu je špatně natočené zmatené drama, kterému chybí jakýkoliv smyslný děj. Postavy nemají jasné charaktery, jednou se chovají tak, potom zase onak. Film se v podstatě skládá ze spousty nikam nevedoucích scén, které jsou tam jen kvůli tomu, aby mohl padnout většinou hodně slabý vtípek, který zrovna scénáristy napadl. Vedlejší postavy jsou opět spíš zbytečné. Prostě se tam jen mihnou, aniž by nějak zamíchaly s dějem. Navíc je většina z nich dost hrozně zahraná. Tohle není ono. 1,5*(26.9.2016)

Čemu se upocená karikatura češství v KOSMU ani nepřiblížila, to vystihl Michálek naopak mistrně. Protože Češi prostě nepijou víno. Pijou pivo. A když už musí pít víno, lemtají ho jako pivo. Protože Češi se Francouzům omlouvají entschuldigen sie a jejich blafy jim nechutnají. Krajinu Provence připodobňují té české. Ne, oni ji s ní ztotožňují (tohle je Sněžka a tady se táhne Polabí). Češi nepijou, aby se pobavili, ale aby se zdunili, a konečně se se vším poperou (třeba s robotem na čištění bazénů)... PVP je samozřejmě pestřejší a Michálek důslednější. Já mu za jeho výlet s posledními ze skutečných Čechů (a s posledním husitou na Baltu) od srdce děkuji. Snad se mi teď při každém pobytu mezi vydesignovanými mamlasy cumlajícími frisco, přemoudřelými nad každou předraženou břečkou z origoš domácího pivovárku nebo rozvalenými po autentických prostorách moravských vinných sklípků, podaří si připomenout, že svět je stále v pořádku. Michálek je bůh!(16.3.2017)

• Jeremy.jk

Že film napsal stejný člověk, co Řachandu, jsem se dozvěděl až po projekci. Teď už mě tedy neudivuje absence jakéhokoli příběhu.. Narozdíl od Řachandy jsem se ale v tomhle případě poměrně dost smál a to především díky K. Hádkovi. Ten člověk je teď snad všude a jsem za to rád - 40%. Tento film leda v letńáku s lahví rosé v ruce ;).(14.9.2016)

• Kamca_

Kravina ... A naprosto zbytečný a nic neříkající film ... Odpad!(3.3.2017)