poster

Já, Mattoni (TV seriál)

 • anglický

  I, Mattoni

  (festivalový název)

Životopisný / Drama / Historický

Česko, 2016, 12x60 min

Režie:

Marek Najbrt

Scénář:

Petr Zikmund

Hrají:

David Švehlík, Alois Švehlík, Jáchym Novotný, Ondřej Malý, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Taťjana Medvecká, Vladimír Javorský, Jana Plodková, Aňa Geislerová, Zuzana Bydžovská, Zdeněk Piškula, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Josef Polášek, Marek Daniel, Martin Myšička, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Hana Vagnerová, Petra Nesvačilová, Jiří Maryško, Jan Vondráček, Magdaléna Sidonová, Anita Ešpandrová, Petr Lněnička, Tereza Hofová, Jan Kubka, Pavel Romaňák, Sabina Rojková, Alois Antal, Alena Mihulová, Vladimír Kratina, Roman Zach, Ester Kočičková, Jiří Wohanka, Miloslav Mejzlík, Markéta Tannerová, Stanislav Zindulka, Jenovéfa Boková, Dana Marková, Marta Vítů, Marek Adamczyk, Cyril Drozda, Tomáš Bambušek, Hana Frejková, Ján Sedal, Jan Vlasák, Naďa Kovářová, Zora Valchařová-Poulová, Tomáš Kořének, Natálie Drabiščáková, Eliška Křenková, Karolína Pouchová, Kristýna Nováková-Fuitová, Jakub Hajner, Marie Ludvíková, Milena Steinmasslová, Václav Koubek, Michal Čapka, Pavel Lagner, Vladislav Georgiev, Miloslav Maršálek, Vítek Březka, Zorita Azrak, Josef Kaluža, Jan Lepšík, Mariana Chmelařová, Milena Marcilisová, Jana Tomečková, Jindřiška Křivánková, Maja Hamplová, Sára Märcová, Ladislav Hampl, Zuzana Stavná, Anna Jiroňová, Bára Vozková, Jiří Štrébl, Michal Dalecký, Kamil Švejda, Tomáš Jeřábek, Roman Slovák, Eduard Jenický, Jindřich Skopec, Michal Kern, Zdeněk Klumpar, Prokop Zach, Lucie Maria Štouračová, Petr Jeništa, Ester Geislerová, Robert Mikluš, Vincent Navrátil, Barbora Lukešová, Jiří Rendl, Jan Plouhar, Alena Doláková, Aneta Krejčíková, Václav Marhold, Tomáš Dianiška, Hynek Chmelař, René Šmotek, Jan Bárta, Vít Břeska, Tomáš Matonoha, Hynek Čermák, Oldřich Navrátil, Jakub Žáček, David Matásek, Jiří Vyorálek, Miroslav Hanuš, Radúz Mácha, Jiří Kniha, Jakub Wehrenberg, Sára Arnsteinová, Kristýna Frejová, Jan Španbauer, Martin Finger, Kryštof Rímský, Ondřej Nosálek, Veronika Lazorčáková, Tomáš Milostný, Roman Mrázik, Jan Cina, Klára Melíšková, Luboš Novota, Marek Pospíchal, Johana Švarcová, Jiří Ornest
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  *

  Dialogy o ničem, zbytečné záběry, chování postav naprosto nelogické, často až směšné, spousta scén jen proto, že si štáb udělal výlet, dějově zcela o ničem, nikam se nic neposouvá, nic neděje, žádné dramatické situace... Nuda, klišé, sex, černobílé vidění světa, bezobsažná rutina. Dvanáctihodinová reklama.(14.10.2016)

 • kajas
  **

  Podzimní vlajková loď čétéčka zklamala na celé čáře. Švehlíkovi se mohli snažit, jak chtěli, ale pokud se scenárista zmůže v podstatě jenom na vylíčení milostných eskapád hlavního hrdiny (jenž je mimochodem vylíčen jako egoistický hajzl, kterému nedělá problém znásilnit vlastní manželku), tak je každá snaha marná. O obsazení Tatiany do role dvacetileté dívky už radši ani nemluvím.(18.11.2016)

 • Tommassi3
  **

  Takže se opět žádné překvapení nekonalo !! Copak Najbrt jako již dost zkušený režisér neviděl už na papíře, že točí další předraženou telenovelu a ne výpravný historický kus odkazující se na kupříkladu Filipovy série s Cirkusem Humberto na čele, jak na Kavkách avizovali a slibovali ?? Nebo šel skutečně předem znaje materiál do podbízivého většinovému konzumnímu divákovi se zbaběle zavděčujícímu cancu na objednávku jen kvůli tomu mrzkému obolusu ?? Veskrze výtečně zahrané nic, jakkoli dík výpravě, kostýmům či kameře by jeden mohl srovnávat s Panstvím Downton, tradičně slabým scénářem a nablblými nedobovými dialogy.. Zklamání jako kráva, podobně jako logicky se jako asociace nabízející První republika, od níž však jeden nic vlastně ani neočekával.. Takže jsem nakonec velmi rád, že alespoň tenhle Mattoni na obrazovkách už taky není !!(4.9.2016)

 • Kaufman
  ****

  „Smekněte hoši, nemusíte se stydět za úctu, kterou projevujete úspěšným. Jejich úspěch pochází od Boha."(2.9.2016)

 • Gwaihir
  ***

  Historické výpravné seriály byly v minulosti velkou doménou československé a krátce i české televizní tvorby, a proto není možné se nepodivit nad tím, kam se všechno to umění podělo. Samozřejmě, značná část problému vězí ve scénářích, jejichž současní tvůrci jakoby snad neuměli patřičně vyprávět velké příběhy ani dostatečně vykreslit život v dobách, v nichž se odehrály. Odlesk dřívější slávy tak zůstává již převážně v rovině technické a herecké, kde svou jedinou výtku směřuji ke stárnutí dvou hlavních postav, které se opravdu nevydařilo a které mělo být provedeno prostě jen maskováním mladších herců, jako to bylo provedeno u většiny postav ostatních. Závěrem bych dodal jen to, že pan Mattoni se kvůli tomu, co se stalo s jeho lázněmi a jak s jeho odkazem bylo naloženo firmou nesoucí jeho jméno, musí v hrobě obracet, 50 %(19.11.2016)

 • - Natáčeno na spoustě míst severozápadních Čech: Kyselka, Stráž nad Ohří a na několika lokalitách ve městě Žatec. Natáčelo se také na Arcibiskupském zámku v Kroměříži nebo na zámku Konopiště a na zámku v Lužanech u Přeštic. Záběry z ulice, ve kterém se nachází zastoupení firmy Mattoni v New Yorku, byly natáčeny u Negrelliho viaduktu v Praze pod jehož oblouky byly situovány obchody. Okolí bylo dotvořeno digitálně. (macot)

 • - Dopis, který Heinrichu Mattonimu (David Švehlík) zasla do Ameriky jeho žena Mína (Tatiana Vilhelmová) je datován 12. dubna 1885, ale dopis, který mu po návratu do Evropy napsala Wiki Slawitschek (Dana Marková), má datum o téměř deset let starší, 27. dubna 1875. (Martin_L)

 • - Nejmladšího Mattoniho měl původně hrát Jan Komínek, krátce po začátku natáčení byl ale přeobsazen a nahradil ho Jáchym Novotný. (Vojtasesn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace