Míň je víc (TV pořad)

Česko, 2015, 26 min

Pavel Hejnal

Jan Smetana
  • SOLOM.

Hodně zvláštní televizní pořad, který sice na první pohled nevypadá zle, ale je téměř nemožné v něm vyhrát. Moc věrohodně to totiž nepůsobí. Otázky sice nejsou nejtěžší, ale kdyby si měli soutěžící vybrat kupříkladu z 5 možností, bylo by to lepší. Musím rovněž souhlasit s níže uvedenými (staršími) komentáři, že atraktivita nic moc, výhra malá a jak už jsem řekl, dost pochybuju o věrohodnosti.(20.1.2015)

• Splasher

" A čsfd válec nám padá do černých čísel, výborně. Klesne ale až na nulu? ..." Vědomostní soutěže jsou nejen v ČR na ústupu. Což je mně, jakožto milovníkovy useless trivia, velmi líto. Takže jsem rád, když se alespoň v UK sem tam vynoří něco nového, co vydrží déle než rok (Eggheads, Only Connect, Pointless), vedle stálic typu University Challenge a Mastermind. Pointless není nijak zázračná soutěž. Je to spíše čajíček pro teatime slot (Zdravím pana Časnačaje). Skoro až na úrovní Edmondsovi Deal or No deal (Ber nebo Neber). Už jen z tohoto pohledu mi přijde hloupé srovnávat Míň je víc (Pointless) s Riskuj! (Jeopardy) nebo AZ-kvízem (Blockbusters). ___ Pointless answer in Pointless show. ČT se asi snažila o podobnou nadsázku a tak se držela hesla Míň je Víc a rozhodla se obsadit pouze jednoho moderátora. A celá soutěž tím ohromně trpí, protože pan Smetana ji sám nezvládá utáhnout. Navíc to vypadá, že většina se natáčí na první dobrou. Což je taky chyba. ___ A přitom Xander s Richardem v originále nepředvádí nic světoborného, jen good old banter.(12.1.2015)

• Kothy

Ne moc zajímavý soutěžní pořad. Je to něco jako 5 proti 5, ale obráceně. I ten moderátor je divný. Ale byli tam kluci z rožnovského gymplu. :D(3.2.2015)

• rakovnik

Nápad na soutěž není špatný, nicméně moderátor je tragický, přijde mi, že se sám zamotává do pravidel a děsně "přehrává", čili urputně prožívá tu nudu, která ze soutěže čiší. Na obrazovkách už byly k vidění zábavnější a poučnější soutěže - rád jsem se díval na Taxík, kde je mu konec?(9.2.2015)

• Zemi11

Je to ještě trapnější, než jsem se domníval. Megaodpad. Odpad odpadů kýčovitosti. Smetana je nepohotový, nervózní a úlisný debil. Tuhle kašpařinu mohl zachránit jedině Jenda Rosák, který uměl pohotově reagovat tak, aby neztratil gloriolu muže.(13.4.2015)

• Jan Smetana