• Austrálie

A Long Way Home

(neoficiální název)

(festivalový název)

Austrálie / USA / Velká Británie, 2016, 118 min

Za mě asi největší překvapení letošních Oscarů, vůbec nic jsem od tohohle filmu nečekala, vlastně jsem spíš předpokládala, že ho ani nedokoukám a ono mě to chytlo hned od začátku (teda ne úplně od první minuty, ale někde během čtvrt hodiny mě to mělo). Nedojalo mě to, ale taky mě to nenudilo ani chvilku a uteklo mi to překvapivě rychle. Herecké obsazení bylo (víceméně) příjemné, i když mě nikdo nijak neoslnil. 4*(18.2.2017)

Celkom dosť detailov z detstva si vybavil ten chlapec. Ja si nepamätám skoro nič, ale možno aj preto, že v mojom živote nenastal taký veľký zlom. Chápem úplne tú jeho posadnutosť nájsť mamu a brata a povedať im, že je v poriadku. Malý Sunny bol skvelý a budem sa zase opakovať, ale z Deva sa stáva veľký sympaťák. Divácky vďačný a zaujímavý príbeh.(13.2.2017)

(Cinema City Eurovea - 15.2.2017, premiéra)(16.2.2017)

;Kidmanka mala vo filme najnemožnejší účes na svete !!!!!! Inak film bol poyeratelny, Mlady Ind (Saroo) hral skvelo.(16.2.2017)

75-80% ... Veľmi emocionálne putovanie jedného malého indického chlapca, ktorý sa dostane až do Austrálie, no niečo ho stále ťahá naspäť k rodnej hrude. Niekedy ale až moc tlačili na pílu. Silný je aj fakt, že tam ročne miznú tisíce detí.(13.2.2017)

• Sunny Pawar

• - Prvá filmová rola pre Nicole Kidman, v ktorej hrá matku adoptívnemu dieťaťu. V skutočnosti je matkou dvoch adoptovaných detí. (Da_reba)

• - Pôvodne sa uvažovalo aj o úlohe pre Hugha Jackmana a Colina Firtha. (Da_reba)

• - Konkurzu na rolu Saroo Brierleyho sa zúčastnilo 4000 chlapcov. (Da_reba)