Ledová sezóna

Norm of the North

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA / Indie, 2016, 86 min

• Tuax

Na zvířecí animák propojený s lidským světem, je příliš podivně skloubené a možná i trochu agitační. Co na plat, že se to snaží být co nejzábavnější, když je to příběhově, ba i scénově strašně nesmyslné. Je to v jistém smyslu i parodické, ale čurající lumíci, nevím zda takto opakovaný vtip je vhodný do animáku pro děti. Možná tak dobrý pro zvláštní školu, bez urážky. Vadilo mi, že mnohé scény jsou křečovité a scénáristicky tak překombinované, že to ztrácelo i to animační kouzlo. Protože animace je celkem ucházející i když si mě úplně taky nezískala. Karikaturnost lidí byla v tomto ohledu, ale taky asi chtěná. Všechno by se tomu dalo odpustit, kdyby to mělo slušný příběh, který je ale největší slabinou celého filmu. Vymývárna mozků a past na děti.(28.8.2016)

Nojo, je to pohádka s eko poselstvím a lidi (krom pár vyjímek) jsou tu ukázáni jako hovada co ničí přírodu kvůli pokroku, tak na takový film hned tu musí všichni nadávat. A já udělám přesně pravý opak a dám mu plný počet, protože filmy s eko poselstvím mám rád, dějově se mi to líbilo a celkem jsem se tu i slušně bavil. "Jsou zdomácnělí? Ovšem, ti se už vyčůrali ve spoustě domů"(16.6.2016)

• =woody=

Zdary! "Proč?" musí se ptát sám sebe každý, kdo tento film viděl. Tedy každý, kdo v uplynulé dekádě viděl jakýkoliv jiný animovaný film. Ledová sezóna totiž nepřichází s vůbec ničím novým. Naopak, modely, které fungovaly v předchozích animácích, cupuje jako nemotorné štěně. Jakoby sami tvůrci zamrzli v čase.. Fóry jsou tedy vykradené, krkolomné, nevhodné, nebo jednoduše nevtipné. Animace zaostává kupříkladu za opěvovaným Pixarem, který si drží laťku přísně vysoko. A stejná slova lze psát též o příběhu. Cílová skupina spokojených diváků se tedy úzce profiluje pouze na nejmladší publikum, které je dnes již klasickými šlágry zatím nepolíbené, a více než kvalitu, ocení prdící mončičáky. Co naplat, oni se včera v kině měli filmově.. ;-) Woo.(15.2.2016)

• MikeCool

Snad jeden z těch nejstupidinějších animáků, které jsem v kině mohl spatřit. Bezduchý děj a přehnaná a hlavně přeplácaná kýčovost zde bila do očí. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.1.2016)

• kaylin

Asi je v tom nějaká nutnost, že filmy, které se odehrávají za polárním kruhem, musejí mít ekologické poselství, které je divákům doslova otloukáno o hlavu. Tohle platí i v případě "Ledové sezóny", jejímž smyslem je, aby si lidé uvědomili, že vlastně není dobrý nápad stavět domy na ledu... Opravdu závratná myšlenka. Ale sem tam je to i trochu zábavné.(4.4.2016)