Filmový kritik

(festivalový název)
  • Argentina El crítico (více)

Uznávaný filmový kritik Víctor už má doslova po krk všech romatických komedií a dochází k závěru, že éra kvalitních filmů již skončila. Jako všichni v jeho profesi trpí tzv. maladie du cinéma a nemůže si pomoci, ale i reálný svět vnímá jako film a neustále jej kritizuje. K zlomové změně v jeho životě dochází, když potkává Sofii a sám začíná psát filmový scénář. (Cine Argentino)

Enšpígl

Na začátku řek jeden kritik před projekcí "až zhasnou tak se vypařím a recenzi napíšu podle plakátu" a já si hned vzpoměl na Spaáčilovou a její odchody z projekcí a pak její nic neříkající recenze. Jen mě zarazilo, že Argentina je země jak kráva a na projekce tam chodilo tak 6 kritiků, u nás aby se na novinářské projekce pomalu vyprovovali autobusy plný kritiků. Pak je tam dobrá scéna, když nějakej zkritizovanej režisér slovně atakuje kritiky u kafe. Je to banda 4 kritiků, samozřejmě loserů na první pohled jejich práce je nudná jak Sobotkovy projevy. No a ten jeden krtik se nám tam řeší otázky lásky a od kočeny dostane u kafíčka otázku "takže ty se živíš tím, že kritizuješ práci druhých" . Obecně takovej zpustlej film kde se bohužel neřeší tolik práce kritiků jako duševní rozpoložení a vyhořelost jednoho argentinskýho krtika. ()