Můj kamarád drak

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale

Rozpočet $65miliónovTržby USA $76,233,151Tržby Celosvetovo $143,140,380Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ vydarené rodinné fantasy s nádychom 80.rokov(Falco 2), prim obsadenie /80%/(8.1.2017)

Nádhera tohle byl jeden velký užasný příběh dojemný i nějaká ta slzička se urodí proste nádherný rodinný film , a k tomu neskutečně krásny drak.(18.11.2016)

Tohle mi přijde jako silně účelová, hodně velká citová vydíračka a docela mi to vadilo, jak je to situované. Na rodinný film přesto povedené. Drak mi přišel spíše jako přerostlé štěně s několika superschopnostma. Navíc byl fakt jak ze zvířecího mentálního ústavu, když už měl být jako zvíře měl mít nějakou přirozenou inteligenci a ne tohle batolecí cosi, které chvílemi vyskočilo mimo, takže v něm bylo více osobností. Navíc se tohle u něj projevovalo i v jehomotorice, když se to hodilo byl, nesmírně obratný, opatrný, šikovný, když se hodil opak, tak neuměl pořádně přistávat, pohybovat se, ovládat svou velikost. To bylo hodně podivné, jakoby to byli dva draci. Pro mě nezvládnutá stěžejní bytost tohoto filmu. Bryce byla krásná, milá a fajn, stejně jako další dospěláci. Ale hlavní dětský představitel se mi taky nelíbil. Ta holčička byla lepší, zato on toho moc neukázal, krom běhání. Postavy celkově jsou na tom podobně jako drak a nejhůře je na tom asi postava, které se ujal Karl Urban, za což on nemůže, to byl prostě scénář a trpí tím celý film. Trikově pěkné, tahle stránka se mi líbila a navíc to uběhlo jako nic, takže je to natočeno značně chytlavě. Svět se snaží tvářit jako náš a zcela tak mystifikovat, vymývat dětem mozek, což nemám rád. Kdyby to bylo pojaté prostě jako pohádka, nebo fantasy, tak bych asi i více odpustil a byl na vyšším hodnocení.(26.11.2016)

Tak tohle se Disney povedlo! Konečně nádherný rodinný film bez jakýchkoliv blyštivých světýlek a načančaných kostýmech z rukou Disney. Po celou dobu si se mnou tenhle snímek emocionálně zahrával, tak jak chtěl. A fungovalo to! Prvotřídní práce. Rozhodně doporučuji všem co mají v oblibě ryze rodinné filmy. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(29.9.2016)

Víc, než 7/10 to nevymáčkne ani omylem. Přes to obsazení mne neskutečně překvapilo, jak moc je to dětské, cílovku míjím o nějakých 18 let. Má to krásnou péoetiku, škoda že to nebylo dobrodružnější a vážnější. Ale špatné to není, to určitě ne.(4.12.2016)

• - Krycí název filmu uvedený na krabici pro distribuci do kin byl Prowess - 2D/3D. (Peklop)