Božská Florence

Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

Božská Florence zkrátka zrcadlí život každého uživatele CSFD. Považovala se za geniální operní pěvkyní a přitom jen nesoudně chrochtala v rafinovaných kostýmech za aplausu všech neupřímných oportunistů, které za život poznala. My zase v našich hlavách píšeme geniální recenzní díla, která se zapíší do historie kulturní kritiky, naše slovní zásoba je nevyčerpatelná, obraty rafinované, vypovídající hodnota, že by si komentáře mohli tvůrci mrsknout vedle hvězdiček z festivalů na propagační materiály. Jakmile to ale dáte přečíst komukoliv jinému, z lyrického mistrovského díla se rázem stávají hieroglyfy a geniální myšlenky se rozplývají ve schizofrenním oparu blábolení. Z5 (zaznamenali jste tu uměleckou zkratku?) k filmu. Jedná se o normovanou komedií, která chce chytit za bránici, srdce a koule. Nic, co by vyčnívalo nad rámec instantní zábavy z produkce britských komedií, které zkrátka ve většině případů zaberou, zvláště pokud máte v hlavních rolích vynikající Meryl a prošedivělého, bordely prošukaného Granta, který si jakousi falešnou britskou eleganci a šarm stále ponechal. Představitel teplého klavíristy pak vše příjemně dokoření zábavnou mimikou a totálně nenáročný večer ohromného kulturního kritika z CSFD je rázem naplněn! 75 %(28.1.2017)

Meryl Streep za mě tedy určitě v minulosti odvedla již lepší výkony....Tohle bylo ok - ale že by za to měla být přímo nominace na Oscara? Docela mě pobavila dvojice Streep a Grant jako pár...To bylo pro mě hodně veliké překvapení. Je to úsměvné, ale zároveň dost smutné a zoufalé...Co se mi nejvíce líbilo byly rozhodně kostýmy a ta atmosféra...To byla bomba...Simon Helberg jako nadaný klavírista byl krásně rozpačitý :) A celá ta přetvářka a touha být ve spojení s ženou, která Vám zaplatí první poslední, jen když jí budete opěvovat a lézt do zadku...Ti vojáci - to byl takový krásný kontrast, že jedině oni mohli prolomit ten obrovský led, který stál mezí jejím zpěvem a realitou...Docela mě pobavilo označení zde na csfd - že je to hudební film :D :D(5.2.2017)

Mně je sympatickej každej, kdo zpívá hůř než já, protože takovejch lidí moc není. I proto jsem se na Božskou Florence v podání božské Meryl těšila. Právem. Streep je opět bezchybná. Ani Hugh Grant nezůstává pozadu a je sympaticky civilní, Simon Helberg zase dojemně roztomilý. Herecké výkony jsou tedy výborné, ale přesto se v podstatě jedná o víceméně obyčejnou retro komedii s prvky dramatu, místy (i přes evidentní vyhýbání se zbytečnému patosu) dojemnou.(10.1.2017)

Zpívala falešně, jednou před celou Carnegie Hall, byla trochu mešuge a její příběh je tak bizár, že se o tom píšou hry, muzikály a teď i film. Snaží se tam všichni, ale scénář není dost dramatický, vtipný nebo aspoň melodramatický, aby to nebylo zas a pořád jen: nejhorší zpěvačka, která naplnila Carnegie Hall. Vcelku nuda. Nejvtipnější jsou závěrečné titulky, podle kterých byla její nahrávka nejúspěšnějším singlem jedné vydavatelské společnosti a záznam jejího koncertu je nejžádanějším záznamem z archivu Carnegie Hall. To spíš vypovídá něco o nás než o ní, ne?(23.12.2016)

Neurazí, nenadchne. Nejvíc jsem si užil scény, ve kterých vystupoval Simon, který dle mého zastínil Hugha. Moc peněz a hlavně přiživení se na boháčích je silnější linka filmu, než nejhorší zpěv na světě a dalo se z toho vytěžit určitě více. Letos to na Oskara nebude, Meryl.(27.10.2016)