Božská Florence

Božská Florence

Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

Místy úsměvná a místy až přímo odzbrojující komedie, na kterou se snad nedá dívat s nechutí. Herecky je to naprostá lahůdka, kdy však kupodivu kapacitu jako je Meryl předčil Simon Helberg z Teorie Velkého třesku. Celkově jsem si to strašně užil a film doporučuji.(24.9.2016)

Strašně se mi líbilo, že je to vlastně film o tom, jak je úplně v pořádku lézt do zadku bohatým a lhát jim, jak jsou skvělí, jen abyste se mohli přiživovat na jejich majetku... Ale mohlo to být mnohem kousavější. Mnohem. Vlastně je to spíš rozkročeno mezi touto polohou a takovou mírně dojenou milou komedií. Nic proti, ale radši bych šel na zem oběma nohama.(11.10.2016)

Vlastne je to čistá snobárina. Téma, príbeh, spracovanie. Ale jediný, komu podobné snobáriny viem odpustiť, je maestro Stephen Frears.(2.11.2016)

• Lacike

Pribeh o najhorsej spevacke vsetkych cias, ktora spievala v Carnegie Hall. Na mna to pôsobi ako film so zaujimavym napadom, ktory ale nerozpracovali do poriadneho scenara, takze väcsinu filmu som nedockavo cakal, kedy hlavnej extremne netalentovanej hrdinke konecne niekto vyzvoni pravdu. Aj ked mozno bol z casti problem aj v namete. Nevidel som dôvod preco mam lutovat snobsku bohatu zensku bez talentu, ktora sa snazi zaslepene tvarit, ze jej to neskutocne ide. No hej, bola naviac aj chora. To je toho. Je milion dalsich ludi, ktori trpia viac a zasluzia si lutost. Nezachranila to ani Meryl Streep, ktora podava len priemerny vykon a dufam, ze tentokrat z toho nebude oscarova nominacia. Zaujme len tym extremne neznesitelnym spevom. Hugh Grant je na tom lepsie ako jej manzel. Akurat som si uvedomil, jas strasne zostarol. No a posledny, kto tu ma moznost nieco predviest je Simon Helberg ako klavirista, ktory sprevadza Streepovu pri speve. Cely cas sa predvadza strojene grimasy. Takze vysledok je jednohubka, ktoru si viackrat nepustim, ale vdaka originalnemu nametu sa to raz s miernym pretacanim dalo prezit. 5/10.(31.12.2016)

První třetina se celkem dost táhla, ale jak začala krákorat, tak už to dostalo svižnější tempo a vtipnější ráz. Co mě ale přesvědčilo o čtyřhvězičkovém ohodnocení bylo zjištění, že je to životopisný. No jo, zase jsem si nepřečetla žánr ani obsah, takže o to to pro mě bylo větší překvapení. Děkuji za mého upřímného muže, že mi bez jakékoliv přetvářky narovinu řekne, že můj zpěv je jako kdákání umírající slepice.(10.1.2017)

• - Timeline: 21. října 2014 bylo oznámeno, že dalším filmem Stephena Frearse bude životopisný film, k němuž scénář napsal Nicholas Martin. Společnost Pathé film zafinancovala. V listopadu byla rozprodána práva na mezinárodní distribuci do kin. Natáčet se začalo v květnu 2015 v Londýně. První fotografie z natáčení byla zveřejněna 22. května. Natáčelo se ve městě Hoylake a poblíž centra Liverpoolu. Poslední klapka padla 20. července 2015. V září zakoupila práva na distribuci v amerických kinech společnost Paramount. Světovou premiéru si film odbyl 23. dubna 2016 na filmovém festivalu v Belfastu. Do kin se film podíval 6. května 2016. (Hal_Moore)

• - Hugh Grant (Clair Bayfield) prozradil, že celý rok před natáčením měl obavy z Meryl Streep (Florence Foster Jenkins), jeho strach opadl v tu chvíli, kdy v jejich první natáčecí den Meryl zapomněla svůj text. (Streeper)

• - Příběhem Florence Foster Jenkins se také inspirovali tvůrci francouzského filmu Marguerite (2015). (Athree)