Hlavní hrdinkou současného příběhu zasazeného do neutěšeného prostředí severozápadní pacifické dřevotěžařské komunity je Lillian (Julia Stilesová). Ta se právě vrací do svého rodného města, kde ji soustavně obtěžuje Blackway (Ray Liotta) - bývalý policajt, z něhož se stal krutý šéf místního podsvětí. Lidé ve městě jsou k ní lhostejní a šerif jí rovnou doporučí, aby se odstěhovala. Lillian je však rozhodnutá se s pomocí mrzutého starého dřevorubce Lestera (Anthony Hopkins) a jeho mladičkého parťáka Natea (Alexander Ludwig) svému psychopatickému pronásledovateli postavit. Zdá se, že tihle dva jsou jediní, kteří se nebojí vzdorovat Blackwayovi, jenž má pod palcem celé široké okolí. (HBO Europe)

kaylin

Daniel Alfredson se jal natočit severský thriller v America, a i přes zajímavé herecké obsazení, mu to prostě nevyšlo. Severské pojetí je znát v tom, jak je zaměřeno na postavy a na pomalé tempo, americký styl pak zase v tom, jak se to místy snaží být divácky přístupné. Nakonec je z toho hybrid, který se snaží tvářit zajímavěji, než jakým ve skutečnosti je. ()

Miagy

Jeden zo slabších thrillerov, avšak aká taká ponurá atmosféra drevorubačskej komunity dokázala občas navnadiť tú správnu atmosféru. Čo s týka deja, tak ten bol taký nemasný neslaný, záver bol celkom fajn, herci zvládli svoje role celkom fajn. Stále mi však niečo chýbalo, ale vyslovene som sa nenudil ani nebavil. ()

tron

Strašne divný film. Miestami je do takej miery wtf, až je zábavný, ale takým tým zlým spôsobom, kedy si ťukáte na čelo a pýtate sa, prečo v tom hrá držiteľ Oscara. Práve Hopkins to ale celé napriek bizarnosti projektu drží nad hladinou a hoci je v niektorých (predovšetkým akčných, ale nielen) scénach zjavne čiastočne mimo, stále je to Hopkins (t.j. dokáže udržať divákovu pozornosť už tým, že je). Scenár je absolútne šialený. Postavy si „odrazu“ zmyslia, že ich doterajší život nebaví a rozhodnú sa namočiť do problémov, po ktorých bude navždy rozvrátený, zničený. Alebo osemdesiatnik pracujúci v drevárskej firme? Akože jasné, prečo nie, niektorí osemdesiatnici sú čiperní... ale až tak? A čo ten mladík, ktorý sebou buď nechá manipulovať a tým pádom je hlavný hrdina (Hopkins) zákerná sviňa, ktorá ho zneužíva, alebo to robí dobrovoľne... ale tým pádom zostáva rozum stáť nad jeho motiváciou, ktorá je v podstate nulová, keďže nemá jediný dôvod do „toho“ ísť (ak nepočítame absurdný moment, v ktorom mu to Hopkins proste nakáže spraviť). Veľmi zvláštna je i Julie Stiles, ktorá je tu za nesympatickú vidláčku, čo bol alebo (mnou nepochopený) umelecký zámer, alebo sa niečo počas natáčania hrozne pokazilo a ju to prestalo baviť a je to na jej výkone poznať. Jej otrávenie mohlo prameniť z toho, že jej rola vlastne nie je rola, ale skôr figúrka, ktorá (mimochodom úplne nezmyselne) rozhýbe udalosti a potom sa nechá unášať prúdom rieky a vlastne akoby tam skôr nebola, než bola. Skutočná sranda ale nastáva až pri ich nekonečnom pátraní po Blackwayovi, ktorého stále hľadajú. Zjavne každý obyvateľ mestečka vie, kde je, len oni nie. No a keď ho nájdu, tak nič neurobia, on im zdúchne (resp. proste odíde, nakoľko nevie, že ho naháňajú) a oni... ho následne začnú hľadať znova! Nádherne hovadské bolo ostatne už obsadiť do zjavne absolútne démonickej úlohy „čistého zla“ nadržaného kozla Raya Liottu (nič proti nemu, v kariére mal päť skvelých rolí). Obskúrne je už to, prečo vôbec po servírke tak vehementne zatúžil. Celý konflikt sa vlastne začal... prečo vlastne? Alebo - šerif pošle zničenú servírku za týpkom, ktorým ale na danom mieste vôbec nie je (!!!) a tak sa jej „prípadu“ ujme náhodný prítomný dôchodca (wtf?). A keď sa daný týpek konečne objaví na scéne, tak povie, že by do toho tak či tak nešiel (?!?!?!). Toto fakt skutočne neviem, či písal génius, alebo totálny trotl. Ale som rád, že som videl Lochlyna Munroa a 95-ročného (!!!) Hala Halbrooka (Hmla, Creepshow, Wall Street, Firma). Objektívne oceňujem krásnu, hoci v tomto prípade slabo predanú výpravu mestečiek uprostred hustých lesov. Nech žijú sexuálne zneužité stromy (fakt). Resumé: je to tak blbé, až je to zábavné, takže dávam až 3*. ()

Morholt

Studené jak psí čumák a to ve všech ohledech. Atmosféře to sice prospívalo, ale postavy byly díky chybějícím emocím docela limitované. I tak se ale jedná o příjemnou jednohubku, která i přes ploché výkony všech zúčastněných potěší svým obsazením a přímočarým dějem, kdy jde vlastně jen o to najít Liottu a vyřídit si to s ním. Na jednou vidět a zapomenout je to ok. 55% ()

warrenur

Pomalo plynuci priemer z chladneho zapadakova, kde napadnuta zena spolu s dvoma spolocnikmi hladaju miestneho vyvrhela cislo jedna, z ktoreho je cele okolie "poondiate". Nic extra, ale pacila sa mi hudba, surove prostredie a Julia Stiles. Moja davna oblubenkyna este z 10tich veci. I na nej, ako i na nas ostanych, sa prejavuje vek. :) 45% ()

• Film sa natáčal v Enderby, Vernon, Lumby, Vancouver, Armstrong a West Kelowna (Kanada). Natáčanie trvalo od novembra do decembra 2014. (Arsenal83)
  • Kancelária šerifa je stará pošta v Enderby (Kanada). (Arsenal83)
  • Meno „Blackway“ (Ray Liotta) je v tomto filme vyslovené šesťdesiatšesťkrát. (Arsenal83)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook