Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Rimsy

Produkt zabalen, odeslán a doručen. Uznávám, že to asi nešlo zakončit lépe a možná ani jinak, ale jako dramatické dílo na mě poslední Avengers příliš nefungovali. Produkční kvality jsou samozřejmě na absolutním vrcholu a vzhledem k pročištění bitevního pole Thanosovým lusknutím mají přeživší dostatek prostoru, aby (možná naposled) zavtipkovali a pomrkli na fanoušky, kteří s nimi trávili poslední dekádu. Fan servis je tudíž zcela naplněn a víc asi není potřeba chtít. Ovšem zatímco Infinity War fascinovalo schopností seskládat desítky postav do funkčního příběhu, Endgame jede hlavně na nostalgický pohon a na logiku dokonce zcela přiznaně kašle. Takže tu máme vcelku konzervativní závěr, ze kterého nadšením nehýkám, ale zcela ho uznávám. ()

D.Moore

Skvělé finále doslova přetékající překvapením. Nenechte si od nikoho nic vyzradit, jděte na to a potom ani vy nic nevyzrazujte, protože to za to vážně stojí. Spolu s neustálým překvapováním mě ale Endgame nadchla tím, jak nejen pokračuje v příběhu Infinity War, ale zároveň dělá různé tečky, vykřičníky i otazniky za příběhy, které jí předcházely, nějakým způsobem využívá snad každou postavu (dokonce i z jednoho seriálu), která za to kdy stála, a například jeden vtípek z Age of Ultron vypointuje neskutečně epickou scénou tak parádně... Že se to prostě musí vidět. ()

Wade Wright

Endgame nemůžu hodnotit jako film, ale jako celek. Hodnotit endgame totiž znamená něco jako napsat slohovku o pěti posledních stránkách knihy. Nedává to moc smysl. Je to prostě finále a finále je to... Grandiozní. Ten film prostě skvěle pracuje s nějakým očekáváním a všem vám ukáže jak se pletete. Budete se smát, budete žasnout a budete brečet. Pro geeka co na Marvelovkách vyrůstal bylo endgame jako svatý grál, jako odměna za vytrvání a věrnost. A ta odměna byla tedy sakra sladká. legendární / jděte na to na co největší plátno můžete ()

T2

Rozpočet $356miliónovTržby USA $858,373,000Tržby Celosvetovo $2,797,800,564 ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $83,892,489║ Tržby za predaj DVD v USA $23,951,994║ Pre mňa nakoniec skôr sklamanie, rozhárané ako u Age of Ultron. Prvá hodina dosť ukecaná, vatová, nehybná. Dramatické obluky nefungujú tak akoby mali. Anthony Russo a Joe Russo si s týmto utrhli až pri veliké sústo, ktoré nedokázali patrične spracovať. Ako sú tam dobré nápady ale nedotiahnuté, niekedy ako z rýchlika ustrelené, buď to má pomalé alebo rýchle tempo. Neberie to tak akoby som chcel. Na vrch to zabíja bachratý Thor, to už trošku zbytočne ustrelili cez čiaru, to sa tam dosť bije, táto ako že komediálna linka tam moc nefunguje. Najviac herecky upúta Ant-man a Hawkey. Celkovo odľahčené scény tu tak nezaberajú, fakt málo ich skutočne pobaví. 3D takmer zbytočné, je tu veľa tmavých scén na tento efekt. Hromadná bitka na záver tiež moc nestrhne, v podstate akcia tu je na x-tej koľaji nevýrazná. Emócie na záver prídu ale že by mi po tomto 3hodinovom uvlečenom komikse trhalo srdce nemôžem povedať. Pre mňa dosť premárnená šanca na veľké finále. /videl v kine 3D verziu: 75%/__ Na 2D sa lepšie pozerá, som sa bál že druhé pozretie v priebehu pár dní budem dosť trpieť ale prežil som ale pocit nedotiahnutého záveru tohto univerza a nevyužitého potenciálu ostal. __/videl v kine 2D verziu: 80%/__ ()

verbal

„Hele hošššové,“ pronesl s procítěným výrazem Mirka Dušína po čerstvé ruptuře konečníku Kapitán Homokokot „je fuckt divný, že když ten zlounskej prdelobradáččč vyluskal polovičččku populace, zlikvidoval jen ty nedůležžžitý a vedlejššší supergeje, a my, nejvetššší buzny, jsme všššechny zůstaly v těch zbylejch padesáti procentech. „Chrrrrrrrch, ehm ehm ehm,“ hornicky si popudlivě odchrchlaly Černá vdova a Kapitánka Mrvelová „žádáme okamžitě, abys bezvýhradně zachovával genderovou koreknost, tupý řiťopichu!“ „Nepřerušššujte mě, kurva, lesby pitomý“, dupnul si kompulzivně nožičkou alfapyj „beztak jste byly maskulíni, než vám ňáká ta suprsíla přičččarovala kundu. Takžžže je nás teď už vosum procent, dzzzzzz. A jen tak, bájdzvéj, ten Tetanus, to musí bejt ale dobrej debil, že nás nevyluskal všššechny, moh si ušššetřit tu naššši hysterickou pomstu, protože teď mu teprve vyššškrábeme voččči pěstěnejma nehtama, umlátíme ho novejma kabelkama vod Vuittona, tadyhle čččernejnej kočččičččák ho řádně podrapká a já ho pak osobně doklepkám svým hajzlovým poklopem!“ „Já teď hraju kůl heteráka,“zaslintal si do svého pečlivě naondulovaného plnovousu Homotór, načež mohutně říhl „už mě nebavilo být büh hromü, tak mám nalepené latexové panděro a neumětelsky předstírám, že jsem Billy Gibbons. Smíte mi říkat Vilijeme.“ „Stejně zůstáváššš v partičččce,“ zamrkal koketně Kapitán Homokokot „máššš totižžž furt ten děsně seksy melírek, strašššně rozkokošššně děláššš Vžžžžüm, a to by v tom byl průjem, abychom tě nakonec zase do tý pelerínky a šššik elasťáků nenasoukaly.“ „No tak, nechte už toho tokání, kluci, a pojďme k věci. Když už se nám ti omalovánkáři předtím tak rozmáchli, všechno se nám z legovědeckého hlediska dost zašmodrchalo, a já bych rád věděl, jak to teď sehrajeme, abychom nebyli za úplné načmárané idioty,“ sarkasticky zahučela Blikající turbokonzerva a rozpolceně se podrbala na reaktoru. „A jestli hned neuslyším nějaký sysluplný plán, mrdám na to a odjíždím na svou chatičku u jezera, kde budu odporně slizce půl filmu pateticky ňuňat se svou dcerkou, kterou má ten můj nesympatický babochlap s naším čističem bazénu, a rozmazávat po všech rodinné hovnoty alá Dyzny!“ „Mňauky, hošššy,“ zamrouskal sebevědomě Růžový panter a vyzývavě vystrčil rozkrok napěchovaný padesáti deky točeňáku „já a mí ebenoví bojovníci ultrapokrokové Ugandy z toho vás, zkurvené bílé rasisty, jako vždycky zase vysekaj svítícíma oštěpama. Černá síla, ugh ugh waka waka!!!“ „Drž, kurva, hubu, negře!!!“ zahřměl sborově celý Ústřední výbor Assvenžrů. „Beztak jsi tu jen proto, aby nám paní Pičr Kovářová zase nebojkotovala Osraly, tak ještě slovo a předvedem ti, zač je toho rasová supersegregace! S takovou by chtěl za chvíli vlastní film i ten šangrilový žluťák nebo nedejsatan ultratrapný, veleslizký a násilně vmontovávaný cigánský rozkuřovač producentů Bastík „Bukkake“ Stan.“ „Tak zase klídeččček, miláčččci, jo,“ pohotově zasáhl do hrozícího pěstění nejpovolanější správňák všehomíra, „kočččkovat se můžete, až zachráníme všechny gaylaxie až k poslední kakaový díře! A jako nejúžžžasnější homolídr ligy kulturní degenerace jsem opět vymyslel náramně vypečččenej plán. Máme furt ve hře ty roskokošššně barevňoučččké kamínky, který už dokázaly vohnout v pase i toho zapřísahlýho fuj fuj heteráka s lukem, s čččasem si teda můžžžem dělat papírový čččerty, takže tadyhle Žžžužužžželezňák naservíruje všem těm hloupejm povrchním retardům ňákou jakože děsně učččeně znějící teorii pro kvantový fyziky ze zvláštní ššškoly o tom, že když přidáme do Möbiova proužžžku defibrilovanou a důkladně vykrakovanou šupatomární čččástici kokotdia, jsme hned Márty Mekfláj, co má časový paradoxy v čččokodírce. Do toho pěkně namixuxujem tunu šššablonovitýho shnilýho patosu vykradenýho ze všššech povrchních sračččiččček, co už o nás natočili, tak 60 minut pouťový existenciální filosofie pro mongoloidy s aspergrem, samosebou ňákej ten digitální mrdníččček z poššššťuchování s tím ššškaredě záporáckým Tetanusem a půlhodinový velkolepý závěreččččný defilé všech cukroušššů. Celý to navatíme na tři hoďky a garantuju vám, že se všem těm mentálně postižžženejm bude chtít vod půlky tak chcát, žžže si ani nevšššimnou, jaká to byla tupá píčččovina. Prostě epický a Endgej, jak má bejt! Tak šššupky dupky, pěkně vytáhnout elasťáky až po kozy, ať jsou fest seksy zařezaný, a všššichni svišššštíme předvíst, kdo jsou ti největššší frajeři v gaylaxii Náctiletejch dyslektiků. *** Rozmáchlá a hezky udělaná pátá kolona masové debility, kulturního a intelektuálního úpadku. V kině jsem se cítil dost nesvůj a trapně. Udělal jsem vám fotku z fronty na lístky. Vypadalo to tam přesně takhle . () (méně) (více)

• Thanos (Josh Brolin) je stár už tisíc let, bojoval se všemi ve vesmíru a je nejmocnější. Joe Russo jej doslova popsal jako vesmírného Čingischána. Dává tudíž smysl, že má i tu nejlepší zbraň – meč se dvěma čepelemi. (tyzmrde)
  • Tilda Swinton (Ancient One) odhalila, že musela některé části dialogu s Brucem Bannerem (Mark Ruffalo) přetáčet kvůli úpravám scénáře. Týkalo se to pasáže, v níž Ancient One ukazuje s pomocí magie Hulkovi časovou linii a vysvětluje, co způsobí její narušení. Swinton zároveň uvedla, že až během přetáček přibyla do filmu i zmínka o sérii Návrat do budoucnosti (1985), která pomohla zmateným divákům lépe vstřebat potřebné informace. (CrypzzXD)
  • Chris Pratt (Star-Lord) zveřejnil video z natáčení i přes zákaz studia. (tyzmrde)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý