Deset malých černoušků

Velká Británie, 1965, 91 min

George Pollock

Harry Alan Towers
  • MartinezZ

Nepamatuji si, kdy bych naposledy viděl film na obdobné téma, i když jich asi nebylo málo (tedy nestály zřejmě za moc), takže to nebylo úplně zlé, jen televizně levné ve všech ohledech. Možná to chtělo v rolích "deseti malých indiánů" nějaké herce. Jako ochotnické představení ucházející.(14.10.2011)

Výtečná adaptace podle kriminálního románu "Královny zločinu" Agathy Christie přenesená do zasněžených Alp.(4.8.2008)

Poměrně věrná adaptace o čtvrt století starší detektivky z pera Agathy Christie nazvané Ten Little Niggers (Je fascinující, jak kniha později měnila názvy, na Ten Little Indians, Ten Little Soldiers a And There Were None). Některé drobnosti jsou poněkud nepochopitelně změněny (a hlavně hodně ze závěru, což mě velmi mrzí) a celkově se na té hodince a půl nedá dost dobře podat paranoia, kterou kniha pečlivě buduje. Tak trochu promarněná příležitost, protože kniha poskytla mnohem zajímavější materiál, než se kterým se vytasil film.(11.8.2010)