Příjemná letní komedie, kde jsou dobře skloubeny roviny pro dospělé i dospívající. Jemný humor, letní krajina, láska a dva synovci, kteří spolu mluví neobyčejně komplikovanou řečí. "Dinděra, on loudí!"(30.11.2012)

CITÁT - Dyndero, on loudí?......... Příjemná poválečná komedie. Do dnes neztratila svou krásu.(1.1.2015)

• NinadeL

Kombinace Poláček / Vávra / Gruss, to jednoduše není to nejlepší, čím si mohu připomenou klasickou éru čs. filmu. Však také v roce 1948 už jsme třetí rok pracovali ve státním a s každým dalším rokem to bylo jen horší. Toto je navíc situováno do podivného bezčasí, kdy údajný rok 1925 asociuje tu a tam ryzí současnost, jindy zašlé časy c. a k. monarchie. Souhra Hrušínského a Beneše má sice své lepší momenty, ale je zoufale utopena v naprosto neukočírovaném okolí, které neví, zda-li je komedií, dramatem nebo snad truchlohrou.(26.2.2009)

3 za příběh, 4 za mladého a skvělého Hrušínského.(25.2.2009)

Opravdu jen u mála poválečných filmů se stane, že dokáží plně vystihnout slunnou filmovou atmosféru první republiky. Jak píše gouryella - v padesátých letech jsme se dočkali jen impotentně uvědomělých sodruhů, což je spíš směšně k pláči :-( Dialogy Tomáše a Spytihněva jsou naprosto kultovní!!! Jo a skvělá předloha...(16.4.2003)

• - Scény z hotelu byly natáčeny ve studiu, kde jsou za okny a dveřmi zřetelně vidět kulisy. (M.B)

• - Stranícke pokarhanie s výstrahou dostal režisér Josef Gruss zato, že natočil film v zajatí meštianskej, ba priamo reakčnej zábavy. (Raccoon.city)

• - Krátko po premiére videlo film takmer štyri milióny divákov. (Raccoon.city)