Šanghaj, město kontrastů (TV film)

• Švédsko

Shanghai, City of Contrasts

Dokumentární

Švédsko, 2013, 52 min

Dokument, který neřekl nic a mluvil mnoho + absence byť minimální hloubky v čemkoliv a nemnoho zajímavého (to by si mohl dovolit tak maximálně dokument o vesnici uprostřed ruských stepí, ne o jedné z nevýraznějších metropolí současného světa).(19.11.2014)

Fascinoval mne tenhle pohled na Čínu, na její rozlohu a rozmanitost, na její neustálý vzestup! Ať se nám to líbí nebo ne, Čína má před sebou obrovskou budoucnost! Tenhle dokument - sice jen o Šanghaji - to velmi pěkně ukázal..(14.11.2014)

Průměrný dokument. Na to jak je Šanghaj zajímavá a různorodá, tak se autoři příliš nevytáhli. Přišlo mi to jen jako poletování odnikud nikam. Trochu mi to připomnělo výlety Čechů hned po revoluci.. Vyrazit na nějaké zajímavé místo, chtít vidět všechno a nakonec díky spěchu nevidět pořádně nic.(11.3.2016)

"Miláčku, vzpomněla jsem si, že jsi opravdu dlouho neuklízel, zameť to tady a pak pořádně i v kuchyni !!" ;) Tak tahle hláška nasadila korunu té vůbec nejpozoruhodnější a zároveň i nejbizarnější pasáži skrz naskrz průměrného dokumentu, která měla diváka přesvědčit, že a proč vlastně šanghajští muži údajně patří mezi ty nejlepší muže v celé Číně.. Tak by mě zajímalo, zda čínština zná výraz pro ryze český idiom být pod pantoflem..;) A švédština ??(13.11.2014)

Velice zajímavý pohled na východní oblast Číny.Fantastické záběry které známe spíš z produkce BBC k tomu přidávají ještě další rozměr.Doporučuji všem milovníkům Dálného Východu a nejen jeho. 80%(27.12.2014)