Dva pacienti, jednotka intenzivní péče. Mladý tunelář Křesina (V. Postránecký) je po úrazu páteře částečně ochrnutý. Zásadně odmítá návštěvu své ženy (J. Švandová), chce se s ní totiž rozvést, aby jí nebyl na obtíž. Holman (R. Hrušínský) už ale nemůže poslouchat jeho „pohřební řeči“, a tak se rozhodne, že mu pomůže. Zprostředkuje jeho setkání s manželkou… (Česká televize)

Marthos

Lidé a větve se lámou. Chval život, dokud chodíš. A bdíš. Máš ho jen půjčen. Dva vynikající herci, Rudolf Hrušínský a Václav Postránecký, v dojemném, ale nikoli dojímavém příběhu o hledání smyslu života ve zdánlivě bezvýchodné situaci, o lidské sounáležitosti, o přátelství, o touze po záchytném bodu. I nejobyčejnější věci mohou být mimořádné. ()

vitekpe

Scenarista Valtera si strihnul takovou trosku Hubacovskou pracicku, okorenenou radobymoudrymi hlaskami...  Spatne to uplne nebylo, ale podobnych tv her je, az hanba povidat. :) 3- ()

HonzaBez

"Je to ještě život, mizernej, ale pořád ještě život.." Rudolf Hrušínský a Václav Postránecký jako dvě nemocniční pacienti. Neříkám, že sledovat ty "dvě schlíplý ryby v akvárium", je tak velká nuda, jakou popisuje Hrušínského postava, když musel skoro tři čtvrtě roku pořád koukat jen na strop svého nemocničního pokoje. A neříkám, že konec filmu je tak překvapivě banální, jako když se v úplném závěru divák dozví, co byla ta "krásná vyhlídka" z okna pokoje, po níž tak toužil nemohoucí Hrušínský. Inscenace je hlavně pěkně napsaná a zazní zde řada hezkých mouder (např. "budeme čekat na to, co si přejeme a co přijde. Když to nepřijde, máš o důvod víc čekat"). Přesto mě to sledování  poněkud statického inscenace (primárně jen o dvou protagonistech, už postupme času poněkud unavovalo. Stejně jako mě občas unavovala trošku podivná hudba Jiřího F. Svobody. Vůbec mi k jeho jiné tvorbě neseděla.     ()

topi

"Lidé a vítr se lámou. Chval život, máš ho jen půjčen." Komorní inscenace pro dva herce. Rudla Hrušínský jen leží a Václav Postránecký se belhá o berlích. Jak málo stačí, aby vzniklo silné drama o chuti po životě. V malinké roličce se mihne jako primář Gustav Nezval. Zvláštní hudební part napsal Jiří F. Svoboda. A co že skýtá ta krásná vyhlídka za oknem nemocničního pokoje? To si musíte počkat až na úplný závěr. Díky ČT3, že takové zapomenuté snímky vytahuje z archívu. ()

rakovnik

Když nepřichází profesionální psychická podpora, musí pomoci alespoň spoluležící pacient z pokoje. Naštěstí je jím Rudolf Hrušínský, který dokáže zahrát i ležícího nehybného přesvědčivě. Také je s podivem, že několikavteřinovou role si střihl i takový herec, jakým byl Gustav Nezval. ()