Eazy-E: Real Muthaphuckkin G's

(hudební videoklip)
  • USA Eazy-E: Real Compton City G's
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1993, 5 min (Director's Cut: 6 min)

Real Tom Hardy

Kto bol celé tie dve dlhé dekády odchovaný a odkojený na cenzurovanej softcore MTV verzii (v relatívne nízkej kvalite), prípadne druhému derivátu, ktorý mal cenzurovaný už len vizuál a audio nie, videoklipu k diskutabilne najlepšiemu "diss tracku" všetkých čias, dostal v roku 2015 poklad na Sierra Madre v podobe vydania doposiaľ nevidenej HD DC remastrovanej verzie. Označiť to orgazmom alebo fakt tým pokladom by bolo pre skalných zdržanlivé vyjadrenie. A tomu ja plne rozumiem. --- KLIP (MTV verzia): 4* / KLIP (DC verzia): 4* / SKLADBA: 5* -- Making of v rámci "doku" The Life and Timez of Eric Wright ()

corpsy

Videoklip v štýle - no a takto si mi žijeme. Je obdivuhodné, že dnes sa kritizuje za každé použite slova na N ( vyslovovať ho nebudem, za to je dnes už zrejme oprátka ), pričom ho jeho samotní kritici používali ( používajú ? ) v najhojnejšom počte. ()

• Anthony Johnson, ktorý parodoval Eazy-Eho, sa nedostavil na druhý natáčací deň, hoci bol vyplatený vopred. Špekulovalo sa, že sa mu konkurenčný label Death Row Records, respektíve teda Suge Knight, vyhrážal. Toto neskôr (2018) v jednom rozhovore sám Johnson potvrdil. Produkcia bola teda nútená zmeniť herca a preto v drvivej väčšine scén hrá Arnez J a nie Johnson, hoci to nie je v zásade ani vidieť. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie prebiehalo v meste Compton, Kalifornia a trvalo 2 dni. (Real Tom Hardy)