LEGO® Batman film

LEGO Batman Filmen

LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Mám rád lego, mám rád Batmana a i komiksy od DC a proto jsem byl zvědaví s čím tvůrci přijdu, a byl jsem dost překvapený. Pokud někdo batmana vůbec nezná nebo zná "na rychlovku", tak se tolik nepobaví. Warneři plně využili potenciál svých licencí a naservírovali animák spíše pro dospělé, který je plný odkazů, až z toho jde hlava kolem. Při filmu jsem se spolu se sálem neustále smál. Nešlo se udržet. Jako velice dobrý nápad vidím i záporáky z jiných filmů, jenže více jich bylo využito jen několik, což je velká škoda. Prostě film, co nenudí ani nezklame..(18.2.2017)

Problém je, že cílová skupina filmu nikdy nepochopí, nebo respektive nedocení všechny ty popkulturní gagy, odkazy na Batmanovo universum a vůbec asi většinu vtipů. A tak se malé děti v kině smály jen vyloženě stupidním dětským vtipům, kvůli kterým to není na pět hvězdiček. Jinak jsem se pobavil královsky.(9.2.2017)

Smršť pop-kulturních odkazů, které v závěru výrazně směřují i za hranice super-hrdinského univerza, kde pracují s Gremliny, Voldemortem nebo i Sauronem. Ovšem nejvíce se LEGO® Batman strefuje do řad vlastních, a to pořádně. Fanoušek všech variací Batmana, včetně toho z 60. let, bude skákat blahem a užívat si drtivou většinu povedených narážek a zesměšňování, které jsou předkládány skvělým (originálním) dabingem, jenž mimo jiné zahrnuje i věrnou kopii specifického hlasu postavy Banea z posledního dílu Temného rytíře. Hlášek či úsměvných situací je opravdu kvantum, přičemž jsou podporovány, stejně jako v LEGO® příběhu, chytrým využíváním samotných kostek oné stavebnice. Nelze opomenout ani hudební doprovod, který míchal současnou taneční hudbu, klasické hity minulých dekád a dokonce i pravděpodobně ústřední melodie z Batman vs Superman s velmi výrazným akčním „Mad-Maxovským“ nádechem. Po příběhové stránce toho snímek příliš nenabízí, což je způsobeno zaměřením se na dětské publikum, avšak s předvedeným množstvím odkazů a narážek, kostičkový Batman spíše balancuje na hraně a ani jednu generaci svým vyzněním plně neuspokojí. I přes všechny neduhy, včetně nevýrazného Jokera, se stále jedná o zábavnou podívanou s krásně hravým vizuálem, přičemž bych se nebál zopakovat vhodné přirovnání označující tento film jako „Deadpool pro děti“, jelikož inspirace Marvelovským antihrdinou je velmi zřetelná. Chyběla mi už jen legendární Martha. [80%] | Kino(10.2.2017)

• mortak

Superpadouch, nebo superhrdina, vždyť jsme jedna super-Lego-rodina! Už dlouho jsem neviděl tak explicitně výchovný film, který se snaží být ve všech ohledech pozitivní a vseobjimajici.(9.2.2017)

Co do zábavnosti je film tak natřískán fórky, že není možné se často nesmát, ale postaven vedle LEGO příběhu mu schází něco navíc. Takhle to vypadá jako lehce parodický pohled na Batmana, který je ale spíš náhodou dělán jako LEGO. Jestli bude mít úspěch, lze se obávat, že v budoucnu budou všechny známé franšízy (alespoň ty pod "křídly" Warnerů) transformovány do kostiček. S DC vesmírem to asi ani jinak nepůjde.(11.2.2017)