poster

Satisfakce 1720

 • Česko

  Tordenskjold a Kold

  (festivalový název)
 • Dánsko

  Tordenskjold & Kold

 • Dánsko

  Mig & Tordenskjold

 • anglický

  Satisfaction 1720

Komedie / Drama

Dánsko, 2016, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brylin
  ***

  Historické komediální drama s krásnou výpravou a kostýmy. Duševně prázdný a dobách míru ztracený dánský admirál Tordenskjold na naléhání sluhy a přítele Kolda vyráží z Kodaně do Hanoveru vstříc novému a klidnému životu v manželském přístavu. Jejich cestu naposledy provázejí večírky, ženy, sex a chlast a řada úsměvných situací. Daleko zajímavější než odlehčující paralely s turné rockového idolu, je Torstenskjoldova cesta k sobě a vývoj jeho vztahu s Koldem. Možná i proto mě film daleko více vtáhl v poslední čtvrthodině, kde režisér Genz dává psychologickým linkám více prostoru a admirálova cesta míří do finále. Plusem filmu je určitě poměrně věrné zasazení do historického kontextu, mínusem pro mě leckdy prvoplánový humor. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček.(6.7.2016)

 • Johnny.ARN
  ***

  Pre mňa neznámy aspekt švédsko-dánskej vojny. Takto to nejak dopadne, keď severania točia v Čechách. Film o vnútorných rozpoloženiach postáv, o ich túžbach, čiastočne aj živote a to všetko na pozadí vtedajších vojen, každodennosti a zvyklostí. Krásne kostýmy, zámky a lesy a to všetko v takej tej chladnej ale precíznej atmosfére. Možno aspoň v nejakom krátkom flashbacku ukázať niečo z tej bitky, bolo by to zaujímavejšie. Dobré v rámci možností, ale nestrhujúce. 3 z 5(18.12.2016)

 • ibeh
  ***

  Nečekala jsem, že to bude nějaká velká pecka, ale stejně docela zklamání. Že film bude rychlá jízda hýření jsem tušila, ale chybělo mi více vtipnosti. Jako například ve filmu Nerada ruším. Těšila jsem se na závěr MFFKV především na více černého severského humoru a místo toho jsme se dočkala spíše občasných pubertálních vtípků. Myslím si, že pan režisér má více talentu pro vykreslování psychologie postav a napínavého vyprávění, jak již dokázal např. u skvělého seriálu Zločin. Proto se mi asi nejvíce líbilo ztvárnění možného konce národního hrdiny ve dvou variantách na začátku a v závěru filmu. Opravdu pěkné a překvapivé.(9.7.2016)

 • - Film vznikl v produkci dánské společnosti Nimbus Film a za podpory Dánského filmového institutu, Norského filmového institutu, Švédského filmového institutu, Fondu kinematografie České republiky, Nordic Film & TV Fund a Eurimages. Koproducenty jsou pak Hummel & Nimbus z Norska, Anagram Film ze Švédska a česká společnost Sirena Film. (Zdroj sirenafilm.com) (Tristan Rafael)

 • - Natáčení kompletně probíhalo v České republice a to na lokacích v Praze, Kroměříži, Jaroměři, Rájci – Jestřebí, Ploskovicích, Roudnici nad Labem nebo na Konopišti. Poslední klapka padla 18. listopadu 2014. (Tristan Rafael)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace