• triatlet
  **

  Sice výpravné, ale nudně odvyprávěné. Spíš První republika než F.L.Věk nebo Cirkus Humberto...(3.9.2016)

 • sharka.68
  ***

  za kostýmy jsou tři hvězdy.... ostatní přidám možná po seriálu...ale nevim,jestli na něj vydržim koukat,sna djen kvůli těm hadrům..ale včera jsem dostala knížku, takže budu dějově napřed....(9.9.2016)

 • honajz
  *

  Historicky realistické asi jako První republika (což není pochvala, prostě se tam dějí historicky nevěrohodné věci a postavy se chovají jako současní frackové, ne z tehdejší doby), akorát že První republika byla krapet akčnější. Nudně odvyprávěná rozhlasová hra s ilustračními obrázky.(2.9.2016)

 • Eleanor05

  Nejdražší český seriál všech dob, jak se na nás hrně ze všech médií, je totiž nudná kostýmní telenovela o tom, kolik měl Mattoni ženských. Podprůměrný scénář, naprosto ploché postavy bez vlastností, příšerná, nehodící se hudba, příliš dlouhé, nudné scény (polovina prvního dílu byla například o tom, jak mladý Mattoni šmíruje služku ze střechy domu). Dále kostýmy vypadají jako z levných látek vypůjčených z Barrandova, které tam zbyly po nějakém dobovém filmu, a celé to vůbec kvůli svému diletanství působí jako steampunková nedělní pohádka za 3,50 Kč, tedy mimo fakt, že se značná část stopáže odehrává v postelích žen se kterými měl Mattoni poměr. Ty velké peníze se teda měly radši dát na Rapla, kterého ČT sice vysílá "jenom" v pondělí, ale je to po všech filmových stránkách naprosto jiná liga, než Já, Mattoni. Pokud se to bude i nadále odebírat cestou nechvalně proslulé První republiky, nemám nejmenší motivaci se na to dívat. PS: Po tom, co jsem se navíc ze seriálu dozvěděla, že už tak namyšlený, krajně nesympatický Mattoni chtěl kvůli získání moci nechat zabít nevinného člověka a jeho žena byla, v mládí naivní kravka, a ve stáří zahořklá, zlá bába, mám pocit, že už si asi hodně dlouho nedám žádnou Mattonku. :D(8.10.2016)

 • MsUtahraptor
  *****

  Je to český a hlavní hrdina není žádný Kája Mařík, tudíž za dvě/jedna/rovnou odpad... První díl mne zaujal. Kostýmy, zdánlivě zdvořilejší doba, lehký náčrt trojrozměrných postav (odpovídající rozsahu jednoho dílu) se starší Manželkou v čele. Nejsem příznivcem současné české (nejen) filmové tvorby- naopak- většinu "těch hovadin" nemůžu ani vystát, ale toto mne příjemně překvapilo v tom nejlepším smyslu slova. Napjatě očekávám pokračování zvědavá, zda tvůrci udrží nastavenou laťku a nezklamou.(8.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace