Rodinka Belierových

Rodinka Bélier

The Bélier Family

Komedie

Francie / Belgie, 2014, 105 min

Směješ se, až se za bricho popadáš, u toho brečíš a u nějakých forů se i začervenáš. Možná znáte takových filmů hodně, ale stejně si myslím, že čím víc jich bude, tím víc bude život krásnější. Téma pěveckých ambicí dcery, která má neslyšící rodiče ještě podtrhuje klasické mezigenerační neshody. Hudba Michela Sardoua ještě zesiluje atmosféru. Buleli jsme v kině snad všichni. Kouzelné.(1.5.2016)

Na slavnostní zahájení Festivalu francouzských filmů 2015, které se neslo v pietním duchu kvůli nedávným teroristickům útokům, nemohli organizátoři zvolit lepší film. Jde totiž o typický francouzský film, úsměvný, dojemný, vtipný, lehce vážný a má i patřičnou hloubku bez americké trapnosti. Výborný únik ze současné mrazivé reality a každodenních starostí. Karin Viard nejlepší výkon, nejvtipnější naopak Eric Elmosnino.(19.11.2015)

Film jsem viděl v Programmkino Ost v Dresden a byl naprosto skvělý! Přirozeně plynoucí vyprávění, šansony v podání středoškoláků, kteří se připravují na talentové zkoušky v Paříži a život na francouzské vesnici. Rodinný příběh bez veškerých hloupostí, které se v současném filmu z EU objevují. Doufám, že se distribuce tohoto filmu u nás ujme nějaká zkušená distribuční firma a uvede ho také do českých kin. Na tuhle zábavnou podívanou by si určitě našli cestu diváci podobně jako ve Francii nebo Německu, kde patří mezi jednoznačné hity.(14.3.2015)

Moooc hezky udělaná komedie o neslyšících, pěveckém talentu a první lásce. Kino MAT.(5.3.2016)

Rovnou se přiznám, že jsem čekal nějakou šaškovskou blbinu, ale nakonec jsem dostal nesmírně zábavný film, který je sice komedií, ale hlavně je filmem, který dokáže předávat zajímavá témata způsobem, který je vtipný, ale přitom se dostává k jejich podstatě. A navíc není zbytečně patetický ani sentimentální. Velmi příjemné překvapení.(3.1.2016)