Tygr sedmi moří

• Francie

Surcouf, le tigre des sept mers

• Francie

Surcouf, l'eroe dei sette mari

(Francie)

Sea Pirate, The

Fighting Corsair, The

Dobrodružný

Francie / Itálie / Španělsko, 1966, 85 min

Tyhle francouzské historicko-dobrodružno-romantické produkce neměly ve své době konkurenci. Jeden z nadprůměrných filmů s tehdejší velkou hvězdou Gérardem Barraym plnil kinosály v tehdejším Československu.(13.6.2008)

Ani po mnoha letech od svého vzniku neztratil film přitažlivost. Ke spokojenosti přispěl představitel hlavní role, můj oblíbený herec Gérard Barray, vystihující vlastnost romantického hrdiny.(16.4.2016)

Pěkné, pěkné, ovšem celé mi to připadá jako taková předehra k Pirátovi sedmi moří. 65%.(23.9.2009)

Vždy se rád podívám.(11.7.2009)

• sigf07

Něco šermířských soubojů, dělostřeleckých přestřelek mezi majestátními koráby a i nějaká ta honička v kočáře (i když to zrovna není něco, co bych od filmů o korzárech vyžadoval), přesto mám dojem, že akce by ve filmu mohlo (a asi mělo) být víc. Především v té části, kdy se z nezkušeného velitele plachetnice stává ten obávaný titulní tygr sedmi moří. Pan režisér to vyřešil tím nejméně vhodným způsobem, a to tak, že po povedené scéně obsazení nepřátelské lodi zařadil dvouminutovou sekvenci, kdy burácí děla i titulní melodie, lámou se stožáry a potápí se lodě. Poté hudba utichne, kamera se vrací k Barrayovi, jakoby jsme poskočili o pár měsíců vpřed a kamkoli nyní hrdina příjde, vzbuzuje úctu a obdiv.(6.2.2012)