poster

Deset malých černoušků

 • Velká Británie

  Ten Little Indians

Mysteriózní / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1965, 91 min

Režie:

George Pollock

Scénář:

Harry Alan Towers
 • agathon
  ***

  Rafinovaná kniha Agathy Christie tu dostává v závěru na frak, což mi vadí hlavně tím, jak moc filmový konec vypovídá o snaze tvůrců vyjít vstříc romantickým touhám publika... I když chápu, že dobový kánon tomu tak do značné míry chtěl, v tomto případě by trocha přitlačení na pilu nevadila. Zvlášť, když k tomu připočtete nesympatičnost všech postav, resp. jejich hereckých představitelů, myslím, že černohumorná linka tu mohla bez obav převládnout...(27.12.2010)

 • Aky
  *****

  Věrnější převod Agathy Christie než jakákoliv jiná adaptace jejich detektivek včetně výtečného seriálu Poirot. Pokorné poddání se jejímu příběhu, atmosféře, vyznění.(1.3.2015)

 • VenDulin85
  *****

  Ani Agatha Christie by nepředpokládala, že její ponurá a rafinovaná detektivka by mohla mít dobrý konec, knihu jsem četla snad desetkrát a tak jsem s napětím čekala, až: jeden malý černoušek, vztek měl na svět zrádný, a tak se sám oběsil a nezbyl tak žádný... Prostě tvůrci chtěli dokázat, že láska hory a víru přenáší a já jim to v tomto případě nemám za zlé, jednak se psychicky připravuji na sílu Harryho Pottera sedmičky (... "protože já mám něco, co ty nemáš" ... dialog mezi Voldemortem a Harrym), druhak na takový konec byla nálada a člověk si stejně říká, co by kdyby :-). Dost mě překvapila osobnost soudce, podle knihy to byl nechutný mentorský dědula a tady to byl okouzlující starosvětský gentleman Pickering z My Fair Lady. Obvykle nemám ráda, když se provádějí takové změny, ale jak říkám, v tomto filmu mi to nevadilo, bylo to dost dobré zpracování a že to scénárista viděl o dva tři chlupy optimističtěji než Agatha.. Pět*(7.7.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace