Šílenství Debory Logan

Scénografie:

Danielle Aziz

Kostýmy:

Jayme Bohn

Sakra, sakra, sakra...nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale sakra jsem se bála. :D Vydržím toho hodně, ale trošku silný šálek i na mě. Další parádní snímek z řady found footage, žánru, který se stává čím dál tím víc populárnějším. Přemýšlím zda svoje noční pozorování found footage neposunu raději na odpolední hodiny, ale pravda je taková, že pak takové filmy ztrácí své kouzlo. Fanoušci mi dají určitě za pravdu. Finální scéna mě naprosto přimrzla a nedokázala jsem se pohnout, ani jednou jsem neodtrhla oči od obrazovky. Tak to má být.(1.1.2015)

• choze

Pokud máte chuť na found footage s divnými geronty, dejte si radši Shyamalanův VISIT.(3.11.2015)

Nakoľko mladej študentke Mii pred pár rokmi zomrela matka na Alzhaimerovú chorobu, rozhodla sa, že ako študentka medicíny, za pomoci pár kolegov navštívi rodinu Loganovcov, kde natočí dokument o prejavoch tejto zákernej choroby, ktorá postihla aj domácu pani Deborah Logan. Odstupom času si však všetci uvedomia, že nie všetkému sú na príčine samotné symptómy. Musím povedať, že som veľmi milo prekvapený z tohoto F.F., ktorý ma zaujal najmä svojou originálnou myšlienkou. Nepamätám sa totiž, že by som doposiaľ videl niečo podobné. Veľkým plusom je pomerne rýchly spád, asi dve slušné lakačky, no najmä (!) atmosféra, ktorá mi miestami celkom slušne zvýšila tep. V závere sa objaví jedna parádna, humusácka scéna, z ktorej ma fakt striaslo (fúúúúj!), takže ja nemôžem inak, len prejaviť spokojnosť - 55%.(10.2.2015)

• Ten Druhy

Nebolo to najhoršie. Na začiatku som si dokonca od toho veľa sľuboval. Páčil sa mi kasting. Herci vyzerali obyčajne a mali predpoklad autenticky stvárniť nevýrazných a priemerných ľudí, ktorí v malých mestách prevládajú. Najlepšia však na tom bola prípoviedka o nebezpečnej sekte, ktorú nedokázali prerozprávať filmovou rečou. Jedna vec je to, čo sa hovorí, a druhá ako. Dej plynul pomaly ako nejaký mľandravý dedinský potok, ani trasľavá kamera mu nepomohla. Tá sa hodí skôr do lesa alebo podzemia, nie do mestečka.(12.3.2015)

Jeden z těch lepších FF, což u této kategorie znamená průměrný film. V tomto případě mě ani tolik neštvala poskakující kamera, ale spíš herci, kteří byli takřka do jednoho mizerní. Ale to tady ani tolik nevadilo, protože všechno se, víceméně, točilo kolem madam, která trpí hadím Alzhaimerem a je děsivá i když jí zrovna nepřepadávají hadí záchvaty. Oproti ostatním podprůměrným FF to má jeden výjev na konci, ze kterého jsem si sednul na zadek. Ti, co tvrdí, že když už nic, tak za tuhle scénu film vidět stojí, mají naprostou pravdu. 50%(4.12.2014)