poster

Tygr sedmi moří

 • Francie

  Surcouf, le tigre des sept mers

 • Francie

  Surcouf, l'eroe dei sette mari

  (Francie)
 • Španělsko

  Los hermanos Surcouf

  (Španělsko)
 • slovenský

  Tiger siedmich morí

 • anglický

  Sea Pirate, The

 • anglický

  Fighting Corsair, The

Dobrodružný

Francie / Itálie / Španělsko, 1966, 85 min

 • Mariin
  ****

  Historická postava korzára Roberta Surcoufa z konce 18. století v podání Gérarda Barraye. Typický dobrodružný (pirátský) film 60. let, stejně místy naivní jako většina jiných. Vhodné pro mládež a navíc tu funguje nostalgie. Jenom tu Margaretu mohla hrát hezčí herečka než Antonella Lualdi. Film má volné pokračování Surcoufův návrat (1967): http://www.csfd.cz/film/39546-grande-colpo-di-surcouf-il/(28.6.2009)

 • Skuby47
  ****

  Tento dobrodružný historický film o slavném korzáru Surcoufovi, kterého ztělesnil fešný Gérard Barray, jemuž to mimochodem v kapitánské uniformě děsně seklo, je nostalgickou vzpomínkou na mládí. Snímek plný majestátních korábů, dělových přestřelek, rytířských soubojů i pěstních potyček, plnil před padesáti lety celou sezónu letní kina. Samozřejmě že nechyběly krásné dámy, i když byly v menšině, příjemná hudba a nákladná výprava. Ráda na šedesátá léta, kdy se takové filmy točily, vzpomínám. Snad se tento snímek v záplavě dnešních akčních trháků neztratí.(8.1.2016)

 • sigf07
  **

  Něco šermířských soubojů, dělostřeleckých přestřelek mezi majestátními koráby a i nějaká ta honička v kočáře (i když to zrovna není něco, co bych od filmů o korzárech vyžadoval), přesto mám dojem, že akce by ve filmu mohlo (a asi mělo) být víc. Především v té části, kdy se z nezkušeného velitele plachetnice stává ten obávaný titulní tygr sedmi moří. Pan režisér to vyřešil tím nejméně vhodným způsobem, a to tak, že po povedené scéně obsazení nepřátelské lodi zařadil dvouminutovou sekvenci, kdy burácí děla i titulní melodie, lámou se stožáry a potápí se lodě. Poté hudba utichne, kamera se vrací k Barrayovi, jakoby jsme poskočili o pár měsíců vpřed a kamkoli nyní hrdina příjde, vzbuzuje úctu a obdiv.(6.2.2012)

 • tahit
  ****

  Ani po mnoha letech od svého vzniku neztratil film přitažlivost. Ke spokojenosti přispěl představitel hlavní role, můj oblíbený herec Gérard Barray, vystihující vlastnost romantického hrdiny.(16.4.2016)

 • tartan
  ****

  Historicko - dobrodružno - romantický film o jednom z najslávnejších francúzskych korzárov histórie Robertovi Surcoufovi (1773-1827). Filmu dominuje charizmatický hlavný predstaviteľ v podaní Gérarda Barraya, známeho aj z najlepšej a najznámejšej fr. adaptácie Dumasových Troch mušketierov. Film sa v hlavných bodoch pomerne verne drží historických faktov - odopretie koristi guvernérom, následná cesta do Paríža kvôli korzárskemu patentu, návrat do Indického oceánu s novou loďou. Trochu škoda, že nebol väčší dôraz a pozornosť venovaná jeho najslávnejšej akcii - ukoristeniu východoindického indiamanu Kent. Na rozdiel od filmu, kde tie lode boli približne rovnako veľké, v skutočnosti sa 1200-tonový a 38-delový Kent týčil nad 18-delovou Surcoufovou šalupou Confiance ako Goliáš nad Dávidom (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9a/Confaince_Kent_fight.jpg). Surcouf, oblečený ako prostý námorník, osobne viedol hákovaciu čatu a Francúzi obchodnú loď ovládli v boji muža proti mužovi. Zaujímavou epizódkou (vo filme nezmienenou, resp. nahradenou inou, vzdialene podobnou) je prítomnosť jedného z cestujúcich - generála St. Johna, na palube Kentu, ktorý sa však "vyznamenal" svojou zbabelosťou. Odmietol riskovať život v boji za majetok Východoindickej spoločnosti a ešte pred bojom sa ukryl v podpalubí, v skladisku na sucháre. Paradoxne, tento jeho čin nemal žiadny vážnejší vplyv na jeho ďalšiu kariéru, každopádne až do konca svojho života bol potom známy ako "generál suchárového skladu".(4.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace