Rodinka Belierových

Rodinka Bélier

The Bélier Family

Komedie

Francie / Belgie, 2014, 105 min

Hodně příjemná francouzská komedie. Ani se nedivím, že v podstatě všichni hlavní představitelé byli nominování na Césara. Komedii s neslyšící rodinou jsem ještě neviděl, tak to bylo příjemné osvěžení, které se mi velmi zamlouvalo.(1.5.2015)

"Bylo na čase, aby to z vás vyletělo." Francouzský "Le film pour se sentir bien", který je vynikající od úvodních titulků, doprovázených skvělou skladbou "That's not my name", britské kapely The Ting Tings, až po závěrečnou píseň "Je vole", z roku 1978 od francouzského zpěváka Michela Sardou, rytmicky přesně překládanou do znakové řeči.(5.3.2016)

Moooc hezky udělaná komedie o neslyšících, pěveckém talentu a první lásce. Kino MAT.(5.3.2016)

Celý čas francúzka pohodička, ktorá ma na konci úplne emočne rozsekala. Spolu s Intouchables a Hasta la Vista nednoznačne najlepšie príspevky na tému hendikep. Európsky "nekorektný" nadhľad tomuto subžánru strašne svedčí. 95%(12.1.2016)

Směješ se, až se za bricho popadáš, u toho brečíš a u nějakých forů se i začervenáš. Možná znáte takových filmů hodně, ale stejně si myslím, že čím víc jich bude, tím víc bude život krásnější. Téma pěveckých ambicí dcery, která má neslyšící rodiče ještě podtrhuje klasické mezigenerační neshody. Hudba Michela Sardoua ještě zesiluje atmosféru. Buleli jsme v kině snad všichni. Kouzelné.(1.5.2016)