Od malička mě tenhle vtipný a vkusný film baví. Dneska mi jen vadí ty dvě ženy, jak si hrají na dobračky, jak se přetvařují a myslí si, že muži jsou nějaké loutky. Inu v řadě filmů jsou nechutnosti. Ale film je to pro mě stále hezký.(22.8.2010)

Nezaměnitelný laskavý Poláčkův humor ve výborném filmovém zpracování. Dialogy Hrušínského s Benešem ve třetí osobě pozlatit. Tehdy ještě existoval smysl pro krásnou češtinu. Buď pozdravena husa s knedlíkem. Nikdy se nevrátí vzpomínka mládí. Nesouhlasím s vámi, ale budu s vámi na toto téma diskutovat, hned jak nakropím prádlo.(11.10.2005)

Není to špatné, ale na předlohu páně Poláčka to nemá ani náhodou. Bohužel, kouzlo knihy tkví v její epizodičnosti a jazyce, obojí jest nesnadno převést na celuloid. Adaptace z roku 1948 uspěla napůl.(20.1.2016)

Zamilovaný film mé babičky (jedna z jejích oblíbených scén byla, když služebná mluví k Hrušínskému v roli vrchního: "Já bych si vás považovala.") a i podle mého názoru výborná stará komedie. "Už se auto umylo?"(31.1.2010)

Vynikající Hrušínský.(24.11.2011)

• - Původně Svatopluk Beneš roli ve filmu odmítl, protože měl jet s Čedokem k Balatonu. Protože byl ale nakonec zájezd zrušen, mohl natáčet. (M.B)

• - Zahráli si zde i psi Růženy Šlemrové (Dinděrová), stejně jako například ve filmu Velbloud uchem jehly (1936). Měla chovnou stanici pro plemeno pražského krysaříka a často brala své mazlíčky na natáčení, díky tomu z nich udělala módu pro dámy z lepší společnosti. (Zdroj: časopis Retro 7/2016) (marhan)

• - Stranícke pokarhanie s výstrahou dostal režisér Josef Gruss zato, že natočil film v zajatí meštianskej, ba priamo reakčnej zábavy. (Raccoon.city)