Rodinka Belierových

Rodinka Bélier

The Bélier Family

Komedie

Francie / Belgie, 2014, 105 min

Celý čas francúzka pohodička, ktorá ma na konci úplne emočne rozsekala. Spolu s Intouchables a Hasta la Vista nednoznačne najlepšie príspevky na tému hendikep. Európsky "nekorektný" nadhľad tomuto subžánru strašne svedčí. 95%(12.1.2016)

Opať jeden z príjemných francúzskych príspevkov ku komediálnemu žánru, tentokrát okorenená nezvyčajným prostredím, v ktorom sa odohráva. Niektoré scény patria k výstavným kusom v kinematografii. Príjemné prekvapenie.(24.10.2016)

Zaslúžilo by si to 3,5 hviezdy za dobré obsadenie a zaujímavú tému, ale tentokrát podhodnotím. Dej ma celý čas nedokázal vtiahnuť natoľko, aby som si čo chvíľa neuvedomoval, že pozerám iba film. A keď vidím, že distribútorom je Film Europe, tak už chápem, v čom je problém. Nie veľmi šťastná dramaturgia je pre nich typická.(9.8.2016)

Moooc hezky udělaná komedie o neslyšících, pěveckém talentu a první lásce. Kino MAT.(5.3.2016)

Na slavnostní zahájení Festivalu francouzských filmů 2015, které se neslo v pietním duchu kvůli nedávným teroristickům útokům, nemohli organizátoři zvolit lepší film. Jde totiž o typický francouzský film, úsměvný, dojemný, vtipný, lehce vážný a má i patřičnou hloubku bez americké trapnosti. Výborný únik ze současné mrazivé reality a každodenních starostí. Karin Viard nejlepší výkon, nejvtipnější naopak Eric Elmosnino.(19.11.2015)