poster

Deset malých černoušků

 • Velká Británie

  Ten Little Indians

Mysteriózní / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1965, 91 min

Režie:

George Pollock

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Harry Alan Towers

Producenti:

Harry Alan Towers

Střih:

Peter Boita
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blofeld
  *****

  Výtečná a až do úplného závěru dosti věrná adaptace slavné knihy Agathy. Navíc originální prvek: film se těsně před koncem na chvíli stopne, aby mohl divák přemýšlet, kdo vraždil...(14.5.2006)

 • Colonist
  ****

  Zdařilé zpracování mého oblíbeného příběhu. Je rozhodně zajímavým prvkem, že se vraždy odehrávají přímo před očima diváka. Atmosféra nechybí, ale jejímu budování by možná ještě více prospělo, kdyby byl film o takových 15 minut delší. Škoda, že smrt na lanovce neměla s říkadlem pranic společného (zřejmě snaha o jedno originální úmrtí s využitím prostředí hor) a pár herců mi k postavám, které mají ztvárňovat, nesedělo, to jsou jediné dvě drobnosti, co mi trochu vadily. P.S. Americký originál z roku 1945, který je po dějové stránce prakticky stejný, je přeci jen ještě o třídu lepší, zejména kvůli zachování ostrova a hercům, kteří mi více seděli k postavám.(20.9.2009)

 • SeBig
  ****

  Hned po přečtení skvělé knihy mi to nedalo a musel jsem si pustit i filmovou verzi. Nebyl jsem vůbec zklamaný, příběh nenudí (jako kniha) je velmi napínavý. Herecké výkony a hudba zde trochu pokulhává, jinak nemám nic jíného co bych vytknul.(23.4.2014)

 • VenDulin85
  *****

  Ani Agatha Christie by nepředpokládala, že její ponurá a rafinovaná detektivka by mohla mít dobrý konec, knihu jsem četla snad desetkrát a tak jsem s napětím čekala, až: jeden malý černoušek, vztek měl na svět zrádný, a tak se sám oběsil a nezbyl tak žádný... Prostě tvůrci chtěli dokázat, že láska hory a víru přenáší a já jim to v tomto případě nemám za zlé, jednak se psychicky připravuji na sílu Harryho Pottera sedmičky (... "protože já mám něco, co ty nemáš" ... dialog mezi Voldemortem a Harrym), druhak na takový konec byla nálada a člověk si stejně říká, co by kdyby :-). Dost mě překvapila osobnost soudce, podle knihy to byl nechutný mentorský dědula a tady to byl okouzlující starosvětský gentleman Pickering z My Fair Lady. Obvykle nemám ráda, když se provádějí takové změny, ale jak říkám, v tomto filmu mi to nevadilo, bylo to dost dobré zpracování a že to scénárista viděl o dva tři chlupy optimističtěji než Agatha.. Pět*(7.7.2010)

 • Hennes
  ****

  Velice zdařilá adaptace známého románu Agathy Christie. Scénář je sice odlišný od původní předlohy, ale prostředí tajemství a přemýšlení si zachoval. Stará dobrá detektivka s napětím a momenty přenášení se podezření z osoby na osobu. Konec trochu jinak, ale ne zas tak, aby mi zkazil celkový dojem z filmu.(13.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace