Ledová sezóna

Norm of the North

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA / Indie, 2016, 86 min

• MikeCool

Snad jeden z těch nejstupidinějších animáků, které jsem v kině mohl spatřit. Bezduchý děj a přehnaná a hlavně přeplácaná kýčovost zde bila do očí. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.1.2016)

• kaylin

Asi je v tom nějaká nutnost, že filmy, které se odehrávají za polárním kruhem, musejí mít ekologické poselství, které je divákům doslova otloukáno o hlavu. Tohle platí i v případě "Ledové sezóny", jejímž smyslem je, aby si lidé uvědomili, že vlastně není dobrý nápad stavět domy na ledu... Opravdu závratná myšlenka. Ale sem tam je to i trochu zábavné.(4.4.2016)

• Tuax

Na zvířecí animák propojený s lidským světem, je příliš podivně skloubené a možná i trochu agitační. Co na plat, že se to snaží být co nejzábavnější, když je to příběhově, ba i scénově strašně nesmyslné. Je to v jistém smyslu i parodické, ale čurající lumíci, nevím zda takto opakovaný vtip je vhodný do animáku pro děti. Možná tak dobrý pro zvláštní školu, bez urážky. Vadilo mi, že mnohé scény jsou křečovité a scénáristicky tak překombinované, že to ztrácelo i to animační kouzlo. Protože animace je celkem ucházející i když si mě úplně taky nezískala. Karikaturnost lidí byla v tomto ohledu, ale taky asi chtěná. Všechno by se tomu dalo odpustit, kdyby to mělo slušný příběh, který je ale největší slabinou celého filmu. Vymývárna mozků a past na děti.(28.8.2016)

Vzhľadom na to, že ani tie drahé animáky (HĽADÁ SA DORY, DOBRÝ DINOSURUS, REBELKA...) ma v poslednej dobe nijako nedojímajú, beriem Ľadovú sezónu ako klasický detský film s pososlstvom. HAPPY FEET je niekde úplne inde, ale eskapádam v štýle DIVOČINY či LOVECKEJ SEZÓNY sa to asi vyrovná...(7.1.2017)

• figliar

Veľmi slabé. Zlá animácia by mi až tak nevadila, ale dej by som aspoň nejaký privítal. Trápny pokus nahradiť Mimoňov nejakými Lumíkami nevyšiel, ani snaha o nejakú zápletku či poukázanie na problém zasahovania ľudí do ríše zvierat. Jedna jediná scéna ma pobavila (Titanic), ale od 86 minútového filmu som čakal viac než 5 sekúnd zábavy.(27.1.2016)