Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

• chelseaman22

Hrůzná odpornost se zrůdou v hlavní roli. odpad!(13.3.2017)

Ale hej, aj keď by si človek myslel, že možno aj nie. Grant tam tak zapasoval, ako asi ešte nikdy nikde, celé to bolo skvelo odľahčené, pekne plynúce, nenudiace a svojím spôsobom zábavne a poučné. A nikdy by som nepovedal, že židáčik Wolowitz vie hrať na klavíri a pristane mu aj iný účes. 3 z 5(31.12.2016)

(48/2017) / Milý filmík s originálnym príbehom o zvláštnej, v minulosti reálne existujúcej osôbke ktorá aj keď bez štipky reálneho speváckeho talentu dokázala vypredať Carnegie Hall. V podstate vo filme vystupujú tri dôležité postavy a musím povedať, že herecké výkony sú výborné. Špeciálne Hugh Grant, ale aj Simon helberg (The Big Bang Theory). Meryl dostáva nominácie na Oscara asi vždy keď niečo zahrá, ale zvládla svoju ťažkú rolu tiež obstojne. Inak toto je presne ten typ filmu po ktorom človeku zostane príjemný pocit a úsmev na tvári. (7/10)(18.2.2017)

Poměrně dojemný příběh velké milovnice umění, která mu obětovala vše, hlavně svou důstojnost.(9.1.2017)

Po francouzské Marguerite jsem tomuhle skoro ani nechtěla dát šanci, jenže to herecké obsazení bylo až příliš lákavé, takže jsem to zkusila a nelituju. Bylo to všechno, v co jsem doufala, že bude onen francouzský film. Bylo to svižné, vtipně napsané a hlavně skutečně dobře obsazené, všichni tři hlavní hrdinové to zahráli skvěle a pro mě byl největším překvapením Simon Helberg, kterého jsem si snad užila úplně nejvíc. Až jsem si na konci filmu ale říkala, jestli si Meryl nezničila natáčením hlas (a jak se vůbec dá zahrát, že někdo neumí zpívat, když to ve skutečnosti umí, je záhada, klobouk dolů). Zasloužené 4*(21.2.2017)

• - Film je inspirován skutečným příběhem Florence Foster Jenkins, nejhorší zpěvačkou všech dob. (Zdroj: Bioscop)

• - Hugh Grant se původně rozhodoval skončit s filmovou kariérou, když ho režisér filmu Stephen Frears přemlouval, aby si v tomhle filmu zahrál Claira Bayfielda. Nakonec se rozhodl roli vzít hlavně proto, aby si zahrál s Meryl Streep (Florence Foster Jenkins). (Streeper)

• - Meryl Streep získala za rolu Božskej Florence (2016) už svoju 20 nomináciu na Oscara. Na ceremoniáli udeľovania cien si z tohto "jubilea" uťahoval aj moderátor podujatia Jimmy Kimmel. (Paldiny)