Ledová sezóna

Ľadová sezóna

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA / Indie, 2016, 86 min

• Jeoffrey

Ano, je to slabé, ale upřímně řečeno, viděl jsem i pár horších kousků (naposledy třeba Agen F.O.X.)... Přesto se ale k průměrnému hodnocení ani u mě Norm nedostává. Příběh je kombinací spousty klišé a nepříliš povedeně předvedeného ekologického poselství. Zvířata co se chovají jako lidé už také poslední dobu moc netáhnout a medvěd co se chová jako lidé mezi lidmi, to u mě nezabralo vůbec. Hlavní hrdina neměl ani dostatek roztomilosti ani charismatu, abych si ho dokázal nějak výrazně oblíbit, padouch na mě nepůsobil skoro vůbec děsivě ani zajímavě, spíš trapně a odpudivě, no a lumíci, ti jako vtipný element dosti selhávali, protože ať dělali co chtěli já se nesmál... Každopádně očekávání u mě nebyla nijak velká a tak nebylo ani nijak velké zklamání nebo znechucení. Jednou se na to podívat dalo, znovu bych to asi taky zvládl, ale rozhodně mě tahle představa neláká. Takže na závěr jen zopakuji to čím jsem začal, je to slabé, ale znám i horší... 3,4/10(9.2.2016)

• kaylin

Asi je v tom nějaká nutnost, že filmy, které se odehrávají za polárním kruhem, musejí mít ekologické poselství, které je divákům doslova otloukáno o hlavu. Tohle platí i v případě "Ledové sezóny", jejímž smyslem je, aby si lidé uvědomili, že vlastně není dobrý nápad stavět domy na ledu... Opravdu závratná myšlenka. Ale sem tam je to i trochu zábavné.(4.4.2016)

• Swoser

Film s animací tak líně udělanou, že z toho dokonce bolí oči. Příběh nedával absolutně žádný smysl. Hodně lidí si jen řekne, že to je film pro děti, ale když i děti v kině se nudily. To už o něčem vypovídá. Tenhle film měl vyjít rovnou na DVD, ale rozhodli se na poslední chvíli, že film pustí do kin. Pokud chcete tenhle film vidět, tak očekávejte, že odejdete z kina o trochu blbější. Ani jednou jsem se nezasmál, a to je už něco říct. Snažil jsem sám sebe přesvědčit 86 minut, abych neodešel. A teď toho lituju. 1/10(18.1.2016)

• Tuax

Na zvířecí animák propojený s lidským světem, je příliš podivně skloubené a možná i trochu agitační. Co na plat, že se to snaží být co nejzábavnější, když je to příběhově, ba i scénově strašně nesmyslné. Je to v jistém smyslu i parodické, ale čurající lumíci, nevím zda takto opakovaný vtip je vhodný do animáku pro děti. Možná tak dobrý pro zvláštní školu, bez urážky. Vadilo mi, že mnohé scény jsou křečovité a scénáristicky tak překombinované, že to ztrácelo i to animační kouzlo. Protože animace je celkem ucházející i když si mě úplně taky nezískala. Karikaturnost lidí byla v tomto ohledu, ale taky asi chtěná. Všechno by se tomu dalo odpustit, kdyby to mělo slušný příběh, který je ale největší slabinou celého filmu. Vymývárna mozků a past na děti.(28.8.2016)

• =woody=

Zdary! "Proč?" musí se ptát sám sebe každý, kdo tento film viděl. Tedy každý, kdo v uplynulé dekádě viděl jakýkoliv jiný animovaný film. Ledová sezóna totiž nepřichází s vůbec ničím novým. Naopak, modely, které fungovaly v předchozích animácích, cupuje jako nemotorné štěně. Jakoby sami tvůrci zamrzli v čase.. Fóry jsou tedy vykradené, krkolomné, nevhodné, nebo jednoduše nevtipné. Animace zaostává kupříkladu za opěvovaným Pixarem, který si drží laťku přísně vysoko. A stejná slova lze psát též o příběhu. Cílová skupina spokojených diváků se tedy úzce profiluje pouze na nejmladší publikum, které je dnes již klasickými šlágry zatím nepolíbené, a více než kvalitu, ocení prdící mončičáky. Co naplat, oni se včera v kině měli filmově.. ;-) Woo.(15.2.2016)